חולקו מצננים. צילום: עיריית שדרות

הסגר מתקרב: עיריית שדרות דואגת למתפללים בעיר

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ובעירייה מתכוננים לקראת החג ותפילות התושבים. העירייה תסייע לבתי הכנסת להיערך נכון לקראת חגי תשרי על מנת לשמור על ההנחיות

הסגר מתקרב בצעדי ענק ובעיריית שדרות עמלים על פתרונות מגוונים שיקלו על התושבים לעבור את החג בשלום בצל הנגיף. אחת הבעיות שעליה חשבו בעירייה היא ההתקהלות הצפויה בבתי הכנסת שעשויה להביא לעלייה בתחלואה בעיר.

ראש העיר אלון דוידי, הנחה את עובדי האגף לתרבות יהודית לפעול יחד עם הגבאים ולהיערך לשינוי במסגרות התפילה בבתי הכנסת והצטיידות מתוגברת במטרה שכל תושבי העיר יוכלו להתפלל בביטחון ותוך שמירה על הכללים בתקופה זו. בין היתר, העירייה תפצל המניינים מחוץ לבתי הכנסת, בחצרות או במבנים עירוניים ומרחבים ציבוריים שנפתחו לטובת קיום התפילות, וזאת במטרה לצמצם ולמנוע התקהלויות באולמות בתי הכנסת, אך לאפשר תפילה לכל המעוניין.

נערכים לחגים. צילום: עיריית שדרות

כמו כן, שוחח דוידי עם כלל גבאי בתי הכנסת והרבנים, וביקש מהם להימנע ככל הניתן מתפילות במבנים סגורים. בתי הכנסת צוידו בכיסאות ישיבה נוספים, לצורך ניודם מהמבנים הקבועים לחצרות בתי הכנסת, בנוסף, פתחה העירייה קורס ללימוד תקיעת שופר לתגבור המניינים. תקיעת השופר תתבצע ביום ראשון, ב' ראש השנה (20.09.2020), בכמה מוקדים שונים ברחובות העיר, וגם עבור קבוצות הסיכון ואנשים שנמצאים בבידוד, שאינם יכולים להגיע לבתי הכנסת.

בתוך כך, ממשיך לעלות מניין החולים ונכון לאתמול (ג') בשעות הערב, מספר החולים המאומתים בעיר עומד על 304 חולים ו 677 מבודדים.

About נטע בלחנס

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.