יום שישי , 3 יולי 2020
צילום: יהודה פרץ

דוידי: "העירייה תנציח את ששון שרה בצורה מכבדת"

עיריית שדרות מתכוונת להנציח את תושב העיר ובעל המכולת הוותיק, ששון שרה, שנפטר בשבוע שעבר מדום לב. כך סיכם ראש העיר, אלון דוידי, עם משפחת שרה, בתום ביקור תנחומים בבית המשפחה השבוע. דוידי אמר: "מעולם ששון לא ביקש דבר לעצמו, רק לזולת. איש של עזרה וחסד שיחסר לכולנו".

 באופן מפתיע במיוחד, שעות לפני כנס פוליטי בו היה אמור לקחת חלק, לקה ששון שרה בדום לב במרפאה אליה הגיע עקב לחצים בחזה ונפטר. עיר שלמה הייתה ועודנה המומה מהאסון וכך גם עיריית שדרות, אשר מבנה העירייה סמוך מאוד למכולת של ששון, עובדיה, נבחרי הציבור וכמובן ראש העיר, אלון דוידי, חבר מפלגתו של שרה המכיר אותו מהיום שהגיע לשדרות.

בתחילת השבוע הגיע דוידי לבית משפחת שרה לנחם את רעייתו של ששון, ענת, את חמשת ילדיו, רחל, הילה, יוסף, שני וחדווה ואת שני אחיו, אליעזר ואברהם. דוידי סיכם עם המשפחה שהעירייה תפעל להנציח את ששון ז"ל שהיה אחד מסמליה של העיר. הם קבעו יחדיו לקיים פגישה בנושא בתום אזכרת החודש. "היום הגעתי לנחם את משפחתך היקרה", כתב דוידי בדף הפייסבוק שלו. "ישבתי עם אשתך, בנך ובנותיך ואחייך היקרים. שוחחנו ארוכות על מה ומי שהיית בעבור כל אחד מאיתנו ובעבור העיר שדרות כולה. שיתפתי אותם, כי עיריית שדרות תנציח את יקירם שהיה סמל לעיר. ששון היית איש של אנשים – תמיד מוקף באנשים שסבבו סביבך לשמוע עצה טובה או סיוע ועזרה. יש אנשים שראו בך איש סוד, ופרקו אצלך את אשר על ליבם. הצעירים ראו בך מודל לחיקוי כפעיל חברתי, והמבוגרים התפעלו מההתמדה שלך והדבקות במטרה. ששון היקר תתפלל על חיילי צה"ל, תתפלל על עם ישראל. על העיר שדרות ועל המשפחה היקרה שלך שכל כך אהבת והתגאית בהם תמיד, כולנו נתגעגע לאדם מיוחד שכמוך. תנוח בשלום על משכבך. יהי זכרך ברוך".

בכנס העסקים שקיימה העירייה השבוע, בו ששון היה אמור להשתתף, אמר דוידי: "המרכז המסחרי שליד העירייה הוא המרכז המסחרי של ששון. הייתי אצל המשפחה  ודיברנו על טוב הלב שהיה לו והמיוחד שהיה לו, כמה אנשים הוא עזר להם. המשפחה ואני החלטנו שבע"ה נדע איך להנציח אותו".

עוד כתב השבוע דוידי על ששון שרה: "שדרות של היום היא לא שדרות של אתמול. שדרות בלי ששון שרה היא לא אותה שדרות. שדרות בלי ששון שרה תהיה שונה. תהיה אחרת. ששון היה איש של אנשים. תמיד הוא היה מוקף באנשים שסבבו סביבו לשמוע עצה טובה או סיוע ועזרה במבוכי הבירוקרטיה. יש אנשים שראו בששון איש סוד, ופורקים אצלו את אשר על ליבם. ששון היקר, במשך כל שנותיי, לא רק כראש עיר, אלא גם כתושב, ראיתי דבר אחד ומיוחד שאפיין אותך – מעולם לא ביקשת דבר לעצמך, זו נקודה שייחדה אותך ואת משפחתך היקרה ואשתך ענת שתיבדל לחיים, רק לעזור לאחרים. עשית את זה בלי טלפון נייד. בלי סמארטפון. בלי מחשב. עם נייר ועט, מהפקס הקטן בחנות המכולת שלך, סייעת לעשרות פניות מאנשים שראו בך כתובת. כמה עזרת למשפחות בדיור הציבורי, בסיוע לשכר דירה, במימוש זכויות ובגישור בין הבריות ואת הכל עשית בהמון אהבה והיום החנות שלך סגורה ואף אחד לא מצליח לעכל את חסרונך. כולנו נתגעגע לאדם מיוחד שכמוך".

לכתבה הבאה:

הארנונה בשדרות עלתה? תלוי את מי שואלים

בעוד בעיריית שדרות מציגים כי תושבי העיר נהנים מתעריף הארנונה הזול בדרום, חבר האופוזיציה יניב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.