השר אלי כהן עם אלון דוידי. צילום: דוברות עיריית שדרות

בני נוער משדרות יוכשרו לשירות ביחידות הסייבר והטכנולוגיה באגף המודיעין של צה"ל

בביקור שערך שר המודיעין אלי כהן בשדרות יחד עם ראש העיר אלון דוידי, סוכם על הקמת כיתות סייבר במטרה לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל

שר המודיעין אלי כהן סייר השבוע בשדרות וקיים פגישה עם ראש העירייה, אלון דוידי. בפגישה דנו השניים על הקמת תכנית סייבר לתלמידי בתי הספר בשדרות, כחלק מהתוכנית של משרד המודיעין לשלב מגזרים שונים ותושבי פריפריה במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל.

המסלול המצליח "ממריאות", קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ומתרחב גם לשדרות. המסלול מיועד לתלמידות תיכון בכיתות י'-י"ב מהפריפריה, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים באגף המודיעין של צה"ל ולמצות את יכולתן.

בביקורו בעיר אמר השר כהן: "המיזם יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מהפריפריה לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למצות את מלוא יכולותיהם. המיזם עונה על צורך הולך וגובר בכוח אדם איכותי לקידום היכולות הלאומיות של מדינת ישראל". גם ראש העיר אלון דוידי התייחס לתכנית ואמר: "אני מודה לשר אלי כהן על האפשרות להציע לילדי שדרות תוכנית חינוך לסייבר אשר תכשיר אותם לשירות ביחידות העילית ומערך הסייבר והמודיעין של צה"ל. תוכנית זו משתלבת היטב בחזון החינוך העירוני, המעודד את תלמידי שדרות להשתלב במגמות החינוך הטכנולוגי ולימודי הסייבר. אני בטוח שהחלטה זו תניב פירות מוצלחים עבור כולנו – התלמידים, העיר וביטחון ישראל".

About נטע בלחנס

Check Also

רקטה התפוצצה בלב שכונת מגורים בשדרות, תושב העיר שנפצע מטיל נ"ט שוחרר לביתו

אחד מבתי המגורים ניזוק מרסיסי הרקטה שהתפוצצה על מדרכה. תושבת העיר סובלת מחרדה. ההסלמה הביטחונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.