יום שישי , 29 מאי 2020
דראגן קליקוביץ, ראשון משמאל. צילום: אורי גבאי
דראגן קליקוביץ, ראשון משמאל. צילום: אורי גבאי

"זאת אחת העונות שאני אזכור"

בעונה שעברה מכבי שדרות עשתה צעד ראשון במטרה לטפס לליגות הגבוהות של הכדורסל הישראלי כשהעפילה מליגה ב' לליגה א' דרום. הצעד הראשון שעשתה אז היה להחתים את הסנטר הוותיק בעל עבר בנבחרת סרביה דראגן קליקוביץ, היו כאלה שהרימו גבה נוכח גילו אבל הקבוצה בהובלתו עשתה את אחת הטובות של קבוצה בליגה ב' כשניצחה את כל 20 משחקיה וסיימה את העונה ללא הפסד אחד. לקראת העונה הנוכחית קליקוביץ שהתמנה לאמן את הקבוצה החדשה שהוקמה  בליגה ב' לא ממש היה בתוכניות של ישראל ברוך אבל באימוני טרום העונה הבין המאמן שהוא לא יכול לוותר על הנכס הזה שגם בגיל 44 עולה לשחק כמו ילד בן 16.

בגילך אתה עוד נותן את הטון במגרש. לא מובן מאליו?

"אני נהנה, החיבור שלי עם ישראל מצויין, השנה יש קבוצה שכיף להיות בה, זה לא מובן מאליו. יש 12-14 שחקנים שנהנים ביחד ואין אגו, זאת אחת העונות שאני אזכור".

תכננת להתמקד באימון ובכל זאת החלטת לשחק בעונה הזאת.

"אני כל שנה אומר שזאת השנה האחרונה. אבל בתחילת העונה קיבלתי הצעה ודיברו על עליית ליגה וחבר'ה נחמדים אז כיף לי. אני אוהב כדורסל וקשה לי לעזוב".

השילוב של לשחק ולאמן קבוצה במקביל מצליח?

"האמת היא שזה לא היה מתוכנן ככה אבל ברגע שהחלטתי להמשיך לשחק לא ראיתי עם זה בעיה. תכננתי לאט לאט להיכנס יותר לאימון, אז אני עושה את זה בהדרגה".

כמה המשחק השבוע היה משמעותי לקראת רגעי ההכרעה של העונה?

"התכוננו למשחק הזה כמעט שבועיים וזה מאוד משמעותי. תפסנו את גוש עציון  ביום חלש ואף אחד לא ניצח אותם בבית שלהם כבר שנתיים, זה מגרש קשה עם שופטים ירושלמיים. למזלנו השופטים היו בסדר, הביאו שופט מהליגה הלאומית והוא שלט במשחק. ברגע שאנחנו שיחקנו את המשחק שלנו כמו שהתכוננו הם כבר לא פקטור".

הניצחון הזה נתן מקדמה מאוד משמעותית, אבל זה עדיין לא נגמר.

"אם היינו מנצחים את באר טוביה בבית זה היה נגמר, אבל חבל אם זה היה נגמר מוקדם מדי כי אז זה היה הופך להיות פחות משמעותי וכיפי. כשנלחמים עד הסוף ועולים ליגה זה מעניין. אין ספק שהניצחון ביום שלישי היה משמעותי מאוד אבל יש לנו עוד שישה משחקים ואסור לנו למעוד. אני מאמין שנעשה את העבודה ונעלה ליגה כי באמת לנו הכי מגיע לעלות".

מה התוכניות שלך לעונה הבאה? מתכנן להמשיך לשחק?

"הכיוון שלי הוא כמובן יותר לאמן, אבל אלוהים גדול. אני מקווה מאוד שהאולם השני בשדרות יקבל אישור ואני אכנס למחלקת הנוער".

ראש העיר בונה על עלייה עד לליגה הלאומית ומוכן לתת את כל התקציבים לכך.

"עשו כאן צעד ענק, לבנות קבוצה כזו באזור הדרום זה לא קל, אני יכול להגיד את זה מניסיון. יש הרבה שחקנים טובים שמעדיפים לשחק בקבוצות חלשות במרכז, להביא כאלה לליגה א' ולשדרות זאת הצלחה".

לכתבה הבאה:

"עוזבים הכל כדי לצאת לקריאה כי זה יכול להיות ממש הצלת חיים"

נהגים רבים מוצאים עצמם בסיטואציה לא נעימה כשהם נתקעים באמצע הדרך בעקבות תקלה ברכבם הפרטי, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.