יום רביעי , 3 יוני 2020

בצל הדיווחים על הפסקת אש: לילה של חילופי מהלומות בין צה"ל לחמאס

על אף הכרזת חמאס מאמש על הפסקת אש, אף אחד מהצדדים לא נצר את האש והתקפות חיל האויר נמשכות, לצד יותר מ30 שיגורי טילים של חמאס לעבר כל יישובי העוטף. מוקדם יותר חיל האויר מוטט מספר מבנים ריקים של ארגוני הטרור ברצועת עזה,כולל אחד ממשרדיו של ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הניה, ומנגד החמאס וארגוני הטרור יורים מטחים רציפים לעבר כלל יישובי העוטף, ונרשמו מספר פגיעות כולל פגיעה ישירה בשדרות.

דובר צה"ל מוסר: "בשעתיים האחרונות תקפו מטוסי קרב של צה"ל יעדי טרור נוספים במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדיר אל באלח במרכז רצועת עזה. בנוסף נתקפו על ידי טנקים ומסוקי קרב מספר מטרות צבאיות של ארגון הטרור חמאס.
תקיפות אלו מצטרפות לעשרות התקיפות ביממה האחרונה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי לעבר שטח ישראל.
ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועה וממנה."

נדגיש, כי כל העת מתקיימים מגעים בתיווך של שליח האו"ם מלדאנוב וכן בתיווך מצרי בין ישראל לחמאס, על מנת להשיג רגיעה. על פי אתר Ynet, בכיר ישראלי צוטט כאומר "הרגיעה תלויה בחמאס בלבד".

תמונות מהתקיפות הלילה:

  

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המראתו מוושינגטון לישראל:

"אני חוזר עכשיו מביקור היסטורי בוושינגטון. ההכרה של הנשיא טראמפ בריבונותנו ברמת הגולן זה דבר שיזכר לדורות. זה לקח לנו יובל שנים להשיג את זה.

זה נותן עיקרון אחד חשוב בחיים הבינלאומיים, כשאתה מתחיל מלחמות של תוקפנות, אתה מאבד טריטוריה, אל תבוא ותתבע את זה אחר כך. זה שייך לנו. יש לנו את היסודות ההיסטוריים ברמת הגולן. כשאתה תוקע שם מעדר אתה מגלה שם בתי כנסת מפוארים שאנחנו משקמים אותם.

חזרנו לגולן, הגולן שלנו. הגולן שלנו בזכות היסטורית, הגולן שלנו בזכות של הגנה עצמית והנשיא טראמפ הכיר בזה. זה שאתם לא מכסים את זה יותר מדקה, זה דבר שיתחשבנו אתכם, אבל הדבר הזה בחשבון היסטורי הוא דבר ענק".

רה"מ נתניהו הוסיף:

"אני לוקח את המטוס הזה במהירות כדי לחזור חזרה לארץ ישר לקריה. אנחנו מטפלים בעניינים הביטחוניים.

נתנו תגובה מאוד מאוד עוצמתית. החמאס צריך לדעת שאנחנו לא נהסס להיכנס ולעשות את כל הצעדים הדרושים לא קשור לשום דבר, לשום תאריך, אלא לצרכים של ביטחון ישראל".

 

תקיפת לשכתו של הניה אמש:

תקיפת לשכתו של איסמעיל הניה.

בנוסף, במטח של כ30 טילים על השרות אתמול בערב, חטף אחד הבתים פגיעה ישירה אך יושביו ניצלו בנס ולא ניזוקו.

הבית שנפגע בשדרות.

 

 

 

מצורפות הנחיות פיקוד העורף:

 

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.