יום רביעי , 27 מאי 2020

הנשיא ריבלין ביקר בעוטף עזה: "העפיפונים וההצתות הם טרור לכל דבר"

במלאות ארבע שנים למבצע "צוק איתן" ביקר נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, היום, ראשון, כ"ה בתמוז, 8 ביולי, בעוטף עזה ושוחח עם לוחמי אש משירותי הכבאות הפרוסים באזור. מאז תחילת אירועי השריפות לפני כארבעה חודשים, ועד היום טיפלו לוחמי האש בלמעלה מ- 700 הצתות ושרפות במרחב. על פי ההערכות כ- 30 אלף דונמים של אדמה חקלאית נשרפו. את הנשיא ליווה בסיור ניצב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי.

הנשיא עם נציב שירותי הכבאות דדי שמחי. צילום: מארק ניימן, לע"מ

 

הנשיא סייר בכמה מהשטחים השרופים באזור, לאחר מכן הציגו לו לוחמי האש את הכלים בעזרתם הם מתמודדים עם השריפות. לוחמי האש סיפרו לנשיא על האתגרים של החודשים האחרונים, והמאמץ המיוחד שלהם במאבק בכעשרים שריפות ביום. הנשיא פגש גם מתנדבים מיישובי האזור, רבש״צים, אנשי פיקוד העורף וכבאים של קק"ל ושל רשות הטבע והגנים המסייעים אף הם ומתגברים את הכוחות בשטח.

"אני מבקש להודות לכם הלוחמים בלהבות – בשמי, ובשם כלל תושבי עוטף עזה ואזרחי ישראל. המשיכו להגן על המדינה שלנו, על ביטחוננו ועל שדותינו", פתח הנשיא והדגיש: "טרור העפיפונים וההצתות הוא טרור של ממש. עלינו לחפש את המענה המתאים כדי שכל המבקשים להטריד את ישראל ולהפוך את שגרת חיינו, יצטרכו בסופו של דבר להענות כראוי. אין לי כל ספק שכאשר עומד אתגר בפני המדינה, החברה, החובה הביטחונית שלנו- תמיד נמצא את הפתרון".

צילום: מארק ניימן, לע"מ

הנשיא ביקש לחזק את החקלאים ותושבי האזור ואמר: "עם ישראל כולו אתכם בלב ובנפש. אנחנו גאים בכם ואתם מביאים את היכולת של החברה שלנו, העם שלנו והמדינה לעמוד איתן מול דברים רבים שיכולים לשבש את שגרת החיים."

"זו דרך נוספת בה ארגוני הטרור מבקשים להתנכל ולגרום לנו לאבד את הסבלנות." אמר הנשיא והמשיך: "העולם כולו צריך להבין שאף מדינה בעולם לא הייתה מאפשרת למישהו לשרוף את יגע כפיו, אדם שעובד את אדמתו על מנת להביא את לחמו, ולחברה שלמענה הוא עובד. אנחנו נמשיך להגן על עמנו, על אזרחנו, על גבולנו, בדיוק כפי שכל מדינה הייתה עושה."

הנשיא סיים ואמר: "לא חזרנו לארצנו ומולדתנו על מנת להילחם. אנחנו מושיטים יד ורוצים לחיות בשלום עם שכנינו, מתוך הבנה שהשלום הוא אינטרס של כולנו, אבל כמובן, שלא ישלה את עצמו אף אחד, נוסיף להתכונן לכל איום, לעמוד מולו, להדוף אותו וגם לחסל אותו."

צילום: מארק ניימן, לע"מ

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי אמר: "באת לחבק ולחזק את לוחמי האש ואנו מחבקים אותך. אנו מבטיחים כי נמשיך ללא לאות במשימת ההגנה על העוטף. יותר ממאה ימים פועלים לוחמי האש לשמור על כל חלקת אדמה למען התושבים הנהדרים שמתגוררים פה ולמען מדינת ישראל ונמשיך כך ככל שיידרש״.

לכתבה הבאה:

שר הביטחון בני גנץ סייר בשדרות ואוגדת עזה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, ח"כ בני גנץ, הגיע ביום שלישי השבוע למפגש ראשון עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.