יום שלישי , 14 יולי 2020

אמש: עצרת הזדהות "שוברים שיגרע" של ילדי חוף אשקלון


תלמידי תיכון "שקמה" במועצה אזורית חוף אשקלון קיימו במוצ"ש עצרת הזדהות עם ילדי העוטף: "שוברים שיגרע"

תלמידי י"ב בתיכון "שקמה" בקיבוץ יד מרדכי, בהובלת מועצת התלמידים, קיימו ברחבת ביה"ס במוצאי שבת עצרת הזדהות עם כל תלמידי עוטף עזה תחת הכותרת: "שוברים שיגרע" עם המסר: "תנו לגדול בשקט". הרעיון הוא להעלות למודעות את התחושות שמלוות את הנוער ביישובי עוטף עזה ואת ההתמודדות היום יומית עם המצב הביטחוני.

את העצרת ארגנו התלמידים בתוך יומיים בלבד בתמיכת ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון, מנהלת התיכון אופירה גל, מנהלת חטיבת הביניים איילת גולדנברג, יפית בוכריס מנהלת אגף החינוך במועצה, יו"ר ועד ההורים שלומי איבגי וקרן פרחן מדמוני חברת וועד. בעצרת השתתף פרג'ון, אלון שוסטר- ראש המועצה לשעבר בשער הנגב ומחליפו בתפקיד-ראש המועצה החדש בשער הנגב אופיר ליבשטיין.

צילום: גורן ויטקינד

להצלחת העצרת נרתמו אומנים מהשורה הראשונה, אשר באו לשמח ולחזק את הנוער ביניהם: הסטנדאפיסט נדב אבקסיס, שירה מרגלית, טליסמאן, מיכה ביטון, ענבל בן דרור, הראפר גל אלדר (בוגר ביה"ס) והצמד אורי ובן.

אחד המארגנים, התלמיד עמית סעדה: "שמונה חודשים של אי ודאות. טפטופים ובלונים עם בגרויות ושיעורים. בין לבין התקפות של מלחמה וחזרה לשגרה. כאילו אין בני אדם וכלום לא קרה. אני עמית סעדה תושב העוטף בן 17.5, אנחנו נערי חוף אשקלון וביה"ס שקמה אומרים: 'לא עוד. לא עוד !' כבר לא רוצים שתבטיחו יונה ולא עלה של זית אלא תנו לגדול בשקט. שגרת החיים אליה הורגלנו הפכה לנשק קטלני שהופנה נגדנו ימים של הבלגה ואז ימים של הפוגה. יש מישהו שלא מבין שהחזרה לשגרה היא לא אוטומטית כמו שחושבים בממשלה ושהנפש שלנו במלחמה ושיש פה דור שלם דור העוטף, שחי על הקצה, לא כי הוא רוצה. ככה לא אמורים לגדול לא נערים, לא ילדים ולא תושבים בשנת 2018. הלחצים היום יומיים מהיכן יגיע הטיל או הבלון אמורים להתחלף בהכנות למבחנים, טיולים ומה נעשה בצבא. בעוד שנה נתגייס לצבא במטרה לשמור על המדינה ולחזור הביתה, לנוח ולא להילחם. אני פונה מכאן לראש הממשלה: שמור על העוטף. יש כאן אנשים נפלאים שהם חלק ממדינת ישראל. אנחנו נערי חוף אשקלון ותלמידי שקמה מצהירים בפני כולם: אנחנו מתכוונים ליצור את השינוי בעצמנו. תנו לגדול זו לא סיסמה, זו דרך חיים שמגיעה לכל אזרח במדינה ואנחנו לא מתכוונים לוותר עליה".

צילום: גורן ויטקינד

*ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון*: "נוער יקר כל אחד והתפקיד שלו. התפקיד שלכם להיות ערניים, התפקיד שלכם להיות אכפתניקים, התפקיד שלכם לעשות אירועים מהסוג הזה. כל הכבוד, אנחנו גאים בכם ! הצבא יעשה את מה שמוטל עליו, המדינאים יעשו את מה שמוטל עליהם ואתם תעשו מה שמוטל עליכם. ישר כוח על העשייה הברוכה". פרג'ון הוסיף : "עצם העובדה שהכל אורגן על ידי הנוער בתוך יום וחצי, זה אומר שיש לו יכולות ואנרגיה ואני שמח על כך שבאים ומוציאים את זה בצורה חיובית ועניינית".

צילום: גורן ויטקינד

 

ראש המועצה לשעבר בשער הנגב, אלון שוסטר: "אני פה כדי לומר שאני אוהב אותם ואני מאוד מתרשם מההתארגנות אבל באתי לומר שהם צריכים ללמוד. לא רק בביה"ס אלא מה קורה פה מה הביא לאירועים איך אפשר לשנות ומהן הדרכים להשפיע כאזרחים. הדברים לא קורים מאליהם אלא כי בני אדם מקבלים החלטות והם צריכים להיכנס פנימה".

ראש המועצה החדש בשער הנגב, אופיר ליבשטיין: "אשרי העם שיש לו נוער כמוכם. שמעון פרס אמר לי פעם: 'אומרים תמיד שהעתיד שייך לצעירים. אבל אני אומר לך את העתיד תשאיר למבוגרים כי יש לצעירים עוד זמן והווה שייך לצעירים'. אתם הצעירים תדאגו להווה קחו את המנהיגות. אתם עושים דבר גדול, ישר כוח".

צילום: גורן ויטקינד

 

מנהלת התיכון, אופירה גל: "זו היתה עצרת מאוד מכובדת. יש לה ערך עליון והיא עלתה מעל הציפיות וכל הכבוד לתלמידים ולעוזרים".

יו"ר וועד ההורים בביה"ס, שלומי איבגי: "זה היה אירוע מכונן שיזכרו אותו. עצרת ראשונה מחאתית שאני מקווה תעלה לתודעה הארצית. מעבר לעצרת הולכת להיות עצומה כדי לקבל הכרה בנוער הזה לטובת מתן תוספת זמן בבחינות הבגרות".

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.