ביובית היא הכלי האולטימטיבי לפתיחת סתימות

כיצד למנוע סתימות ביוב וכיצד לנהוג אם נתקלתם באחת?

סתימות ביוב הן עניין שכיח במדינת ישראל ואף על פי שמערכת הביוב בשדרות נחשבת למתקדמת ויעילה, סתימות והצפות מתרחשות על בסיס יומי, וכשזה קורה, זה ממש לא נעים. איך יכול להיות שלמרות שמערכת הביוב בשדרות נחשבת למתקדמת וכזאת שמתוחזקת היטב, עדיין יש סתימות ביוב לעתים תכופות? על פי המרכז לשירותי ביובית שמתמחים בפתיחת סתימות, אחזקת ביוב ומתן שירותי ביובית בפריסה רחבה, יש לכך כמה סיבות ומה שמפתיע הוא שהגורם המרכזי קשור דווקא בהתנהגות התושבים או נכון יותר – כמות המגבונים שהם משליכים אל הביוב.

מדוע מגבונים גורמים לסתימות ביוב?

כולנו יודעים שאסור להשליך חומרים בלתי מתכלים אל הביוב העירוני ולהוציא מקרים בודדים, מרבית האוכלוסייה מאוד ממושמעת. יחד עם זאת, כשזה מגיע לשימוש במגבונים, התמונה משתנה ואותו אמצעי שהופך את החיים לכל כך קלים, הוא אחד האויבים המרכזיים של כל צינור ביוב ועל פי התוצאות וניתוח הגורמים לסתימות, מתברר כאמור שהמגבונים הם הגורם המרכזי. חשוב לציין שגם המגבונים ש"מותרים" לשימוש ושתושבים רבים נעזרים בהם, אינם מתכלים במהירות ולמרות שהם הרבה יותר ידידותיים מהמגבונים הרגילים (שחל איסור להשליכם לביוב), הם עדיין גורמים לסתימות ונזקים רבים וחשוב לעשות בהם שימוש מדוד וזהיר.

גורמיי תקלות נוספים

מגבונים הם לא הסיבה היחידה לסתימות ותקלות במערכת הביוב ובין הגורמים הנוספים אפשר למנות:

  1. קווי ביוב ישנים – למרות שבסך הכל מצב מערכת הביוב בשדרות מאוד טוב, ישנם אזורים ושכונות שהצינורות כבר התיישנו. הכוונה בעיקר לבניינים ישנים ולא למערכת העירונית.
  2. חדירת עצמים שונים לביוב – שורשים שמוצאים את דרכם לצינורות ואפילו פסולת בניין שחדרה לצינורות רק בגלל שמישהו שכח לכסות את הפתח, הם עניין שבשגרה.
  3. תכנון לקוי של מערכת הצינורות – עשויה להוביל לניקוז בעייתי ולסתימות.

בעוד שאת בעיית המגבונים ניתן למגר על ידי התנהגות נבונה, את התקלות הטכניות האלה קצת יותר קשה למנוע ואם זה לא מספיק, גם הפתרון עשוי להיות מורכב יותר.

איך לפתוח סתימות ביוב?

ישנן 3 דרכים לפתיחת סתימות ביוב:

אמצעים ביתיים:

שימו בחומרים פותחי סתימות כמו סודה קאוסטיק וחומרים כימיים אחרים שנועדו להמיס חומרים אורגניים שגורמים לסתימות בצינורות. שיטה זו יכולה לסייע בפתיחת סתימה קטנה בכיור אך אינה יעילה בסתימות ביוב שהוזכרו.

הזמנת אינסטלטור:

אינסטלטור יכול לפתוח סתימות מורכבות באמצעות קפיץ מיוחד שמוחדר אל תוך הצינורות ומושך או דוחף את גורם הסתימה, עד לפתיחת הצינור למעבר חופשי של נוזלים. גם כאן מדובר בשיטה מאוד מוגבלת שתהיה יעילה במקרים שבהם חומר לפתיחת סתימות לא עבד אך מצד שני, יש לה מגבלות וגם היא אינה תהיה יעילה בסתימות ביוב מורכבות שהזכרנו עד כה.

הזמנת ביובית:

ביובית היא הכלי האולטימטיבי לפתיחת סתימות ולטיפול במערכת הביוב ובאפשרותה לטפל בכל תקלה שאתם יכולים להעלות על הדעת – החל מפתיחת סתימות שנגרמו ממגבונים, שאיבת הצפות ביוב, הוצאת שורשים ואפילו צילום הקווים ומיפוי תקלות. מדובר בדרך הכי יעילה ובידיים הנכונות, יכולה לתת לכם מענה מעולה לאורך שנים רבות – שלא כמו שיטות אחרות שהתקלה עשויה להופיע מעת לעת.

כמה עולה ביובית בשדרות?

העלות של ביובית בשדרות נעה בין 500 שקלים לבין כמה אלפים ותלויה בסוג התקלה והשירות המבוקש. פתיחת סתימה רגילה תעלה בסביבות ה-500 שקלים בעוד שצילום ושיקום קווים, כבר יעלה כמה אלפים. מאחר שהשוני בעלויות כל כך גבוה, חשוב להשוות מספר הצעות מחיר של קבלני ביובית בשדרות שיש להם את הניסיון והכלים לפתרון הבעיה, שמחזיקים בהמלצות מלקוחות אחרים בשדרות (בקשו 3 ממליצים) ושעובדים במסגרת החוק ובכלל זה מפנים את הביוב (אם צריך) אל מקומות מורשים ומציגים על כך אישור וקבלה. כמו כן חשוב לדעת שהזמנת ביובית בשעות ותאריכים חריגים, כמו לדוגמה בלילה או בסופי שבוע, עשוי להעלות את המחיר במאות אחוזים. אם המצב מאפשר זאת, מומלץ להזמין ביובית בשעות הפעילות הרגילות וכך לחסוך תשלום של מאות ואלפי שקלים.

לכתבה הבאה:

שעתיים לתוך הסגר: הנחיות לא ברורות ובלבול עצום

בזמן שבממשלה ממשיכים לריב על הגבלות נוספות, בשעה 14:00 החל הסגר הכללי ברחבי המדינה שיימשך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.