יום חמישי , 6 אוגוסט 2020
תוכנית ההזנה בשדרות התייקרה

הורים מתלוננים: התעכבנו בתשלום ההזנה, וילדינו נשארו רעבים

תעריפי שירות ההזנה לילדי בתי הספר והגנים עלה השנה במאות שקלים לכל ילד, כאשר מספר הורים שהתעכבו בתשלום ההזנה נדהמו לגלות כי ילדיהם נותנים ללא מנת אוכל חמה בצהריים, בעוד חבריהם דווקא מקבלים. חבר מועצת העיר יניב פרץ": "לא יעלה על הדעת, מצב חמור ביותר" 

הסיבה לעליית המחירים היא העובדה שהעיר שדרות עלתה בשנה האחרונה בדירוג הסוציו אקונומי, דירוג אשר באמצעותו מחשבים את התקציבים לרשויות המקומיות, כך למשל בגלל הדירוג הזה גם מענקי האיזון לעירייה נפגעים אם כי משרדי הממשלה באים לקראת העירייה אלא שבמשרד החינוך פועלים רק לפי הדירוג ומבחינתם גם אם יש הצדקה להחריג את העיר שדרות בגלל המצב הרגיש מבחינה ביטחונית הם לא מוכנים לעשות את זה. "מצד אחד שדרות עלתה בדירוג, מצד שני המציאות היא אותה מציאות מבחינת כל התחומים" אומרים תושבים.

כאמור, למערכת 'שדרונט' הגיעו טענות של מספר הורים על כך שילדיהם לא קיבלו את מנת ההזנה בשל העובדה כי הם התעכבו בהסדרת התשלום.

"תחילת שנה, איתה ההתרגשות הבכור שלי כיתה א', שני הבנים גני עירייה ועוד תינוקת נסיכה שהצטרפה למשפחה. עכשיו אתם שואלים איפה הבעיה? לא יודעת אם שמתם לב שהמחירים עלו בתי ספר – 572 ₪ עלה ל- 930 ₪  גני עירייה 748 ₪ עלה ל- 1,030 ₪ על מה ולמה?!" כתבה אלבינה יונתייב,  "תחשבו שיש הורים שיש להם כמה ילדים, 3 אלף שקל רק ההזנה!!!! איפה כל המסביב?  תשלום עבור ארוחת בוקר כל חודש 140 שקל איפה החוגים? איפה התשלום של הצהרון שהוכפל במחיר שלו השנה!!! העלות הייתה 1000 ₪ לשנה, השנה המחיר עלה ל2000 ₪ איפה ההגיון פה? איפה ההתחשבות?  הקייטרינג הוא אותו קייטרינג אז למה העלו מחירים כאלה הזויים? מה יש בתפריט? סטייקים ועל האש? כבד אווז? זה פשוט בושה וחרפה !!".

מעיריית שדרות נמסר בתגובה:"כפי שנעשה בשנים קודמות, גם השנה ראש העיר הנחה את הגורמים הרלוונטיים כי לא יהיה מצב שילד והורים המעוניינים בהזנה לא יקבלו אותה. כל הורה המעוניין בהזנה נדרש להיכנס לאפליקציית mast ולשלם עבור ההזנה. במידה וההורה חושב שהוא זכאי להנחה הוא ממלא טופס באפליקציה. מי שמתקשה יכול לבקש עזרה מאחראית ההזנה באגף החינוך או ממזכירת בית הספר. בכל יום בבוקר מחלקת הגביה מקבלת את נתוני מבקשי ההזנה, גם אלה ששילמו וגם אלה שלא, וכבר למחרת הילד מקבל את ארוחת הצהרים שלו. הורים שמילאו טופס הנחה ולא נמצאו זכאים רשאים להגיש בקשה לועדת חריגים שתדון בבקשה. עד לקיום הדיון ילדם יקבל הזנה כמו כל הילדים האחרים. הורה שלא ביצע שום פעולה בנושא על אף חוזר מסודר שקיבל לביתו עם הפעולות שעליו לבצע ולא מילא טופס שאינו מעוניין בהזנה, אינו יכול לצפות שהמערכת תנחש שילדו צריך הזנה. בכל מקרה, בהנחיית ראש העיר וסגנו מידי יום הספק מביא לבתי הספר 10% יותר מכמות התלמידים שהוריהם שילמו כדי לספק ארוחות לילדים שנרשמו וההרשמה טרם נקלטה או הוזנה במערכת. היום, יום שלישי, קרתה תקלה ספציפית שנבעה מהזנה שגויה של הנתונים במשרד החינוך ואי העברתם לספק. העירייה עושה הכל כדי שמקרים מסוג זה לא יישנו ואין המקרה מעיד על הכלל".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד תושב אילת שהקים בשדרות מעבדה לגידול סמים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב אילת, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.