הסוף לפקקי התנועה? צילום: דוברות עיריית שדרות

בגלל פקקי תנועה: מרחיבים את צומת שדרות

במסגרת העבודות נסללים נתיבים חדשים, אחד לכיוון יד מרדכי והשני לכיוון נתיבות. בנוסף, צומת הפניה לקיבוץ ניר-עם ירומזר.

הסוף לפקקי התנועה בצומת שדרות? כנראה שהבעיה לא תיפתר לחלוטין בשל העובדה שבעתיד צפויה להתאכלס שכונת המוסיקה במלואה עם למעלה מ-400 יחידות דיור, אבל אין ספק עבודות הפיתוח שהחלו לאחרונה יקלו על הנהגים בעיקר בשעות הבוקר וכן בשעות הצהריים המאוחרות. נציין, כי כבר לפני מספר שנים, עם פתיחת הרכבת ומרכז הקניות מומחי תחבורה קבעו כי רק בניית מחלף תביא לפיתרון בעיית פקקי התנועה שרק תחריף כשתתאכלס שכונת המגורים שגם עשויה לעבור שינוי תב"ע עם הוספת קומה מסחר. אם תוכנית זו תמשיך לשכב במגירה ותוכנית סלילת כביש 333 החדש שתספק כניסה נוספת לעיר לא תצא לדרך כנראה שהקטסטרופה עוד לפנינו.

כאמור, העבודות שמבוצעות בצומת שדרות בימים אלה בהחלט מבורכות, לטענת העירייה הדבר התאפשר בזכות תקציבים שגייס ראש העיר דוידי ממשרד התחבורה בתקופת כהונתו של ישראל כץ.
במסגרת העבודות, שעלותן כ-6 מיליון שקלים במימון וביצוע משרד התחבורה וחברת "נתיבי ישראל", יתווסף נתיב לכל פניה, כך שכל אחת מהפניות – גם ימינה לכיוון יד מרדכי ותל אביב וגם לשמאלה לכיוון נתיבות ובאר-שבע – תכלול שני נתיבים. הוספת הנתיבים לשתי היציאות תאפשר נסיעה רציפה יותר של כלי-רכב דרומה וצפונה וכך זה יקל משמעותית על הפקקים הקיימים היום בצומת, בעיקר בשעות הבוקר ואחר-הצהרים. בנוסף, כיכר הרכבת תהפוך לכיכר דו-נתיבית, מה שיקל על תנועת כלי-רכב בתוך הכיכר, הסמוכה גם למרכז הקניות "מול 7".

צילום: דוברות עיריית שדרות

עוד במסגרת הפרויקט הקמת רמזור בצומת הפניה לקיבוץ ניר-עם מכיוון כביש 34, מה שיאפשר פניה בטוחה משדרות לניר עם ומהכיוון ההפוך. פרויקט זה של הרחבת צומת הכניסה ושיפורו לטובת תושבי שדרות והסביבה, הנו חלק מפרויקטים רחבי היקף שמשרד התחבורה מקיים ויקיים בעיר שדרות בשנים הקרובות, כאשר המרכזי שבהם הוא סלילתו של כביש 333, שיחבר בין צומת איבים בכביש 232 לבין קיבוץ אור הנר בכביש 34, כשהוא עובר בשכונות החדשות וליד חלק מהשכונות הוותיקות וכך יחסוך את המעבר בתוך העיר כדי לצאת לכיוון אשדוד ותל-אביב ולכיוון קריית גת וכביש 40.

צילום: דוברות עיריית שדרות

ראש העיר, אלון דוידי: "שדרוג הכניסה והיציאה לעיר בצומת הרכבת הוא דבר חשוב מאין כמוהו שעמלנו עליו רבות כדי שיקרה ואני מודה לשר התחבורה הקודם, ישראל כ"ץ, שאישר את התקציב לשם כך. תושבי שדרות ייהנו מצומת חדש, מרווח ובטוח לרווחתם. נמשיך לפעול ברחבי העיר להסדרת צמתים וכבישים לנסיעה בטוחה של הנהגים".

לכתבה הבאה:

עצוב: יהודה בארקן נפטר מקורונה

השחקן האגדי שביים, הפיק כתב ושיחק במיטב הסרטים שכולנו גדלנו עליהם, נפטר אמש (ו') מנגיף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.