יום הזיכרון 2019: "בית גלעד לזכרם" נחנך בשדרות

מספר שעות לפני ערב יום הזיכרון חנכה עיריית שדרות את "בית גלעד לזכרם" – פרויקט שהחל לפני כשנתיים כדי לתת כבוד גדול יותר לנופלים של העיר במלחמות ישראל וכן בפעולות האיבה.

רגע לפני שהגיעו לזכור את יקיריהם שנפלו במלחמות ישראל ובפעולות האיבה ביום הזיכרון השנתי, המשפחות השכולות בשדרות השתתפו בטקס חנוכת המבנה המפואר של "בית גלעד לזכרם" שיכבד את יקיריהם .

הטקס המרגש התקיים בהשתתפות המשפחות השכולות, ובמעמד ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, סגני ראש העיר, אלעד קלימי ומארק איפראימוב, מנהלת מחוז דרום במשרד הבינוי והשיכון, מלי שרביט, חברי מועצת העיר ותושבי העיר שהגיעו לתת כבוד לנופלים.

המבנה החדש, הוקם בצמוד לספרייה העירונית שתשלב בפעילותה את המידע הממוחשב אודות הנופלים.

כידוע, במשך עשרות שנים עלה לא פעם הצורך בהקמת מבנה לזכרם של הנופלים, שקיים בלא מעט ערים בישראל. עד כה, הסתפקו המשפחות השכולות באנדרטה שהוקמה ליד בריכת השחייה העירונית. באנדרטה רשומים השמות של הבנים אבל זה לא מספיק שרק יהיה איזכור. דוידי שמע מהמשפחות שחשוב להן שהציבור יוכל לשמוע את סיפורי הנופלים, לעיין בתמונות ובעצם לקרוא קצת היסטוריה על החלל ששילם בחייו כדי שהמדינה שלנו תמשיך להתקיים וכמובן העיר שלנו שדרות שמתמודדת כבר 18 שנים עם איום ביטחוני של ירי טילים. דוידי גייס 2 מיליון שקלים ממשרד הבינוי והשיכון.

דוידי אמר: "אין לי תרופה לרפא את השכול ואין בי מילים כדי לנחם. אך יש לי בשורה גדולה ובתוכה מעט נחמה. 60 שנים מיום היווסדה של העיר שדרות, לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, זכינו להקים את הבית הזה, "בית גלעד לזכרם". במקום הזה, נשמר את זיכרון הנופלים, מעשיהם וגבורתם, נסיבות נפילתם, בהכרת משפחתם וחבריהם ומעל לכל, בזיכרון אישיותם של הנופלים. הבית הזה הוא שלכם ובשבילכם". דוידי הודה לכל מי שהיה שותף ופעל כדי שהבית הזה יקום.

אוליאל מלכה: "בית 'גלעד לזכרם' בשדרות הוא גלעד ואות זיכרון, הוא הבית של משפחות הנופלים, חללי צה"ל ומערכות הביטחון ונפגעי פעולות האיבה. המקום הזה ישמש כתובת ובית לכל בני משפחת הנופלים, שאיבדו את יקיריהם".

דליה רחמים, נציגת המשפחות השכולות אמרה: "האובדן מותיר אחריו חלל גדול זה צובע את עצמו בכל יום בגוונים אחרים. לצד השבר העצום נולד הצורך להתמודד למען מי שנשאר במציאות חזקה כל-כך. המדינה שבה אנו חיים היא נכס שהותירו לנו הנופלים ולא על מגש של כסף". רחמים הודתה לדוידי ולכל העוסקים במלאכה.

אבי אדאף, נציג משפחות נפגעי פעולות האיבה: "סיפוק נפש עמוק ממלא את ליבנו ביום זה. יום בו אנו חונכים מבנה זה אשר יספר את פועלם וגבורתם של הנופלים בני עירנו ה' יקום דמם. בשם כל המשפחות השכולות ברצוני להודות לראש העיר, לסגניו ולקברניטי העיר שדרות על החשיבה היצירתית והרצון ההומני לשמר ולהנציח את יקירינו".

About ניר וקנין

Check Also

רקטה התפוצצה בלב שכונת מגורים בשדרות, תושב העיר שנפצע מטיל נ"ט שוחרר לביתו

אחד מבתי המגורים ניזוק מרסיסי הרקטה שהתפוצצה על מדרכה. תושבת העיר סובלת מחרדה. ההסלמה הביטחונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.