יום שלישי , 14 יולי 2020

הערב: הפגנה ספונטנית של תושבי שדרות והסביבה בכניסה לעיר

כ150 תושבים מפגינים בשעה זו בצומת ניר עם במחאה על מדיניות הממשלה מול ארגוני הטרור מרצועת עזה, שירו בשבת ובימים האחרונים מעל 200 טילים לעבר שדרות ויישובי העוטף ללא מענה הולם. בנוסף מתארגנת יוזמה של הורים להשבית את הלימודים.

 

כזכור, בימים האחרונים נורו מעל 200 טילים במספר מטחים לעבר שדרות ויישובי העוטף, כאשר חיל האויר מגיב לכל שיגור בהפצצת מספר מטרות של חמאס. עם זאת, התחושה הציבורית בעיר היא שהתנהלות הממשלה היא נרפית התגובה אינה מספיק הולמת ושארגוני הטרור הם אלו שמחליטים על הסלמה, כמו על הפסק הלחימה.

בשבת האחרונה, לאחר שיגור עשרות טילים הודיע הג'יהאד האיסלמי כי הוא הגיע להבנות עם ישראל על הפסקת אש, בישראל לפי שעה לא מגיבים להודעה זו.

תושבת העיר שהגיעה להפגנה, סיפרה ל'שדרונט':

"עיר שלמה, 25,000 איש רצים לממ"ד 10 פעמים בלילה, ילדים רצים לממ"ד עם התקפי חרדה, רועדים ומתחבאים מתחת למיטות, ויוצאת שבת ואנחנו מגלים שאין שום אזכור בתקשורת, זה כבר לא חדשות! לאף אחד כבר לא אכפת! הפסקת אש והגי'האד הוא זה ששולט בשלטר. זה נראה לכם הגיוני שכל הדרום בוער ומחר בבוקר אנשים יקומו כאילו כלום? כבר אין מקום במרכזי חוסן לכל הילדים שמטופלים, מה זה עוזר שמיירטים פה את הטילים כשאנשים פה רצים לממד 20 פעמים בלילה?!"

 

ההפגנה היא פרי יוזמתה של תושבת העיר שניסחה את ההודעה הבאה, שהופצה למאות אנשים:

"כל מי שהעיר המקסימה שלנו חשובה לו,
כל מי שהשלווה שהיתה בה חסרה לו,
כל מי שנגמרו לו התשובות לילדיו שעה שהם שואלים: אבא מה זה צבע אדום? אמא מה כל הפיצוצים והרעשים האלה? אבא למה הבית זז? אמא מתי זה ייגמר? אמא הצבע אדום יבוא הלילה? אמא מה נעשה אם תהיהא אזעקה כשאנחנו בגן? אבא בו תישן איתי…אמא אל תשאירי אותי לבד…
כל מי שנמאס לו מאמינות סרק של פוליטיקאים,
כל מי שמרגיש וחושב שהכבוד והגאווה הלאומיים הפכו למרמס,
כל מי שחושב ויודע שאפשר אחרת ומוכן לתת מעצמו שזה יקרה…
צא עכשיו מאזור הנוחות שלך והצטרף אלינו להפגנה ספונטנית בכניסה לעיר (צומת ניר עם) בשעה 22:00 כי אין לנו עיר אחרת וככה כבר לא ניתן להמשיך."

בנוסף, כעת מתפרסמת יוזמה של הורים מעוטף עזה להשבית את הלימודים באזור במטרה "לנסות לשים סוף למלחמת ההתשה הבלתי נסבלת", כלשון ההודעה.

 

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.