יום רביעי , 3 יוני 2020

דרמטי: ישראל וחמאס הגיעו להסכם הפסקת אש לחצי שנה

בתיווך מצרי ובסיוע שליח האו"ם מלאדנוב, חתמו הערב ישראל וחמאס על הסכמת הפסקת אש לחצי שנה, שבועיים לאחר סיום ההסלמה האחרונה. כך דיווח הערב בחדשות 12 הכתב רוני דניאל

על פי פרטי ההסכם, יופסקו האירועים האלימים על הגדר, פעילות "יחידת התיזוז הלילי" האחראית לעימותים הליליים עם צה"ל תופסק, וישמר מרחב ביטחון של כ300 מטר מגדר הגבול.

ישראל מצידה תרחיב בתמורה את מרחב הדייג ל15 מייל, תאפשר העסקה של האו"ם, תאפשר העברת תרופות וסיוע אזרחי וכן תנהל משא ומתן על החשמל, הכספים, הבריאות וכל נושא המעברים מול ארגון הטרור חמאס.

השלב הבא בהסכם, לאחר כחצי שנה, מורכב יותר וכולל משא ומתן להשבת גופות החיילים החטופים והאזרחים המוחזקים בעזה.

דובר חמאס, פאוזי ברהום: "אין שחר למה שמדווח בכלי תקשורת ישראלים, בדבר הסכם רגיעה למשך שישה חודשים. אנו מדגישים כי הפסקת האש בין ההתנגדות לבין הכיבוש היא בתמורה למחוייבות ישראל ליישם את כל ההבנות".

גן ילדים שנפגע בסבב האחרון. צילום: עיריית שדרות

לאה ושמחה גולדין, הוריו של קצין צה״ל סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס בעזה, תוקפים הערב את ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו בתגובה לפרסום הערב:

״נתניהו הבטיח לנו שלא תהייה הסדרה בלי החיילים ואף התחייב בנושא באופן פומבי. ההסכם עם חמאס זאת הונאה של המשפחות שממתינות כבר כמעט 5 שנים להשבתם של הבנים משדה הקרב ושל הציבור שמאמין בערכי צה״ל. ההסכם הכושל שגובש הוא מתנה וניצחון תודעתי לחמאס שבעזרת בלונים הכניע את נתניהו וממשלתו״.

 

 

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.