יום שלישי , 14 יולי 2020

"אם שליו לא היה, לא הייתי כאן היום"

רסיסי רקטת הקסאם שפגעו בכלי דם ראשיים של תושב העיר אבי לוי במתקפת הקסאמים בשבוע שעבר יכלו להביא לתוצאה הרבה יותר קשה אילולא התושייה שגילה בנו שליו שלקח סמרטוט רטוב וביצע חסימת עורקים. בינתיים בני המשפחה מתמודדים גם עם אטימות של מס רכוש.

תמונתו של תושב שדרות אבי לוי יושב מדמם כשהוא נתמך על ידי תושבים דקות ספורות לאחר שהתפוצצה רקטת קסאם ליד בית מגוריו הפכה לתמונת הסבב האחרון שבו ארגוני הטרור מעזה שיגרו לעוטף עזה לא פחות מ-250 רקטות ביממה אחת.  פציעתו הוגדרה כבינונית אבל מהר מאוד צוותי הרפואה שהעניקו לו טיפול ראשוני הבינו את גודל הנס. "זה יכול היה בקלות להיגמר אחרת כי נפגעו לאבי כלי דם ראשיים" ציינו בבית חולים ברזילי אליו הוא הובהל ביום רביעי שעבר, מאז הוא נאלץ לעבור 2 ניתוחים לאיחוי כלי דם ראשיים בזרוע יד שמאל וכעת הוא מתאושש בבית חולים תל השומר.

לצד ההתמודדות עם הפציעה מצא עצמו לוי מוטרד מאוד מדאגה למשפחתו שנאלצה להתפצל בגלל שביתם נפגע וניזוק, לטענת בני המשפחה במקום שמס רכוש יסייע מיידית במגורים חלופיים הם גילו אטימות מוחלטת. "ביקרתי את אבי בערב שבת, ומצאתי אותו שוחה במיטתו בזיעה קרה. בהמשך, הבנתי את מצוקתו ודאגתו הרבה לילדיו ואישתו, שלא נמצאים בקרבתו" סיפר עו"ד משה רביעי, גיסו של לוי "התנהלות הרשויות (מס רכוש בעיקר), מוזרה מאוד בעניינו. מצופה היה מהמדינה שתדאג מיידית לדיור חלופי לבני ביתו של אבי ובקרבת מיטת חוליו, כדי לאחד את המשפחה ואולי להקל על הנזקים הנפשיים של כל פרט בה, עד שובם יחד אל ביתם, לאחר שזה יהיה ראוי למגורים. אני קורא לכל החברים והמכרים של אבי ובני ביתו, להתגייס למענם, לבקרם ולחבקם (שלא ירגישו שנזנחו לגורלם). אם המדינה לא מחבקת, אז אנו נעשה זאת. זהו עוד רגע בו אנו תושבי שדרות, הסובלים מעל עשור מטרור הקסאמים, צריכים להמשיך לנהוג בערבות הדדית ולאמץ אל ליבנו כל משפחה שנפגעת".

ביום ראשון בבוקר התראיין לוי לראשונה לתוכנית הבוקר של ניב רסקין וגרם להתרגשות גדולה לכל מי שצפה בו בשידור החי שבו פרץ בבכי נוכח הנס הגדול שקרה לו. "היינו בממ"ד, היה צבע אדום. פתחתי את הדלת, ואז עפתי החוצה מפגיעת הרקטה, לא הבנתי מה קרה וצעקתי הצילו. קראתי לשליו והוא בא לכיווני, ראיתי שים של דם יוצא לי. הוא לקח סמרטוט וסגר לי את מקום הדימום. אחר כך אני כבר לא זוכר מה היה".

כאמור, הבן שליו גילה תושייה גדולה כשמיהר לקחת סמרטוט רטוב ואיתו ביצע חסימת עורקים שמנעה דימום גדולה שיכול היה לסכן את אביו. "פתאום היה צבע אדום, אבא אמר לי להישאר בממ"ד והוא בא. כשהצבע אדום נגמר, הוא יצא החוצה ואני נשארתי והיה עוד צבע אדום ובום. יצאתי לבדוק מה קורה, ראיתי שבחדר של אחותי יש עשן ואש, התקדמתי לכיוון הסלון ואבא צעק לי 'צא מהר מהבית', והיה לו מלא דם. חיפשתי משהו לחסום את היד, מצאתי מטלית וקשרתי לו את היד. ביקשתי עזרה מהשכנים שיבואו", סיפר שליו על הרגע הדרמטי. אביו היה נרגש לדבר על התושייה "הוא פשוט מלך, בא לי לבכות, אם הוא לא היה שם לא הייתי מדבר איתך עכשיו".

לוי סיפר על הדאגה לבני המשפחה: כשהאמבולנס אסף אותי, בתי הגדולה שהיא בהריון התעלפה מול עיניי", סיפר לוי על מצבם של בני משפחתו. "מאז פיזרו את אשתי והילדים בין באר שבע לבין הבית שנפגע, עוד לא ראיתי את הבן שלי מאז הניתוח. הפעם אני חושש לחזור הביתה".

לוי טען כי אינו מאמין שיש פתרון לבעיית חמאס ואמר כי אינו סומך על הממשלה: "אני נולדתי בשדרות וכבר שנים שאנחנו חיים במצב הזה ואין שינוי. התשובות שלהם כל הזמן הן: 'נכה בהם, נעשה להם, נשמיד' – שום דבר. חמאס רק רואה שיש לחץ ומרים ידיים ואומר: 'אני רוצה הפסקת אש', וזהו, ככה זה נגמר עד הגל הבא. מה זה שווה? הם יהרגו לנו, הם יפצעו אותנו, הם יענו אותנו ואנחנו נקבל את הפסקת האש שלהם".

לכתבה הבאה:

שר הביטחון בני גנץ סייר בשדרות ואוגדת עזה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, ח"כ בני גנץ, הגיע ביום שלישי השבוע למפגש ראשון עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.