יום רביעי , 27 מאי 2020
צילום: שרון רביבו

טירוף עומר אדם בשדרות: כניסה רק לתושבי העיר

במתנ"ס דוחים את הביקורת שהופנתה לעברם על ההחלטה לבצע חלוקת כרטיסים מבעוד מועד לפי תעודת זהות. "השיקול היחיד שעומד לנגד עינינו זה לדאוג קודם לתושבים". "מחובתנו לדאוג לשלום הציבור ולהגביל את הכמות" הסבירו במשטרה.

ההצלחה המסחררת של הזמר עומר אדם במיוחד בשנה האחרונה מצליחה לגרום לקהל רב לנהור בהמוניו להופעותיו, רק לפני כחודשיים הוא הפך לזמר הראשון בישראל שהצליח למלא את אצטדיון סמי עופר בחיפה לאחר שהכרטיסים למופע נחטפו תוך שעות אחדות. ההיסטריה סביבו נמשכת בהופעות רבות שהוא מקיים בערי ישראל מה שאילץ את הרשויות להגביל את הכניסה רק לתושבי המקום, כך נעשה ביבנה ועוד רשויות כדי להתמודד עם התופעה.

כבר לפני כחצי שנה החליטו במתנ"ס בשדרות להזמין את הזמר הנערץ להופעה בסוף הקיץ. "היה ברור שיהיה ביקוש גדול לעומר אדם ולכן היינו חייבים לחשוב על פיתרון שקודם כל יבטיח הנאה לתושבים" אומרים במתנ"ס. יש לציין כי תחילה פסטיבל סוף הקיץ תוכנן להתקיים במגרש הכדורגל העירוני אבל לאחר סיור של המשטרה הוחלט כי המקום על אף העובדה שהוא מתוחם צר מלהכיל כמות גדולה, על כן הוחלט להעתיק את המופע לגן החמישה שם החליטה משטרת שדרות להגביל את הכמות ל-8500, למעשה כפול מהכמות שניתן להכיל במגרש הכדורגל.

מרגע שיצא הפרסום למופע סוף הקיץ שיכלול גם את הזמר עומר אדם ולפניו הופעה של עידן עמדי וכן מחזמר לילדים "חברים בכל מיני צבעים" היה ברור שתושבים רבים מאזור הדרום ינהרו לכאן. בהתאם לזאת החליטו במתנ"ס ומשטרת שדרות לעשות סדר מבעוד מועד. "מחובתנו לדאוג לשלום הציבור ולהגביל את הכמות. מבחינתנו ברגע שנגיע לכמות לא נאפשר עוד כניסה כדי למנוע חלילה אסון הדגישו השבוע במשטרה. במתנ"ס מצאו פיתרון יצירתי שמסתבר נעשה בהרבה רשויות. הם הנפיקו 8500 כרטיסים למופע,  השבוע כבר הורגשה תנועה ערה מאוד בתור לקבלת הכרטיסים על-פי תעודת זהות, כמובן ללא עלות.

למרות הרצון לעשות את זה בצורה מסודרת, ברשת החברתית נמתחה ביקורת על ההחלטה- בעיקר מצידם של בני המקום שהעתיקו מגוריהם לישובים סמוכים וכן את הכתובת מה שימנע מהם ליהנות מההופעה. "לא יכול להיות שאני ילידת שדרות שעובדת בעיר וכל המשפחה שלי כאן לא יכולה ליהנות מהופעה של עומר אדם" ציינה בת המקום שהעתיקה את כתובתה לאחד הקיבוצים הסמוכים. מספר תושבים גם העבירו ביקורת על כך שהמסר שעובר החוצה  ששדרות לא מקבלת אורחים. "שדרות מקבלת חיבוק חם מתושבי החוץ ולא יכול להיות שברגע שיש הופעה אומרים להם שהם לא יכולים להגיע. איזה רושם זה נותן, זה ממש כפיות טובה". מנגד היו תושבים שתמכו בצעד של המתנ"ס. "מה אתם רוצים שיקרה, שתהיה כניסה חופשית ואז אנחנו התושבים לא נוכל להיכנס כי מגבילים את הכמות. זאת החלטה מצוינת".

לכתבה הבאה:

שר הביטחון בני גנץ סייר בשדרות ואוגדת עזה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, ח"כ בני גנץ, הגיע ביום שלישי השבוע למפגש ראשון עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.