יום שישי , 29 מאי 2020

להמשיך לאסוף ניצחונות

מכבי ציון שדרות הוכיחה המון אופי כשחזרה ממשחק החוץ הקשה במודיעין עם ניצחון 3:0 (צמד לאביאל אפנג'ר) והיא ממשיכה להיצמד לצמרת הגבוהה. בשישי מצפה לה עוד משחק חוץ לא קל באילת. "אם אנחנו רוצים להשאיר לעצמנו סיכוי במאבק אסור לנו לאבד נקודות" אומרים בקבוצה.

מכבי ציון שדרות ממשיכה לשמור על מקומה בצמרת הגבוהה ומרחק של 4 נקודות ממוליכת הליגה קרית מלאכי, כך שגם לאחר המחזור ה-20 צמרת הליגה ממשיכה להיות צפופה והכל עוד פתוח. בסופ"ש האחרון עמדה שדרות למבחן לא קל באחד המגרשים הביתיים בליגה של עירוני מודיעין אבל למרות הרכב חסר השחקנים של עופר טלקר התעלו וחזרו עם שלוש נקודות חשובות. "בשלב הזה אנחנו צריכים להתמקד רק בעצמנו וזאת לא סיסמה כי אם אנחנו נדע לקחת את הנקודות בסוף כל הקבוצות שמעלינו יאבדו נקודות" אומרים בשדרות רגע לפני שהם נכנסים לישורת האחרונה בליגה. במועדון סימנו לעצמם כמה יעדים ברורים לפני תחילת הסיבוב השני, לא לאבד נקודות במשחקים שבהם הקבוצה איבדה ולנצח בבית את משחקי הצמרת. "זאת משוואה פשוטה, לקחת נקודות איפה שאיבדנו. בינתיים חוץ מקרית מלאכי שלה הפסדנו גם בסיבוב הראשון אספנו את כל הנקודות שאיבדנו בסיבוב הראשון  ואם נמשיך ככה שום דבר לא גמור". אגב, בינתיים שדרות ניצחה בקרית גת לה איתה סיימה בתיקו ביתי בפתיחת העונה, ניצחה במודיעין שגם איתה סיימה בתיקו ביתי. "כמובן שאנחנו צריכים לנצח גם את אותם משחקים שניצחנו וזה לא יהיה קל. אם נעשה את זה יש עוד סיכוי לסיים מקום ראשון אבל כרגע הדרך באמת עוד ארוכה, יש לנו גם מאבקי צמרת קשים בדימונה, בבית עם ירוחם ובחוץ מול אשדוד. מי שתדע לקחת את כל הנקודות תסיים ראשונה" מעריכים בשדרות.

כאמור, בסופ"ש האחרון צלחה שדרות משחק חוץ קשה, בקבוצה נשמו לרווחה בתום הניצחון החלק 3:0 שגם בו היה לקבוצה לא מעט מזל. אחת הסיבות היא שהקבוצה התייצבה למשחק בהרכב חסר מאוד, מלבד החלוץ הפצוע אייל דיין, גם רפי עמוס (צהובים),  עופר אברה (פצוע) ואופיר נסימי (מבחנים) לא עמדו לרשותו של טלקר ששידר ביטחון "יש לנו סגל רחב מספיק ואיכותי ואנחנו נדע להסתדר".

המשחק עצמו נפתח בשליטה של שדרות אבל דווקא המארחת מודיעין הייתה קרובה יותר לשער הראשון, פעמיים כדורים שהוגבהו לרחבה השאירו שחקנים חופשיים אבל לב גורליק היה במקום כדי למנוע מבוכה.  מהצד השני גם מיכאל קירטבה הגיע להזדמנות מצוינת שלא נוצלה. באותן דקות השחקן המסוכן בשורות שדרות היה מתן כהן שפעם מימין ופעם משמאל חדר לרחבה בנחישות, בדקה ה-23 זה גם הסתיים בשער יתרון כשכהן במהלך ענק בקו הרוחב חלף על פני המגן והוציא רוחב לאביאל אפנג'ר שמקרוב גלגל פנימה 1:0 שער יתרון שנשמר על המחצית.

גם בפתיחת המחצית השנייה ההגנה של שדרות חלמה ואפשרה למודיעין להגיע בקלות להזדמנויות, פעם היה זה השוער גורליק באחת ההצלות הענקיות שראינו העונה, פעם נוספת המשקוף הפריד בין מודיעין לשער השוויון.

שדרות המשיכה לנצל את המהירות של אביאל אפנג'ר שבדקה ה-52 כבש את ה-2:0 בהמון נחישות, הוא הצליח להגיע ראשון לכדור עומק ולהשתחל בין שחקני מודיעין והשוער כדי לגלגל פנימה.  שדרות המשיכה לשלוט ללא עוררין והגיע פעם אחר פעם לרחבה של מודיעין, בדקה ה-67 כדור שהגביה רותם מרום מצא את הראש של קריטבה שנגח אבל הכדור נהדף בידו של שחקן מודיעין והשופט הצביע על הנקודה הלבנה, קריטבה ביקש לבעוט וגלגל פנימה את ה-3:0 ורץ לחגוג עם משפחתו שצפתה בו ביציע. בסיום, ניצחון צודק לשדרות. בעקבות איבוד הנקודות של ירוחם טיפסה שדרות למקום הרביעי, מרחק ארבע נקודות מקרית מלאכי.  במחזור הקרוב תצא שדרות למשחק חוץ לא קל באילת, בסיבוב הקודם זה נגמר 7:0. נציין כי הקבוצה יצאה דרומה כר ביום חמישי כדי להגיע מוכנה בצורה המיטבית למשחק.

לכתבה הבאה:

תם ולא הושלם: שדרות נשארת בליגה ב', אופקים-מרחבים העפילה לליגה ב'

בעקבות החלטת ההתאחדות לסיים את העונה בליגות הנמוכות, מכבי ציון שדרות תמשיך עונה נוספת בליגה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.