תיכון גוטוירט בשדרות. צילום: אורי גבאי

הורים לילדי חינוך מיוחד בשדרות: "מבקשים מהילדים שלנו להגיע לבית הספר באוטובוס"

שנת הלימודים בפתח, והורים לילדים בחינוך מיוחד לא יודעים כיצד ישלחו את ילדם לבית הספר לאחר שבעיריית שדרות החליטו לבטל להם את ההסעה הרגילה שהייתה מסיעה את ילדיהם לבית הספר.

שנת הלימודים אמורה להתחיל בראשון לספטמבר על אף התחלואה הגבוהה בנגיף הקורונה. בשבוע האחרון פנו למערכת "שדרונט" הורים לילדים שלומדים במסגרת החינוך המיוחד בבית הספר המקיף הכללי, בטענה שבעירייה ביטלו להם את ההסעה שהייתה לוקחת את ילדיהם לבית הספר ובמקום זאת הם התבקשו להגיע באוטובוס לבית הספר. "הילד שלי כבר עולה לכיתה ח', כאשר מכיתה ב' הוא מקבל הסעה. איך הוא יכול לנסוע באוטובוס כשיש לו בעיית התנהגות קשה והוא בכל רגע יכול לריב עם מישהו מכות באוטובוס?" תהתה אחת האמהות.

בית ספר "המקיף הכללי" בעיר מפעיל כיתות שילוב מיוחדות לאותם ילדים הזקוקים לתכנית לימודים שונה מאשר לשאר הילדים בני גילם. "הבן שלי הוא לא מקרה קשה קלאסי כי הוא לא מתנייד בכיסא גלגלים והבעיה שלו לא נראית לעין, בגלל זה מצפים שהוא יתנהג ויתנהל כמו כל ילד אחר, והוא פשוט לא מסוגל" סיפרה.

במענה לשאלתנו אם היה ניסיון לפנות לעירייה, נאמר למערכת "שדרונט": פנינו לאלעד קלימי שאמר שהוא לא מכיר את הנושא, והפנה אותנו לאבי עזרא שאמר שאין מה לעשות בגלל שהמקרה הזה הוא לא קשה במיוחד. "איך מצפים מילד שרק השנה השתלב בחינוך רגיל להשתלב בצורה כזאת במערכת שהיא חדשה לו? זה נכון שהוא לא מתנייד בכיסא גלגלים אבל הוא לא עצמאי, מסתבך בדרכים ומתבלבל, ואין אפשרות שהוא יגיע לבית הספק באוטובוס" סיכמה. 

שנת הלימודים עומדת להיפתח ונראה שעוד צפויות התפתחויות רבות בנושא אך יש הורים שמוטרדים מאוד לקראת פתיחתה ומהאפשרות שילדיהם יפספסו את פתיחתה של שנת הלימודים בגלל עניין בירוקרטי, שלא ידוע אם ייפתר עד פתיחת השנה. כזכור, זוהי אינה הבעיה היחידה איתה מתמודדים בעיריית שדרות שקשורה למערכת החינוך בעיר, אחרי שבעבר העלנו ב"שדרונט" את סוגיית שיבוצי הגנים שיצרה סערה בעיר.

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: "משרד החינוך קובע זכאות להסעה ולא העירייה ולכן יש לפנות למשרד"

לכתבה הבאה:

שעתיים לתוך הסגר: הנחיות לא ברורות ובלבול עצום

בזמן שבממשלה ממשיכים לריב על הגבלות נוספות, בשעה 14:00 החל הסגר הכללי ברחבי המדינה שיימשך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.