יום שלישי , 2 יוני 2020

יש עלייה!

מכבי שדרות והמאמן ישראל ברוך רשמו עלייה שנייה ברציפות (מליגה ב' לליגה הארצית) כשניצחו במשחק הכתרה מותח את הפועל באר טוביה היחידה שניצחה אותה העונה. בסיום (89:74) פתח השחקן הוותיק דראגן קליקוביץ את החגיגות עם שפניות וגזירת הרשתות. 

מכבי שדרות השלימה בחול מועד פסח עליית ליגה שנייה ברציפות לאחר שהחבורה של המאמן ישראל ברוך שלקח את הקבוצה מליגה ב' עשתה את זה בצורה הכי מרשימה כשניצחה באולמה הביתי את הטוענת לעלייה בטרום העונה קבוצת באר טוביה בשורותיה משחק המתאזרח, כוכב ליגת העל לשעבר דיימון פטרסון.  באר טוביה הייתה היחידה שניצחה את שדרות העונה כך שהניצחון הפך לעוד יותר מתוק- גם נקמה על ההפסד וגם חגיגת עלייה לליגה הארצית.

שדרות התייצבה למשחק  נגד באר טוביה כאשר לסיום העונה נותרו שלושה מחזורים והפער עומד על 3 ניצחונות לשדרות. למעשה גם אם שדרות הייתה מפסידה היא הייתה יכולה להשלים את המלאכה באחד משני המשחקים שנותרו. בהנהלת הקבוצה בשיתוף עם מחלקת הספורט ארגנו חגיגה גדולה לקראת המשחק, על אף העובדה שמדובר היה בחול מועד פסח ורבים נמצאים בחופשה מחוץ לעיר, כ-200 אוהדים חלקם רעשניים במיוחד התייצבו להעניק לקבוצה אווירה ביתית מושלמת.

על הפרקט כצפוי היה משחק לא קל בכלל, כמו שאנשי באר טוביה נלחמו בשיניים לא להזיז את מועד המשחק בשל חופשה מתוכננת של מאמן שדרות ישראל ברוך (הקדים את חזרתו יום לפני המשחק), כך השחקנים שלהם נלחמו על הפרקט למנוע משדרות לחגוג את העלייה בסיום המשחק אבל החבורה של ברוך הייתה מספיק מגובשת ולוחמת כדי לפתוח שמפניות בסיום.

הרבע הראשון היה צמוד מאוד. שדרות פתחה את המשחק ביתרון 6:0 אבל אז האורחים הבהירו כי אין להם כוונה לעשות חיים קלים ובמשחק הגנה נוקשה הקשו מאוד על שחקני שדרות להמשיך לקלוע בקלות, מנגד הם הצליחו להישאר צמוד ולרדת לפסק הזמן בפיגור 2 נקודות 20:22. אותה המגמה נמשכה גם ברבע השני שבו 2 הקבוצות התקשו מאוד לייצר נקודות, זה הסתיים בשוויון 17:17, 37:39 במחצית לטובת שדרות.

גם את המחצית השנייה פתחו שחקני באר טוביה במלחמה אבל שחקני שדרות הביאו את כל כולם לפרקט כדי להכריע את המשחק לטובתם. בכל פעם ששחקני באר טוביה צמצמו פערים והיו קרובים להפוך את התוצאה היה הרכז הנהדר גיא שינדלר חד מאוד כדי לצלוף מחוץ לקשת ולשחרר את הלחץ בהתקפה התקועה. בהמשך גם שי גויטע סיפק נקודות חשובות שהורידו את שדרות לרבע האחרון ביתרון 10 נקודות.

ברבע האחרון עוד ניסו שחקני באר טוביה לחזור למשחק אבל שחקני שדרות פשוט לא נתנו להם ובסיום רשמו ניצחון מוחץ בפער של 15 נקודות, 89:74.

קולעי הנקודות:גיא שינדלר 22, שי גויטע 20, מתן מרציאנו 16, שי סיגלר 4, אורי זהר 4, ירדן חושי 3, דור גואטה 2.

מייד בסיום המשחק התכבד השחקן הוותיק בקבוצה דראגן קליקוביץ לפתוח את השמפניות ואת החגיגות שכללו את גזירת הרשתות המסורתית. בנוסף, השחקנים ביקשו מהמאמן ישראל ברוך לעמוד בהתחייבות שלו ולאפשר לשחקני הקבוצה להרטיב לו בקבוק שמפנייה על הקרחת המפורסמת שלו. ברוך, אחד המאמנים האיכותיים בדרום עמד בהבטחה וחגג עם השחקנים עלייה שנייה ברציפות. המאמן אגב לא שבע הוא כבר סימן למנכ"ל העמותה להתחיל להתכונן לעונה הבאה בליגה הארצית כאשר גם הפעם המטרה להתמודד על כרטיס העלייה. מי יודע אולי בעוד שנה נחגוג עלייה ללאומית, אם מועדונים קטנים כמו באר יעקב, עפולה ועוד עשו את זה גם עבור העיר שדרות זה חלום בר הגשמה אם יינתנו התקציבים המתאימים. נתראה בליגה הארצית.

לכתבה הבאה:

תם ולא הושלם: שדרות נשארת בליגה ב', אופקים-מרחבים העפילה לליגה ב'

בעקבות החלטת ההתאחדות לסיים את העונה בליגות הנמוכות, מכבי ציון שדרות תמשיך עונה נוספת בליגה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.