שבת , 4 יולי 2020

בשעה טובה: 8 גני ילדים יפתחו בשנה בשעה הבאה בשדרות

העיר שדרות גדלה ומתפתחת, מאות משפחות מגיעות מידי שנה, אחוז הילודה גבוה והעירייה דואגת לדור הבא – בימים אלה נבנים בעיר שמונה גני ילדים בשכונות השונות בהשקעה של כ-15 מיליון שקלים. ראש העיר, אלון דוידי, הנחה שהגנים יהיו מרווחים ושטחם יהיה ב-25 מ"ר יותר מהתקן של משרד החינוך.

מי שמסתובב ומסייר ברחבי שדרות בימים אלה, מבחין בבנייה רבה ומגוונת, בין אם של מוסדות ציבור ובין אם של בתים חדשים. עיריית שדרות נערכת במהלך השנה לפתיחת שנת הלימודים הבאה ובתוך כך לגידול באוכלוסיית העיר ולילדים הרבים שייכנסו לראשונה לגני הילדים העירוניים.

כבר בשלב תכנון גני הילדים, שכמובן יהיו ממוגנים, הנחה ראש העיר, אלון דוידי, את הצוותים המקצועיים בחברה הכלכלית לפיתוח שדרות, שהגנים בעיר יהיו גדולים בכ-25 מ"ר מהתקן של משרד החינוך.

בקצה רחוב בורוכוב, בהצטלבות בין שכונת נאות יצחק רבין לשכונת המוסיקה נבנות שתי כיתות גן, גן שכונת המוסיקה נבנה בסמיכות לתחנת הרכבת עם 2 כיתות גן.

גם בשכונת הכרמים (בן גוריון ב') נבנות 2 כיתות גן בצמידות למעון יום שנבנה ויפתח לקראת השנה החדשה ובסמיכות לגן שעשועים שישרת את ההורים והילדים בהגעה וביציאה מהגן.

גן "שקמים מעוז" – יבנה גן בתחום בית הספר עם שתי כיתות גן כשבעתיד יוכלו לבנות עליו 4 כיתות נוספות לבית הספר.

בשכונת נאות שקמה, שמתאכלסת בימים אלה, נבנות 3 כיתות גן. תקציב הקמת הגנים החדשים נאמד בכ-15 מיליון שקלים.

 

אחד ממתחמי הגנים העתידים להיבנות. צילום: עיריית שדרות

 

 

ראש העיר, אלון דוידי: "אמנם החופש הגדול עוד מעט כבר כאן, אבל אנחנו לא נחים ומתכוננים לשנת הלימודים הבאה. דאגנו להקמת גנים לטובת כלל הילדים החדשים שצפויים להיכנס אליהם והנחיתי שהגנים יהיו מרווחים ונעימים לשהיית הילדים. העיר שלנו ממשיכה לפרוח ולגדול, החינוך הוא בראש סדר העדיפויות בניהול הרשות ולכן הגנים הנבנים בשדרות הם הגדולים ביותר, עם הסטנדרטים הגבוהים ביותר. המרחב הפיזי של הילדים המקסימים הוא המעטפת ללמידה נעימה, נוחה ומאפשרת והורי הילדים יכולים להיות רגועים שהילדים שלהם נמצאים במקום טוב ביותר ובידיים הטובות ביותר".

דוידי עם מהנדי העיר. צילום: עיריית שדרות

לכתבה הבאה:

הארנונה בשדרות עלתה? תלוי את מי שואלים

בעוד בעיריית שדרות מציגים כי תושבי העיר נהנים מתעריף הארנונה הזול בדרום, חבר האופוזיציה יניב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.