יום חמישי , 28 מאי 2020
אילוסטרציה צילום: חטיבת דובר המשטרה
אילוסטרציה צילום: חטיבת דובר המשטרה

מסתמן: אישום בפרשת המטענים

חוקרי התשאול במשטרת ישראל השלימו את חקירתם של החשודים תושבי שדרות, שנעצרו לפני כשבועיים בפרשת המטענים. היום צפויה הפרקליטות להגיש כנגד  שניים מהם כתבי אישום 

פרקליטות מחוז דרום צפויה להגיש היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתב אישום נגד שניים מארבעת החשודים תושבי שדרות, שנעצרו בחשד להכנת מטעני חבלה, שנועדו לגורמים פשע. במשטרה אומרים כי כתב האישום התגבש הודות לאיסוף ראיות וחקירה מאומצת של החשודים.

המטענים שאותרו. צילום: דוברות המשטרה
המטענים שאותרו. צילום: דוברות המשטרה

תחילת הפרשה לפני כשבועיים, אז עצרו בלשי היחידה המרכזית שלושה חשודים, תושבי שדרות בשנות ה-30 לחייהם,  בחשד להכנת מטעני חבלה עבור ארגוני פשיעה. מעצר זה השלים מעצר נוסף, שבוצע ימים ספורים קודם לכן, של אדם נוסף שנחשד בעבירות דומות. המעצר התאפשר בזכות מידע מודיעיני, שהגיע לידי בלשי היחידה, לפיו אחד החשודים הוא בעל ידע בהכנת מטעני חבלה מאולתרים. למשטרה היה ברור שמדובר במטענים מסוכנים, הנרקחים בבית מגורים ומהווים סיכון לחיי אדם. במשטרה ציינו כי מדובר בחומר נפץ מאולתר שסף הנפיצות שלו גבוה מאוד. שימוש בחומר שכזה ביכולתו להסב נזק עצום ולהביא לפגיעה באזרחים חפים ואף מהווה סיכון רב לדיירי בתי המגורים בעת הכנתו של חומר הנפץ.

"בתגובה ערכו אנשי היחידה המרכזית פעילות ממוקדת, זאת על מנת לסכל את הסיכון הממשי לאזרחים חפים מפשע" אומרים במשטרה. פעילות המשטרה העלתה כי ה מטענים הוסלקו בקופסאות אוכל בשטחים של קיבוץ הסמוך לשדרות ובמקומות ציבוריים. בלשי היחידה המתינו בסמוך למקום עד שהבחינו בחשודים מגיעים למקום הסלקה ומוציאים את חומר הנפץ. הבלשים ביצעו את מעצרם של החשודים ואלה הועברו לחקירה במשרדי התשאול.

ארבעת החשודים נחקרו ומעצרם הוארך מעת לעת,בהמשך שוחררו שניים מהחשודים לאור התפתחות החקירה. בחקירתם של שני החשודים העיקריים לא זכו החוקרים לשיתוף פעולה מצדם, אך הראיות המצויות בידי החוקרים היה די בהם כדי לבסס את החשד בתיק החקירה והבשלתו לכדי כתב אישום.

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.