יום רביעי , 1 אפריל 2020

הפסקת אש תחת אש: האם הסבב הנוכחי בדרך לסיום?

דיווחים ערביים על הפסקת אש שהיתה אמורה להיכנס לתוקף משעה 5:30 בבוקר מיהרו לקבל את אישורו של ארגון הטרור 'הג'יהאד האיסלאמי' ברצועת עזה, שהודיע כי נצר את האש וכי "שקט יענה בשקט". לצד זאת, ירי הפצמ"רים מעזה ממשיך גם הבוקר עם מספר שיגורים ליישובים סמוכי גדר. בישראל שומרים על עמימות, אך פיקוד העורף הקל את ההנחיות וגורמים צבאיים מעריכים: אנחנו בדרך לסיום הסבב

לאחר יומיים של לחימה ממושכת ויותר מ400 שיגורים מרצועת עזה לעבר ערי ישראל ויישובי עוטף עזה, שהחלו עם חיסולו של בכיר הג'יהאד בהא אבו אל-עטא, מסתמן כי שני הצדדים הגיעו להבנות לא רשמיות על נצירת האש. זאת למרות מספר שיגורים שבוצעו גם בדקות האחרונות לעבר יישובים סמוכי גדר.

בסבב הלחימה הנוכחי ספג ארגון הטרור אבידות רבות: 34 הרוגים וכ111 פצועים בדרגות שונות, כולל 6 הרוגים בהפצצת בית הלילה על ידי חיל האויר. אם כן, ישראל תצא מההסלמה הזאת כשידה על העליונה, זאת בהיעדר תכנית לסיום שלטון חמאס ברצועה.

למרות השמועות על הפסקת האש בחרו מספר רשויות מקומיות בטווח של עד 40 ק"מ מהרצועה שלא לקיים את הלימודים היום. כך בשדרות, באשקלון, בחוף אשקלון, בשדות נגב, שער הנגב ונתיבות החליטו גם כן לשמור על זהירות ולא לקיים את הלימודים כסדרם.

בפיקוד העורף ביטלו הבוקר את המגבלות על איזור השפלה  אך הודיע כי בעוטף עזה ובאזור הדרום לא יתקיימו לימודים בטווח ה-40 קילומטרים. על פי הנחיות פיקוד העורף, היום לא מותרת יציאה לעבודה בעוטף עזה, מערב לכיש ומערב הנגב, למעט עבודות חיוניות. בלכיש ובמרכז הנגב מותרת יציאה לעבודה, וזאת בתנאי שקיים מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו תוך זמן התגוננות.

זה נוסח ההודעה מעיריית שדרות:

על אף שהוסרו המגבלות בחלק מהאזורים, בשדרות ובעוטף עזה ההנחיות נותרו כשהיו. גם היום לא יתקיימו לימודים בכלל מסגרות החינוך ויפעלו מקומות עבודה חיוניים בלבד. במידה ותשמע התראת צבע אדום יש לשהות בסמוך למרחב מוגן ולהישמע להנחיות ההתגוננות. נעדכן בכל שלב. יום טוב ושקט."

 

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.