יום חמישי , 6 אוגוסט 2020
פארק הילדים בשכונה נווה אשכול. בקרוב פינה לילדים אלרגיים. צילום: אורי גבאי

בקרוב בגני השעשועים בשדרות: פינות ישיבה מותאמות לילדים אלרגיים

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הנחה את הגורמים המקצועיים בעירייה להציב שילוט בשולחנות ופינות בגני שעשועים מרכזיים בעיר, לפיהם לא ניתן להניח עליהם מוצרי מזון העלולים לפגוע בילדים אלרגיים. העירייה תבחן את האפשרות שבאחד מגני השעשועים בעיר ייאסר להכניס מוצרי מזון.

ההתמודדות של ילדים אלרגיים והוריהם הנה יומיומית ומלווה בסכנות אמיתיות לבל יימצאו בסביבת מוצרים העלולים לסכן אותם. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לא המתין לפניות של תושבים, על-אף שישנם תושבים וילדים אלרגיים בשדרות, והנחה את גורמי המקצוע בעיר לדאוג לכך שבגני השעשועים בשכונות ובפארקים – פארק הילדים, פארק קנדה וכן העתידיים – יוצב שילוט ברור ליד חלק משולחנות הפיקניק האוסר הנחה והכנסה של מוצרי מזון אלרגיים. כך, הורים לילדים אלרגיים לא יחששו לאכול עם ילדיהם סביב שולחנות אלו וירגישו בטוחים.

כידוע, יש ילדים שבמידה והם אוכלים מזון מסוים ואף רק נוגעים בו, הם עשויים להיות בסכנת חיים. מזונות אלרגניים הם מזונות, אשר חשיפה אליהם או למרכיב מתוכם מעוררת בגוף תגובה פיזית – מתונה או חריפה – בטווח של דקות עד ימים מרגע החשיפה. המזונות האלרגניים אינם משתייכים לקבוצת מזונות אחת כי אם למספר קבוצות שונות, וייתכנו מקרים בהם האלרגנים הם חומרים שהוספו למזון ולא המזון עצמו. אחד מכל חמישה אנשים סובל מאלרגיה, כך שהאחוז של האלרגיים באוכלוסייה הוא גבוה.

העירייה תבחן את האפשרות שבאחד מגני השעשועים בעיר ייאסר בכלל להכניס מוצרי מזון וכך הילדים האלרגיים יוכלו לשחק בו בבטחה וללא חשש.

ראש העיר, אלון דוידי: "כעיר שמכבדת ומתייחסת לכל תושב ותושבת שלה, אנו שמים דגש גם על אוכלוסיית הילדים האלרגיים, שנאלצים היום להגיע לגני השעשועים בחשש, שמא יהיה שם מזון שאם אלרגיים אליו. כמו שפעלנו בנושא הנגישות והנגשנו מתקנים בגני השעשועים עבור ילדים נכים, כך נדאג לשילוט מתאים עבור ילדים אלרגניים כדי שיגיעו בשמחה וללא חשש לשחק וליהנות".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד תושב אילת שהקים בשדרות מעבדה לגידול סמים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב אילת, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.