יום חמישי , 28 מאי 2020

מחדל: בית קשישים בלי גישה בטיחותית להסעות

'בית הידידות' בשכונת ניר-עם נפתח לפני יותר משנה מתוך מטרה לתת אלטרנטיבה למרכז יום לקשיש שמצוי במאבק מתמשך עם העירייה ועומד בפני קריסה. לאחרונה תושבים מתלוננים כי הורדה ואיסוף הקשישים מאמצע כביש מרכזי מסכנים אותם ויוצרים פקקי תנועה.

"מי שחולף מדי יום בשעות הבוקר ובצהריים בשכונת ניר עם לכיוון רחוב רמב"ם בשדרות מוצא את עצמו בפקק תנועה בלתי נסבל והכי חמור מסוכן" כך טוענים דיירים המתגוררים בסמוך לבית הידידות שמקיים מדי יום פעילות עבור קשישים רבים תושבי העיר. בסרטון וידאו שהגיע לידי 'דין וחשבון' רואים כיצד נהג רכב ההסעות ללא אשמתו נעמד בנתיב נסיעה וחוסם את הדרך במשך דקות ארוכות מה שיוצר פקק תנועה גדול. "לא יעלה על הדעת שלבית קשישים שמגיעים אליו קשישים לא תהיה גישה בטיחותית יותר, בעבר היה כאן מעון של נעמת שהיה גורם לבלאגן גדול כל יום בגלל עשרות ההורים שמגיעים להוריד ולאסוף את ילדיהם, בגלל שהוא לא התאים הוא נפסל לשימוש, פתאום אחרי כמה שנים שלא היה בשימוש החליטו להפוך אותו לבית קשיש בלי כל חשיבה".

כזכור, בית הידידות הוקם לפני כשנה וחצי על-ידי העירייה בסיוע הרב יחיאל אקשטיין, מדובר היה במועדון ששופץ כבר לפני שלוש וחצי שנים ובעקבות הסכסוך המר עם מרכז יום לקשיש הוחלט להסב אותו למרכז קשישים כחלק מחלופה אפשרית למרכז יום שמנהל מאז מלחמת הישרדות. "במקום להמשיך ולתמוך במרכז יום לקשיש הוותיק שנמצא במבנה הכי מתאים עם נגישות של כלי רכב, עם חנייה העירייה בחרה כחלק מהמאבק שלה להביא לקריסתו וליצור מקום חלופי במבנה ישן ולא ראוי" סיפרה השבוע תושבת העיר שמחוסר ברירה אימא שלה נאלצה לעזוב את הבית החם שהיה לה במרכז יום לקשיש לטובת בית הידידות, "אומנם בית הידידות הצוות שם משקיע בהם ואני חייבת לציין שגם העירייה מוציאה את אמא שלי לפעילויות שבועיות שלא היו מאז ומעולם בשדרות עבור הקשישים אבל לא הגיוני היה לעזוב מבנה שהכי מתאים לבית קשישים למבנה כזה שאני אפילו לא יכולה להוריד את אמא בצורה בטוחה, אני עצמי הייתי עדה למקרה שבו קשישה מעדה ונחבלה בגלל אותה בעיית גישה".

בתוך כך, גם השבוע נצפו רכבי ההסעות עומדים בצידי הדרך ויוצרים פקק תנועה גדול. "כלי הרכב צריכים לעמוד קרוב יותר למבנה אבל הקשישים נאלצים ללכת מרחק גדול עם ליווי, זה מצריך זמן רב של המתנה" אומרים דיירים שמתגוררים בסמוך, "יש מקרה שבו הנהגים מחנים מחוסר ברירה את רכב ההסעה הגדול  על המדרכה מה שחוסם את הדרך להולכי רגל, מאחר ומדובר בכביש שחולפים בו עשרות אוטובוסים שמסיעים תושבים לכיוון אזור מ-3 נוצרים פקקים, צריך גם לזכור שזה קרוב לתיכון ובתקופת הלימודים זה הופך לבעייתי במיוחד. בכל מקרה לא ברור בכלל מי אישר להפעיל מקום לקשישים בלי אפילו מקום להעלאת והורדת נוסעים ואנחנו עוד לא מדברים על כך שאין מקום חנייה".

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.