לראשונה בשדרות: תאורה סולארית ברחובות

לאחר שהייתה לעיר הראשונה שהחליפה את הפנסים ברחבי העיר לפנסי לד חסכוניים ויזמה את התאורה הסולארית בחדרי המדרגות בבניינים, שדרות ממשיכה להוביל בפרויקטים למען חיסכון באנרגיה והארת הרחובות למען התושבים.

ביוזמת ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ובמסגרת שיתוף פעולה בין המינהלות וסניף שדרות של האגודה לתרבות הדיור, החל לאחרונה פיילוט בעיר של עמודי תאורה סולארית בחניות כלי-הרכב של הדיירים בשכונות.

במהלך השנה יזמה העירייה פיילוט ניסיוני וראשוני עם המינהלות והאגודה לתרבות הדיור, לפיו ניתנו כ-200 מערכות סולאריות לבניינים ברחבי העיר. המערכת המוצבת ליד הבניין ומאפשרת לבניין להיות מואר מבלי לשלם שקל על החשמל. פרויקט זה נחל הצלחה רבה ואף איגד דיירים בבניינים בעיר להקים ועדי בתים יחד עם האגודה לתרבות הדיור.

ראש העיר החליט לשדרג את נושא ההתייעלות האנרגטית והתאורה הסולארית ולתת מענה נוסף לשפ"פים – שטחים פרטיים פתוחים. לאחרונה החלה העירייה בפיילוט בשני רחובות בשכונת נאות יצחק רבין (מ'3) – נאות בילו ומשעול מוצקין – בהם תאורת החניות הנה מעתה סולארית. דבר זה חוסך בחשמל ומונע מהתושבים התעסקות עם חשבונות חשמל שכונתיים.

עלות הפרויקט עד כה הנה כ-200,000 אלף שקלים והוא צפוי להגיע למיליון שקלים.

כזכור, השנה גם הסתיים פרויקט ההתייעלות האנרגטית הגדול עם חברת החשמל, במהלכו הוחלפו כ-2,500 פנסי תאורה ישנים ברחבי העיר בפנסי לד חסכוניים ומאירים. מדובר בפרויקט משמעותי ששדרות הייתה העיר הראשונה בארץ להובילו.

דוידי: "כחלק מהבטחתי לתושבים לטיפול בשפ"פים כמה שניתן ולאחר שטיפלנו בחזיתות בניינים וגינון, אנו עמלים בימים אלה על נושא התאורה הסולארית למען התושבים. מדובר על מהפכה של ממש, שגם תוביל לכך שהעיר כולה תהיה מוארת, כולל בחניות הבניינים ובחדרי המדרגות וגם תחסוך את עלויות החשמל באופן משמעותי ביותר. הצבתי מטרה זו עם כניסתי לתפקיד ואני שמח שהתושבים וועדי הבתים משתפים פעולה ומאפשרים לנו לבצע את המשימה החשובה הזו".

 

לכתבה הבאה:

אילוסטרציה צילום: חטיבת דובר המשטרה

פרשת ההתעללות בתינוק: האם שנחשדה שוחררה למעצר בית

האם מהדרום שנחשדה לכאורה בהתעללות וברצח בתינוקה, שוחררה למעצר בית של שבוע ימים התפתחות בפרשת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.