מיכה ביטון מתוך הסינגל החדש "מילים טובות" שנולד בבידוד

בידוד הקורונה הוליד למיכה ביטון סינגל חדש

הזמר והיוצר, בן שדרות, שהה בקרבת חולה מאומת ומצא מקום טוב לשבועיים של בידוד: אולפן ההקלטות הביתי ממנו יצאה יצירה חדשה. צפו בראיון המלא מתוך תוכנית האקטואליה שלנו 'זמן מקומי' בהנחיית יוסי אוחיון ואורי גבאי.

עולם התרבות בכלל והמוסיקה בפרט ספג מכה אנושה בתקופת הקורונה אבל נדמה שאצל הזמר מיכה ביטון לא מעט דברים טובים קרו בתקופה הזו ועל פניו נראה כי הוא חזה את הנולד כשעוד לפני פרוץ המגיפה העולמית הוא החליט ליזום מופע חצר בבית מגוריו שבמושב נתיב העשרה הנושק לגבול צפון רצועת עזה.

ביטון, מהיוצרים הבולטים שיצאו מהעיר שדרות אשר חתום על לא מעט להיטי ענק, בין היתר ההמנון של העיר עם חיים אוליאל 'שדרות ובית איש וכינור', הגיע באמצע השבוע האחרון להתארח בתוכנית האקטואליה החדשה זמן מקומי מבית 'שדרונט' ו'גלגלי הרדיו', שם סיפר ליוסי אוחיון ואורי גבאי על היוזמה להקים את "המאהל של מיכה" שהפך לסיפור הצלחה בלתי צפוי מבחינתו. "את המאהל הקמתי עוד לפני הקורונה אבל כשהכל התפרץ זה תפס אותי בתקופה מטורפת לצד הפעלת המאהל, סיבוב הופעות שהיה מתוכנן לי לארה"ב, תפס אותי עם לוח בוקינג של הופעות, באירועים ובבתי ספר ובכל מיני אירועים תרבותיים בארץ וכל הדבר הזה שהיומן מלא בהופעות בבת אחת נפסק" סיפר ביטון.

לדבריו, כאשר התירו במסגרת ההנחיות לקיים מופעים בקבוצות של 20 או 50 המאהל שכבר הוקם קודם, טרום הקורונה הפך להיות פעיל במיוחד. "אנשים אמרו לי "מיכה מה אתה חזית את הקורונה", עניתי להם שלא, כי זה בדיוק המקום האינטימי לפי התו הסגול ואני רוצה לומר לכם שלא הופעתי בחוץ מלא זמן כי יש ביקוש להופעות באוהל עם ספינג', תה חם, קוסקוס, מביא את השכונה בשדרות לבית בנתיב העשרה. אנשים מגיעים מכל הארץ ומרגישים את שדרות בתוך המאהל בו אני מעלה את המופע בין שדרות לירושלים".

 

כמו רבים גם ביטון מצא את עצמו לפני כחודש בבידוד אחרי ששהה בקרבת חולה מאומת. "בשבת אני מתפלל בבית כנסת ושם נחשפתי לחולה מאומת. לא קיבלתי שום הוראה אבל מתוך אחריות בודדתי את עצמי. אמרתי לעצמי איזה בידוד אני אעשה לעצמי? נכנסתי לאולפן, הכנסתי שם מיטה  והתגוררתי שם שבועיים" הוא סיפר. מהבידוד אגב יצא לו שיר חדש "מילים טובות" בליווי קליפ שצולם באותם ימי בידוד באולפן.

צפו בראיון המלא ל'זמן מקומי' 

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.