יום חמישי , 9 יולי 2020
צילום : אלירן ג'רבי

בעיריית שדרות הוחלט – להדיח את הגזבר

אתמול (יום ג') התקיים השימוע לגזבר העירייה קובי אילוז, השימוע התקיים בדלתיים סגורות וגם התקשורת לא הורשתה להיכנס ולסקר. עיריית שדרות "הגזבר הגיש לבית הדין בקשה לקיים את הדיון בדלתיים פתוחות ובקשתו נדחתה. על כן, הישיבה התקיימה בדלתיים סגורות."

התקהלות רבה נוצרה אתמול (ג') במתנ"ס בשדרות בעקבות קיום ישיבה שלא מן המניין בעניינו של גזבר העירייה קובי אילוז. על הפרק בישיבה זו עמד עניין השימוע רגע לפני יום הכיפורים. תומכים רבים בגזבר הגיעו למקום והתפלאו כי לא הורשו להיכנס לישיבה ואף לא לצפות בשידורה כפי שהובטח מצידה של עיריית שדרות. אחד התושבים סיפר לכתבנו "פשוט דיקטטורה מה שהולך כאן, סותמים לנו את הפיות ולא מאפשרים לנו להיות חלק מהישיבה, מעניין מה יש להם להסתיר, לא אמרנו את המילה האחרונה בעניין זה, מחכה לעירייה הפתעות נוספות ורעידת אדמה". תושבת אחרת טענה לגנותה של העירייה "עירייה מושחתת, מנסה לתפור עוד חליפות לאנשי הגרעין על חשבונו של קובי אילוז גזבר שעושה עבודתו נאמנה פשוט בושה". כאמור, בתחילה הוציאה עיריית שדרות הודיעה לפיה השימוע התקיים בדלתיים סגורות אך יועבר במעגל סגור לכל מי שירצה אך בדקה ה- 90 הוציאה העירייה הודעה מתקנת לפיה לא תתאפשר צפייה בשימוע וכן תושבים ואנשי תקשורת לא יורשו להיכנס על מנת לסקר. בתוך כך כתבנו מציין כי הוגשה תלונה במשטרה ע"י שני מאבטחים בגין תקיפה ואיומים, המשטרה פתחה בחקירה.

  • צילום וידאו : טל סיגרון "רדיו דרום"

בעניין זה תגובת העירייה "ישיבה בדלתיים סגורות סגורה לכל מי שאינו חלק ממנה, קרי קהל, עיתונאים ואף עובדים שאינם רלוונטיים לישיבה. שימוע לעובד נעשה בדלתיים סגורות וכך ביקשה העירייה לעשות גם הערב. הגזבר הגיש לבית הדין בקשה לקיים את הדיון בדלתיים פתוחות ובקשתו נדחתה. על כן, הישיבה התקיימה בדלתיים סגורות. "

לעניין השימוע תגובת העירייה "בישיבת מליאת מועצת העיר שדרות אמש התקבלה החלטה על הדחתו של יעקב אילוז מתפקידו כגזבר העירייה ברוב של עשרה מול 2 חברי מועצה. חברי המעצה קיבלו את עמדת מבקר המדינה, שלאחר ששקל בכובד ראש החליט כי לטובת תושבי שדרות ולתפקודה התקין של העירייה, הגזבר לא יכול להמשיך בתפקידו. נוספה לכך החלטתו של שופט בית הדין לעבודה בבאר שבע, יוחנן כהן, כי יש לדחות את בקשתו של אילוז להמשיך בתפקידו כגזבר ואיפשר לעירייה להדיח את אילוז מתפקידו. כמו כן, על מנת לאפשר את המשך תפקודה של העירייה, החליטה המועצה על מינויו של מנכ"ל העירייה, טל טורן, למ"מ גזבר למשך 3 חודשים ובמקביל תחל העירייה באיתור גזבר מקצועי.עיריית שדרות מאחלת למר אילוז הצלחה בהמשך הדרך".

לכתבה הבאה:

המוקד הטלפוני של הגביה עובר לעיריית שדרות

במסגרת הרצון לתת מענה ייעיל בסוגיות שנוגעות באופן ישיר לרשות המקומית הוחלט להעביר את האחריות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.