מבזקים
יום א' | 17.01.21 | 19:00

"בשביל הזהב" יוצא לדרך בשדרות

אגף שירות לתושב ואגף שירותים חברתיים (רווחה) בעיריית שדרות, ביחד עם ארגון "מעוז",  "שירותי בריאות כללית" וארגוני מתנדבים, השיקו השבוע את מיזם "בשביל הזהב". במסגרתו יינתן סל שירותים רחב לאוכלוסיית הוותיקים בעיר. ראש העיר, אלון דוידי: "בסיוע כלל השותפים נצליח לדאוג לרווחתם של אוכלוסיית הגיל השלישי ובקרוב מיזם 'בשביל הזהב' יהיה בכל הארץ".

מרבית אוכלוסיית הגיל השלישי בארץ ובעולם אינה זוכה לטיפול תומך ואיכותי בסוף חייה, ולפיכך קיימת האחריות לשיפור איכות הטיפול באוכלוסייה זו. כמו כן, בשל משבר הקורונה התגלו קשיים רבים בקרב אוכלוסיית הקשישים שנמצאים לבד ולרוב גם ללא כל סיוע. בין הקשיים שהתגלו ניתן למנות הזדקקות למזון, תרופות, סיוע פיזי בהגעה לבדיקות חיוניות או הנורא מכל – בדידות וריחוק חברתי. לשם כך, עיריית שדרות, "שירותי בריאות כללית" וארגון "מעוז" משיקים פרויקט חדש- "בשביל הזהב", שנועד לסייע לאוכלוסיית הוותיקים בפתרון קשיים בעולמות הבריאות, הרווחה, הלוגיסטיקה וקשרי הקהילה באמצעות תיאום בין הגורמים השונים. חשוב לציין כי העיר שדרות נבחרה להיות אחת משני מוקדים שיפעלו יחדיו עם "שירותי בריאות כללית" וארגון "מעוז" למען האזרחים. מטעם העירייה, האחראים על פרויקט זה הם חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן נזרי ומנהלת אגף שירות לתושב, הילה אלימלך.

ביום ראשון האחרון נפגשו ראש העיר, אלון דוידי, מנהלת אגף שירות לתושב, הילה אלימלך, מנהל אגף אסטרטגיה ב"כללית"', ד"ר גיל לביא, מנהלת מחוז דרום של "כללית", חדווה אמונה ונציגי ארגון 'מעוז', כדי לתאם פרטים אחרונים לפני תחילתו של הפרויקט. כמו כן, במסגרת המיזם נבחרה פרויקטורית שתפקידה הוא לפקח על הנעשה, לקשר בין כל הגורמים הרלוונטיים ולבדוק כיצד ניתן לסייע לאותה אוכלוסייה.  כאמור, מטרת העל של פרויקט זה היא לייצר מודל של עבודה משותפת וקשרי עבודה רציפים שניתן יהיה להרחיב לרשויות נוספות בתקופה הקרובה. חשוב לציין כי כעת, פרויקט זה הוא מעין פיילוט שיופעל בחצי שנה הקרובה. במהלך התקופה הזו, כל פנייה תדווח במערכת CRM, ייבדקו זמנים, יבצעו מדידות ובסוף התקופה הנ"ל ולאחר התוצאות יוחלט האם להמשיך עם פרויקט זה והאם לבצע אותו בעוד רשויות ברחבי המדינה.

ראש העיר, אלון דוידי: "בעיריית שדרות אנו חושבים ופועלים למען כל התושבים שלנו ובמיוחד למען אוכלוסיית הגיל השלישי. ישנם הרבה קשישים שחיים לבד, ללא כל סיוע ועם תחילתו של משבר הקורונה הפערים רק גדלו. אני רוצה להודות ראשית כל למנהלת אגף שירות לתושב, הילה אלימלך שקידמה את תחילתו של מיזם 'בשביל הזהב' בשדרות. תודה גם לחבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן ניזרי, למנהל אגף שירותים חברתיים, עידו ז'ולטי וכמובן ל'שירותי בריאות כללית' ולארגון 'מעוז' על שיתוף הפעולה. אני בטוח כי יחד נצליח לדאוג לרווחתם של אוכלוסיית הגיל השלישי וכי בקרוב מיזם 'בשביל הזהב' יהיה בכל הארץ. כמו תמיד, עיריית שדרות היא מהמובילות בחשיבה על תושביה".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן נזרי: "בעיריית שדרות אנו רואים חשיבות רבה בשירות ובדאגה לכל התושבים בעיר. חשוב לנו שכל תושב יקבל את השירותים שמגיעים לו, ובמידה ומתגלים קשיים כמו מצד אוכלוסיית הגיל השלישי אנו נשפר את הטיפול ונדאג לרווחתם. תודה רבה לכל העוסקים בפרויקט חשוב זה".

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.