מיזם מרגש. צילום: פרטי

מרגש: מיזם גיוס כספים לזכרו של ששון שרה ז"ל

משפחתו של ששון שרה ז"ל במיזם מרגש לעילוי נשמת אביהם: גיוס כספים לטובת שיפוץ סניפו הצפוני של ארגון "בית הגלגלים" שקיים שנים רבות ומאכלס בתוכו צעירים וצעירות בעלי מוגבלות פיזית מגילאי ילדות עד בגרות.

על ששון שרה ז"ל אין צורך להכביר במילים. נדמה שאין איש בשדרות שלא הכיר את ששון שרה ופועלו לטובת העיר. אינספור מעשים טובים ותרומות נתרמו ונעשו על ידי האיש היקר שהלך לעולמו לפני כשנה וחצי. כעת בני משפחתו מגייסים כספים לטובת שיפוץ סניף של "בית הגלגלים" בצפון הארץ, על שמו של אביהם ולעילוי נשמתו.


"בית הגלגלים" הוא ארגון ארצי לצעירים בעלי מוגבלות פיזית (רובם סובלים משיתוק מוחין) המקיים תכניות רבות ופעילויות שונות על מנת להעניק מיומנויות חברתיות ואישיות לשוהים בו. רובם המוחלט של המדריכים הם אנשים מתנדבים וכך גם משפחת שרה המורחבת שמתנדבת כמעט כולה בבית הגלגלים באזור הצפון כבר כמה שנים.


"הכל התחיל כשאחותי, שמתנדבת שם כבר הרבה שנים, התקשרה להגיד לי שחסר מדריכים בשבת ושהיא תשמח אם אגיע להתנדב וכמובן שהגעתי והתאהבתי" מספרת הילה שרה, בתו של ששון על המפגש הראשוני עם "בית הגלגלים". בארגון ישנם מתנדבים רבים והם משמשים לעזר לאוכלוסייה השוהה במקום, החל מעזרה אישית ואינטימית ועד למשחקים ופעילויות משותפות.
עולם העזרה והתרומה אינו זר למשפחת שרה שכבר כמה שנים משמשים כמשפחה אומנת לבעלת מוגבלות מהעיר שדרות. "זה הדבר הכי ממלא שיש. אנחנו חמישה אחים שמתנדבים בעמותה, וגם אמא שלנו מגיעה מידי פעם, ולמעשה אנחנו המשפחה הכי גדולה שהתנדבה בו זמנית בארגון הזה מאז שהוא הוקם" מוסיפה הילה בהתרגשות.


הסניף של בית הגלגלים בצפון הוקם לפני עשרות שנים ולא שופץ כמו שצריך מאז ובאופן אבסורדי במיוחד, הוא אינו נגיש לאוכלוסייה במקום, שרובה מתניידת בכיסאות גלגלים שמפאת גודלם לא יכולים לעבור בדלתות הקיימות והמתנדבים נאלצים להרים את הילדים בידיהם לטובת הצרכים השונים. לאחרונה החלה העמותה בגיוס כספים ארצי לטובת השיפוץ, ומשפחתו של ששון שרה החליטה להירתם מיד ולהקדיש את קמפיין ההתרמה לעילוי נשמתו של אביהם, כאשר נכון לכתיבת שורות אלו נתרמו כמעט 12,000 שקלים בעזרת משפחת שרה וכ– 350,000 ₪ בסך הכל מתרומות מקמפיינים אחרים שגם שם כל הכסף שייתרם יועבר לטובת שיפוץ בית הגלגלים בצפון. מספר אנשי מקצוע כבר נרתמו על מנת לשפץ את המקום בהתנדבות מלאה בתקווה להפוך את בית הגלגלים למקום נגיש ומחודש יותר. בסוף התהליך, חלקו החיצוני של המבנה המשופץ ייקרא על שמו של ששון שרה ז"ל.

קמפיין ההתרמה יסתיים בעוד כשבוע ימים ובמשפחת שרה מקווים להשיג כמה שיותר כסף לטובת המיזם המרגש. "הבית זקוק לשיפוץ מאסיבי. צריך לחדש בו המון דברים כמו מרצפות ודברים שבורים נוספים וכמובן להנגיש אותו. אנחנו מגייסים תרומות בעיקר דרך הפצת הקמפיין ברשת החברתית ובוואטסאפ, אבל מאוד תלויים בזה שהבשורה תועבר מפה לאוזן. אנחנו מתרגשים ומרגישים שזה מחייה את אבא, תודה לכולם" סיימה הילה.

לכתבה הבאה:

עצוב: יהודה בארקן נפטר מקורונה

השחקן האגדי שביים, הפיק כתב ושיחק במיטב הסרטים שכולנו גדלנו עליהם, נפטר אמש (ו') מנגיף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.