יום ו' | 29.01.21 | 14:00

הזמנה למוצ"ש: מופע פלמנקו אונליין של תושבת נתיב העשרה

מיכל בן צבי ממושב נתיב העשרה הלכה הכי רחוק שאפשר אחרי החלום שלה כרקדנית פלמנקו. הקורונה ביטלה את מופע הבכורה בחודש מרץ וכעת היא מזמינה אתכם במוצ"ש למופע לייב שלה. להזמנה כנסו כאן . צפו בראיון לתוכנית הבוקר של שדרונט.

אם יש לכם רצון גדול להביע הזדהות עם האומנים ששילמו במגפת הקורונה מחיר יקר מאוד, יש לכם הזדמנות לעשות זאת במוצ"ש הקרוב בשעה 21:00 ולצפות במופע פלמנגו מושקע של תושבת האזור מיכל בן צבי שעל אף המציאות המורכבת החליטו להוציא לפועל את מופע הבכורה שבוטל אי שם בחודש מרץ עם התפרצות הנגיף ההרסני.

הסיפור של בן צבי הוא בעצם הסיפור של אומנים רבים. במקרה שלה, היא הלכה הכי רחוק שאפשר כדי להגשים את החלום. "תמיד חלמתי להיות רקדנית" היא מספרת השבוע רגע לפני מופע הלייב שלה שיעלה במוצ"ש בשעה 21:00. "לצערי, בתור ילדה מלאה, נתקלתי בקשיים רבים, (גם חברתיים) הרי ידוע שריקוד דורש מימדי גוף מסוימים. הדימוי העצמי שלי היה מאוד נמוך. ריקוד הפלמנקו כבש אותי בגיל 13 ,הקשיים היו רבים אבל המשכתי".

בגיל 31, היא החליטה לעשות צעד משמעותי לעבר החלום. היא ארזה מזוודות ועזבה יחד עם בעלה את ישראל והישוב נתיב העשרה לספרד. במשך 6 שנים היא יצרה, הופיעה ורכשה כלים רבים. רגע השיא אמורה היה להגיע בסוף חודש מרץ 2020 עם מופע בינלאומי "DEPENDENCIA" במרכז סוזן דלל בתל אביב בהשתתפות אומנים מספרד אלא ששבועיים לפני המופע הקורונה טרפה את כל התוכניות. "הקושי היה רב, ונוצר חלל מאוד גדול של חוסר עשייה. חזרנו לארץ, שם השארנו חפצים ובית, בלי לדעת מה יהיה . תחושת הריקנות עקב סגירת עולם התרבות גרמה לי לרצות לצעוק ולכן עשיתי מעשה ויזמתי את מופע אונליין אשר יוצא במוצ"ש הקרוב".

 


המופע לדבריה מדבר על נושא שרלוונטי תמיד והוא הצורך בשייכות והתלות של האינדיבידואל בסביבתו. "נושא שליווה אותי כל חיי וקשור בעצם לאותה ילדה מלאה שכל מה שרצתה זה להרגיש חלק ואהובה עד שהצורך הזה הפך לתלות בסביבה שלה".

"המופע הזה בשבילי זה הפרי של עבודה קשה ויש פה הרבה מסרים. קודם כל בהקשר האישי שלי שהכל אפשרי! מעבר לכך כל המהפך וההתאמה למצב הנוכחי, ולדבר על כך שאנחנו האמנים העצמאיים (והלא מוכרים ולא נתמכים עי משרד התרבות) ממשיכים בעשייה למרות הכל, ושזה חשוב לקרוא לכולם לצרוך תרבות בטוחה מהבית ותוך כדי לתמוך באמנות ישראלית".

About אורי גבאי

Check Also

רקטה התפוצצה בלב שכונת מגורים בשדרות, תושב העיר שנפצע מטיל נ"ט שוחרר לביתו

אחד מבתי המגורים ניזוק מרסיסי הרקטה שהתפוצצה על מדרכה. תושבת העיר סובלת מחרדה. ההסלמה הביטחונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.