יום שני , 25 מאי 2020
רפי עמוס חוגג שער שוויון וכמו תמיד מודה לקב"ה. צילום: אורי גבאי

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה לפיגור, רפי עמוס קבע שוויון. בשבוע משחק חוץ קשה אצל מוליכת הליגה דימונה.

בקבוצת מכבי ציון שדרות רצו מאוד ליצור המשכיות  ולהשיג ניצחון יוקרתי על מכבי קרית מלאכי שהיה מקפיץ אותם לפליאוף העליון אבל בסיום המשחק נאלצו להסתפק בנקודה. אם לומר את האמת תוצאה טובה מבחינת הירוקים משום שהם נאלצו לשחק ברוב הדקות המשחק בעשרה שחקנים. מנגד, קרית מלאכי יצאה מאוכזבת לאחר שהחמיצה לא מעט מצבים קורצים ברחבה של שדרות.

המשחק נפתח בגשם אבל זה לא מנע מעשרות אוהדי ארגון 'שדרותיה' לרגע לעודד את הקבוצה בצורה מעוררת כבוד, על הדשא דקות הפתיחה היו בעיקר גישושים מצד 2 הקבוצות, מבחינתה של שדרות איום ראשון נרשם בדקה הרביעית של המשחק כשרפי עמוס קיבל כדור עומק אבל בלם מלאכי אוראל בניטח שלח רגל ומנע מעמוס הזדמנות פז.

 ניסיון ראשון של שדרות שנבלם על-ידי בלם מלאכי. צילום: אורי גבאי
 אוהדי שדרותיה, ראויים להערכה שלא הפסיקו לעודד בצורה מכובדת. צילום: אורי גבאי

כבר בדקות הפתיחה היה ניתן להתרשם כי שופט המשחק שוהם אורינג לא מתכוון לשמור את הכרטיסים בכיס והניף צהוב קל מדי לג'ניה רפפורט, בדקה ה-23 הוא בחר שלא לעשות הנחה על עבירה דומה ושלף לרפפורט את השני ושלח אותו מוקדם לחדר ההלבשה. רפפורט היה צריך לגלות יותר אחריות והשופט יכול היה לנהוג כפי שלא מעט שופטים נוהגים- בשיקול דעת. בהמשך, השיפוט לא היה החלטתי ו-2 הקבוצות סבלו מהחלטות מוזרות.

 ג'ניה רפפורט סופג את הצהוב השני תוך 23 דקות. צילום: אורי גבאי

למרות ששדרות נותרה בעשרה שחקנים היא המשיכה לשחק התקפית והייתה חשופה מאחור, למזלה שחקני האורחת לא היו מדויקים מספיק ביציאה קדימה והמחצית הסתיימה בתוצאה מאופסת.

במחצית השנייה נמשכה השליטה של מלאכי אבל לזכותם של שחקני שדרות יאמר שהם לא נתנו לחיסרון של שחקן להילחץ לאחור והמשיכו לשחק פתוח. בשורות שדרות בהחלט ניתן לציין את משחק ההגנה של הקשר האחורי אבישי בניטח, אקס מלאכי שלמעשה התמודד לא רק מול קבוצתו לשעבר, אלא גם נגד אחיו, הבלם אוראל בניטח. האחים בניטח היו בהחלט מהמצטיינים במגרש.

 האחים בניטח. בירוק אבישי, בכתום אוראל. צילום: אורי גבאי

השער של מלאכי ריחף באוויר מפתיחת המחצית השנייה והוא הגיע בדקה ה-52, בתום התקפה מהירה הכדור הגיע לעומר יעקב שמקרוב דחק פנימה, 1:0 לכתומים.

 עומר יעקב חוגג שער יתרון למלאכי. צילום: אורי גבאי

שחקני מלאכי  לא הספיקו לסיים את החגיגות וכעבור 2 דקות ספגו את השוויון. חילוץ כדור ממרכז המגרש של שדרות והכדור מגיע לאביאל אפנג'ר שמוציא כדור רוחב, מתן כהן מנסה להגיע ראשון בגליץ ומפספס אך הכדור מגיע לרפי עמוס שמקרוב דוחק פנימה וקובע 1:1.

 רפי עמוס חוגג שוויון מהיר של שדרות. צילום: אורי גבאי
 וזוכה לחיבוק מהקפטן מתן כהן. צילום: אורי גבאי. צילום: וידאו: שירן שטרית

 

בדקות הסיום מלאכי יכולה הייתה להכריע את המשחק לא פעם ולא פעמיים אבל למזלה של שדרות שחקניה רשמו החמצות מסמרי שיער, מנגד על סף הדקה התשעים יכול היה קפטן שדרות מתן כהן לקנות את עולמו, הוא קיבל כדור עומק נהדר מרפי עמוס, חתך ימינה ובתוך הרחבה ניסה לבעוט לפינה הרחוקה אך שוער מלאכי פשוט מנע שער בטוח.

 קפטן שדרות מתן כהן, יכול היה להכריע את המשחק. צילום: אורי גבאי

בסיום המשחק העיב מה שהתרחש ביציע. בעוד שחקני הקבוצות נפרדו ברוח טובה שכן יש לא מעט שחקנים מצד 2 הקבוצות שהם חברים טובים מחוץ למגרש, ביציע נרשמה שערוריית אבטחה לאחר שהסדרנים אפשרו לאוהדי מלאכי הזועמים לעבור לכיוון היציע של שדרות שם כמעט והייתה תגרה. אוהדי מלאכי טוענים כי שחקן שדרות מתן כהן קילל אותם וזו הסיבה לכעס שלהם. כך או כך, אירוע מיותר שיכול היה להימנע אם היו מקפידים על יציאה משער היציע שהוקצה לאוהדי האורחים.

 קפטן מלאכי אליעזר איילין ובלם שדרות צח זלינגר נפרדים בחיבוק. צילום: אורי גבאי
 אוהדי מלאכי זועמים בסיום. זה רק כדורגל. צילום: אורי גבאי

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.