יום שלישי , 14 יולי 2020

בנט: "ליברמן מפגין חולשה". ליברמן בתגובה: "סיסמאות של בחירות"

התנהלות צה"ל בגבול עזה באירועי הימים האחרונים, שבהם נזרקו לא פחות מ100 מטעני חבלה ורימונים על הכוחות, הביאה לביקורת גם בתוך הקואליציה עצמה. שר החינוך נפתלי בנט, שידוע כמי שמוביל קו ניצי ותקיף בקבינט, התבטא כי ״הסכמי ליברמן – חמאס קרסו. הטרור נמשך על חשבון ביטחון תושבינו, הודות למדיניות החולשה של ליברמן; אביא את הנושא לדיון בישיבת הקבינט הקרובה״

״בימים האחרונים אנו עדים לתוצאות המסוכנות שהביאה מדיניות החולשה של שר הביטחון מול רצועת עזה – יותר הבלגה, יותר טרור. עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ ממשיכים לאיים על תושבי העוטף, ההתפרעויות על הגדר מסלימות ואל עמדות צה"ל מסתננים פלסטינים ללא פחד. כך לא מנהלים מדיניות ביטחון, כך נראית מדיניות שהיא כישלון. כבר בתחילת האירועים הצגתי תכנית סדורה להתמודדות עם רצועת עזה המבוססת על עיקרון ברור: הבלגה תוביל להסלמה.
והיא הובילה."

כך מסר היום שר החינוך נפתלי בנט, לאחר שבימים האחרונים, בעקבות המדיניות החדשה של צה"ל שכללה שינוי בהוראות הפתיחה באש, מספר אירועי הטרור, כמו מספר המשתתפים בהפגנות הטרור, עלה דרמתית. עוד הוסיף בנט:

"המצב הנוכחי הוא תוצאה ישירה של מדיניות ליברמן מול הרצועה.
תחת מעטה של ״פרגמטיות״ ו״אחריות״, ליברמן השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס.
הגיעה העת לומר את האמת: הסכמי ליברמן – חמאס קרסו. זו לא מדיניות הביטחון שהציבור מצפה לראות מממשלת ימין.
מצביעי הימין הלאומי מצפים לראות יד קשה ואפס סובלנות כלפי טרור פלסטיני מסוכן. את המצב הזה חייבים לעצור.בכוונתי להביא את הנושא לדיון בישיבת הקבינט הקרובה, מיד לאחר החגים״.

שר הביטחון ליברמן לא נשאר חייב, וענה בתגובה: ""בסוף השבוע האחרון נהרגו בעזה 7 מתפרעים פלסטינים ומעל ל- 500 נפצעו. אף ישראלי לא נשרט. זוהי תוצאה של מדיניות נחושה ועוצמתית. כל האשמותיו של מר בנט הן פוליטיקה נטו ואין להן שום קשר לביטחון. רק סיסמאות של קמפיין בחירות, אפס מהות."

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.