מבזקים
מכללת ספיר

מכללת ספיר לסטודנטים: שלמו דמי אבטחה או שלא תוכלו לגשת לבחינות

מכללת ספיר דורשת מהסטודנטים תשלום על שירותים שלא נמצאים בשימוש, למרות שכמעט כולם לומדים בבית דרך תוכנת הזום

על אף המעבר ללימודים מקוונים במרץ האחרון, עדיין נגבים מהסטודנטים מאות שקלים על שירותים שאינם נמצאים בשימוש כאשר ביניהם דמי אבטחה בגובה 340 ₪ לסטודנט. עוד בסמסטר הקודם עם פרוץ הקורונה פנתה אגודת הסטודנטים לקבלת החזר על דמי אבטחה ללא מענה. גם בסמסטר הנוכחי פנתה האגודה בדרישה לפטור את הסטודנטים מתשלומים נלווים המיועדים לכיסוי שירותי ספריה מים חשמל ואבטחה שאינם בשימוש של 95% מהסטודנטים. תשלומים אלו מעשירים את קופת המכללה בלמעלה מ2 מיליון ₪ בעוד שבבית, קורסים הסטודנטים תחת העומס שנוצר בעקבות שביתת המרצים ומתמודדים עם חשבונות שהולכים ותופחים עקב הלימודים המקוונים.

מהמכללה האקדמית ספיר נמסר: "השנה האחרונה הייתה מאוד מורכבת ומאתגרת לכולנו, ובפרט לסטודנטים שלנו, כאשר רק לאחרונה הסתיימה שביתת סגל ממושכת. לכל אורך שנת הקורונה נעשו ונעשים מאמצים עילאיים לשמר את איכות ההוראה בספיר, לצד התאמות והקלות, בהתאם לקשיים שנוצרו בשל המצב.
בעניין השביתה, כאמור, לא נגבו כספים על קורסים שבוטלו, והסטודנטים יקבלו את מלוא הידע בתמורה לשכר הלימוד שנגבה עבור קורסים שהושבתו. באשר לתשלומים הנלווים, אנו מבקשים להבהיר: הסכום הכולל לתשלומים נלווים הינו 710 ש"ח. 245 ש"ח מתוכם, מועברים לאגודת הסטודנטים.
פירוט התשלומים: 130 ש"ח דמי חברות באגודת הסטודנטים- ללא חובת תשלום. 10 ש"ח דמי חברות בהתאחדות הסטודנטים הארצית. 225 ש"ח הינם עבור דמי רווחה- ללא חובת תשלום.
דמי הרווחה מיועדים לטובת שירותי ספריה (מקרוב או מרחוק), כניסה למאגרי מידע, סדנאות מסובסדות, הגשת טפסי מלגות והטבות רבות נוספות (מתוך סכום זה מועברים 105 ש"ח לפעילות אגודת הסטודנטים).
340 ש"ח עבור דמי אבטחה. חשוב להבין, פעילות הביטחון בקמפוס נמשכת גם בזמן הקורונה, בפרט לאור העובדה שהמכללה ממוקמת בעוטף עזה ומתמודדת בשגרה עם אתגרים ביטחוניים.
הקמפוס פעיל, השערים מאויישים, ומוקד הביטחון פעיל.

לאור האמור לעיל, לצד ההבנה לקשיים העומדים בפני הסטודנטים בספיר, אנו עומדים מאחורי היקף דמי התשלומים הנלווים, שסכום לא מבוטל מתוכם מיועד לפעילות האגודה ורווחת הסטודנט.

About נטע בלחנס

לכתבה הבאה:

צפו: ליאנה חזן משדרות משחזרת את ניסיון הרצח שלה

הבוקר (שישי) התארחה במהדורת 'זמן מקומי' של שדרונט,  תושבת שדרות שהותקפה באכזריות בחודש יולי על-ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.