יום שני , 25 מאי 2020

"אין לנו ספק שתיק החקירה נגד הרב מלכה ייגנז"

עו"ד ציון אמיר המייצג את ראש המועצה הדתית בשדרות הגיב להודעה המשטרה כי קיימת תשתית ראייתית לכתב אישום נגדו.

תשעה חודשים אחרי פשיטת המשטרה שהביאה למעצרו של יו"ר המועצה הדתית בשדרות הרב אורן מלכה ואחרי המתנה של חודשים ארוכים למסקנות המשטרה בנוגע לחקירה האינטנסיבית שניהלה, ביום חמישי שעבר (לאחר סגירת הגיליון( הוציא דובר המשטרה הודעה לפיה יש בידיהם תשתית ראייתית לעבירות שמעורב בהם לכאורה הרב מלכה.

"ביחידה ארצית של המשטרה, להב 433, הסתיימה חקירה שכללה מספר פרשיות בעניינו של הרב אורן מלכה יו"ר המועצה הדתית בשדרות, בחשד לביצוע עבירות של טוהר המידות" נמסר מהמשטרה, "במסגרת החקירה נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות יו"ר המועצה הדתית".

עוד ציינו במשטרה: "על פי החשד, הרב מלכה קיבל לכאורה לידיו כספים רבים בניגוד לחוק, זאת תוך ניצול מעמדו כסגן ראש עיריית שדרות לשעבר ולאחר מכן כיו"ר המועצה הדתית בעיר. בין היתר חשוד מלכה לכאורה בקבלת כספים אסורים במרמה שהתקבלו ממכירת חלקות קבורה ואי הפקדתם בחשבון המועצה וכן מגביית תשלום עבור כניסה ורחצה לאחד המקוואות בעיר.

בסיכום הדברים נמסר מהמשטרה: "עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד יו"ר המועצה הדתית, לביסוס החשד למעורבות בעבירות, גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים".

בתוך כך, למרות האישומים החמורים אין זה אומר עדיין שיוגש כתב אישום משום שזה כפוף עדייך להחלטת הפרקליטות שיכולה גם לדחות את המלצת המשטרה. עו"ד ציון אמיר המייצג את הרב מלכה סבור אחרת, "מרשי הרב אורן מלכה שמח על סיום חקירת המשטרה והעברת החקירה לפרקליטות לשם קבלת החלטה, מרשי בטוח בניקיון כפיו ובצדקת דרכו, מרשי סיפק הסברים מלאים ומסר תשובות מפורטות לכל עניין ונושא, שהוצג לפניו והוא מביע קורת רוח, שסוף סוף החקירה הגיעה לקיצה משום שאין בליבו צל של ספק שמערכת המשפט, עליה הוא סומך, תגנוז את תיק החקירה כנגדו. מרשי ישמיע את דעותיו המפורטות לא בתקשורת, אלא אך ורק לפני הגורמים הרלוונטיים, אם וכאשר יתבקש לעשות כן״.

בתוך כך, בסביבתו של הרב מלכה היו ערוכים להודעת המשטרה ולא הופתעו. "ברור לנו שזה חלק מהתהליך, אדרבה כשיהיה ניתן לפרסם את החומרים לכולם יתברר מי ביצע עבירות חמורות ומי פעל כדי למנוע אותם ועל כך הוא משלם מחיר". כך או כך, ההחלטה האם להגיש כתב אישום, כרגע בידיים של הפרקליטות.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.