לילה ראשון של סגר חלקי: איך זה נראה?

לילה ראשון של סגר מתוך שבעה ימים עבר, אבל נראה שהמהלך של הממשלה לא התקבל בעין יפה אצל התושבים שחושבים שזה לא יותר מאשר ניסוי שלא יצליח.

חצי מתושבי שדרות נמצאים בתחום הסגר שהגדירה הממשלה, אבל משיטוט קצר אתמול ברחבי העיר ובכבישים ניתן היה לראות שההנחיות שניתנו התקבלו בבוז אצל תושבים רבים שניהלו את חייהם רגיל גם בשעות הסגר. ניתן היה לראות שמחסומים כן הוצבו באזור המתנ"ס ובאזורים נוספים אך הסגר היה "נושם" ואנשים ומכוניות נבדקו לסירוגין בלבד.

 

"ראו מה זה טמטום. מוסדות החינוך בשכונת יצחק רבין ואביבים יסגרו אך בתי הספר שקמים מעוז, עטרת אסתר ותורני חדש פתוחים, הרי שהילדים הלומדים שם מגיעים מאותם השכונות הסגורות. היכן ההיגיון? הסגר הוא לילי. תשקלו מחדש את ההנחיות המטופשות, כתבה התושבת איבט מלכה ותיארה את הלך הרוח בעיר. גם בגזרת ההורים לא שקט במיוחד, והם נמצאים למעשה במצב בלתי אפשרי, בו הם נאלצים ללכת לעבודה בזמן שהילדים שלהם יושבים בבית. "אני לא מבינה, איפה ההיגיון? מה יעשו ההורים? שוב אני אצא לחל"ת? אנשים שוב יאבדו את העבודה שלהם. אנחנו פשוט הולכים לאבדון נמאס כבר מהמצב הזה, כל היום עושים עלינו ניסויים שלא מצליחים" סיפרה בתסכול תושבת נוספת.

בינתיים בזמן שהתושבים סופגים הנחיות והגבלות נוספות בכל יום, בגזרת החולים ישנה עליה גם היום נכון לשעה 10:00 בבוקר. ישנם 157 חולים מאומתים לעומת 124 אמש, 421 תושבים נמצאים בבידוד לעומת 314 אמש.

לכתבה הבאה:

הקרב על הקרדיט: האם העסקים ייהנו מההנחה בארנונה?

ראש העיר דוידי העלה השבוע פוסט בפייסבוק המבשר על סיוע בארנונה לעסקים עקב המצב אך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.