יום שישי , 29 מאי 2020

מחאת העדה האתיופית- גם בשדרות ונתיבות

גל המחאה של בני העדה האתיופית שהחל עם מותו של הנער סלומון טקה ז"ל התרחב, והגיע גם ליישובי הפריפריה ובהם לשדרות ונתיבות. במספר מוקדים ברחבי הארץ נרשמו אירועי אלימות קשים כלפי נהגים ושוטרים ומספר רכבים, בהם ניידות משטרה הושחתו והוצתו. ראש הממשלה פונה הערב לבני העדה האתיופית בבקשה להפסיק את חסימות הצירים, ובמשטרה הודיעה כי לא תכיל יותר את האירועים ותפעיל אמצעים לפיזור ההפגנות.

בוידאו: ההפגנה אתמול בצומת נתיבות. צילום: סאבטקסט יזמות והפקות

 

מדוברות המשטרה נמסר: "במהלך היומיים האחרונים, משטרת ישראל איפשרה למפגינים את חופש המחאה והביטוי במספר מוקדים ברחבי הארץ תוך הכלה וגילוי איפוק רב מצדם של השוטרים. המשטרה ניהלה שיח רציף ונקטה במאמצי הידברות ממושכים במטרה למנוע אלימות מכל סוג שהיא, ובפרט פגיעה בשוטרים, אזרחים ורכוש. לאור מעשי אלימות הקשים מצד מפגינים רבים, שהובילו לפציעתם של עשרות שוטרים במהלך היממה האחרונה ולפגיעה בסמלי שלטון,
הנחה מ"מ מפכ"ל ניצב מוטי כהן, לא לאפשר כל גילוי אלימות ולפעול בתקיפות כנגד מפירי הסדר ופורעי חוק. בהתאם, המשטרה פועלת כעת לפזר את המפגינים ולהפסיק את האלימות תוך שימוש בכוח ובמטרה למנוע המשך פגיעה בנפש, ברכוש ובכל משתמשי הדרך."

 

דובר מד"א, זכי הלר :
נכון לשעה 23:15 טופלו על ידי צוותי מד״א כ-50 בני אדם בהם: מפגינים, אנשי כוחות הביטחון ואזרחים התקועים בפקקים, כולם במצב קל.
במד״א ממשיכים לעבוד בכוחות מתוגברים של עשרות אמבולנסים ואופנועי עזרה ראשונה, ותוגברו מערך הכוננים של מד״א ומוקדי 101 של מד״א.
במהלך האירועים הותקפו ארבעה צוותי מד״א, ויודו אבנים לעבר שני אמבולנסים ואופנוע מד״א. כתוצאה מכך נגרם נזק לרכבים וחובש נפגע באורח קל.
במד״א קוראים לנהגים לפנות מעבר ככל הניתן ולאפשר תנועה לצוותי מד״א שבדרכם לקריאות החירום, ובכל צורך רפואי לחייג לקו החירום 101 או באמצעות אפליקציית מד״א שלי.

 

 

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.