יום חמישי , 28 מאי 2020

מיליון שקלים עבור מלגות לסטודנטים תושבי שדרות

ראש העיר, אלון דוידי, הודיע לאחרונה כי יקצה מיליון שקלים עבור מלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי ותושבות העיר. באמצעות קרן המלגות העירונית, סטודנטים לתואר ראשון ושני, דוקטורנטים, בוגרי הכשרות מקצועיות, עתודאים, הנדסאים, תלמידות סמינרים ומכינות יזכו למלגות שיאפשרו להם לימודים מוזלים. דוידי: "אני רואה חשיבות עליונה בחינוך ובתמיכה בכל מי שחפץ ללמוד ולהשכיל".

ועדת המלגות העירונית, בראשות מנכ"ל העירייה, טל טורן, התכנסה בשבוע שעבר כדי לגבש את הקריטריונים לקבלת מלגות מקרן המלגות העירונית לשנת תשע"ח. הוועדה התכנסה בעקבות הכרזת ראש העיר, אלון דוידי, כי השנה יחולקו מלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי ותושבות העיר בסכום של מיליון שקלים.

כל סטודנט, אשר בתעודת הזהות שלו מצוין כי הוא תושב שדרות ויש בידיו אישור תושב, רשאי לפנות למרכז הצעירים, למלא את הפרטים ואת המסמכים הנלווים ולעלות לדיון בוועדת המלגות ללא צורך במתן שעות עבור הקהילה.

ניתן להירשם עד ה-20 בנובמבר.

אז מי זכאי לקבל את המלגה? סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון או שני, דוקטורנטים, סטודנטים בהכשרה מקצועית, עתודאים, הנדסאים, תלמידי סמינרים ותלמידי מכינות. מי שכבר מקבל מלגה מהעירייה, לא יוכל לקבל מלגה נוספת.

 

שדרות מיתגה את עצמה לפני למעלה משנה כ"מקום למחשבה", עיר של למידה, עיר לומדת ומלמדת, עיר של השכלה גבוהה, המשלבת גם עשייה חברתית.

אחד הנושאים המשמעותיים ביותר שראש העיר, אלון דוידי, חרט על דגלו בשנים האחרונות הוא מתן מענה בכל הקשור להשכלה גבוהה – לסטודנטים המתגוררים בשדרות בכלל ולצעירים תושבי המקום בפרט. אין ספק שעידוד אמיתי לצעירים המעוניינים להיכנס ללימודים באקדמיה, בא לידי ביטוי בצורה של מלגות ראויות ותגמול הולם לסטודנטים, שכתוצאה מכך יכולים להשקיע שעות רבות במעורבות חברתית ובתרומה לקהילה.

כ-200 סטודנטים נוספים מתגוררים בשדרות במהלך הלימודים, ומבצעים את  ההתנדבות שלהם במסגרות השונות. עיריית שדרות, בשיתוף עם קרנות מפעל הפיס ומגבית קנדה, שמות דגש על מבחר גופים ועמותות, על מנת להגיע למגוון רחב של אוכלוסיות. מלבד העבודה עם פר"ח, עיריית שדרות משתפת פעולה עם המלגה של "לגעת ברוח", ועם ה"יחידה למעורבות חברתית בספיר", שכוללת יותר משלושים פרויקטים שונים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר: "אבי ז"ל, שעלה עם אביו ואמו מאיראן, נאלץ לעזוב את ספסל הלימודים על מנת לפרנס את המשפחה. לאורך כל שנות חייו הוא דאג להזכיר לי ולאחיי שהתפקיד שלו בעולם הוא לדאוג שלנו, הילדים שלו – הדור הבא, תהיה את האפשרות ללמוד.
היום, שגדלתי, אימרתו חקוקה בליבי וכפי שהצהרתי והבטחתי עוד בתחילת הדרך, אני רואה חשיבות עליונה בחינוך ובתמיכה בכל מי שחפץ ללמוד ולהשכיל, ואני פועל בכל מאודי לתת לתושבי העיר הנפלאים שלנו את האפשרות הזו ועל כן הבאתי לשולחן מועצת העיר את ההחלטה לתקצב למעלה מ-1,000,000 ש"ח לטובת מלגות לסטודנטים וסטודנטיות בני העיר". דוידי סיכם ואמר: "אז הזדרזו להירשם ושיהיה לכולם בהצלחה".

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.