מבזקים
יום ד' | 13.01.21 | 08:45 | צילום: איציק קנטי

אחרי 32 שנה בכנסת: ח"כ עמיר פרץ משדרות הודיעה על פרישה

פרץ הגיע לכנסת בשנת 1988 בעת שכיהן ראש מועצת שדרות. בכך אחרי שלושה עשורים לא יהיה לעיר נציג בכנסת. האם יתמודד לנשיאות?

זה היה באוויר ואפילו מתבקש אחרי כל כך הרבה שנים בעשייה פוליטית: יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, תושב שדרות הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, כעת מעריכים גורמים פוליטיים כי פניו נשואות עדיין לתפקיד הנשיאות.

כזכור, פרץ התחיל את דרכו במפלגת העבודה, בהמשך הקים את מפלגת עם אחד, חזר לעבודה וניצח את שמעון פרס בשנת 2005 בהתמודדות על ראשות המפלגה והוצב מטעמה לראשות הממשלה. בסופה של אותה מערכת בחירות, בשנת 2006 הגיע לתפקיד הכי מכובד- שר הביטחון, תפקיד שהביא גאווה גדולה לשדרות. למרות הזמן הקצר הספיק פרץ להיות שותף ל-2 החלטות משמעותיות עד היום לעיר שדרות- כיפת ברזל ומיגון בתי התושבים.

 פרץ בתקופתו כשר הביטחון. צילום: דובר צהל

בהמשך דרכו הספיק שוב לעזוב את העבודה לטובת "התנועה" עם ציפי לבני, בתום אותה מערכת בחירות התמנה לשר להגנת הסביבה. בהמשך כאמור חזר למפלגת העבודה בה החל את הקריירה הפוליטית. בכנסת הנוכחית הוא מכהן כשר הכלכלה. כמובן בקריירה העשירה שלא אי אפשר לשכוח את התפקיד שהיה הכי מזוהה איתו בעבר- יו"ר ההסתדרות שהוביל מאבקים גדולים עבור ציבור העובדים בישראל.

בהודעה שהפיץ הבוקר (רביעי) אמר פרץ:  "לא אכהן בכנסת הקרובה, אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם ואמונה גדולה בצורך לקרב בין כל חלקי העם בשעה שהקרע הפנימי מאיים למוטט את היסודות שעליהם בנויה החברה הישראלית. כל חיי פעלתי מתוך תחושת שליחות ודוגמה אישית, וכך אני מתכוון להמשיך לנהוג".

 עמיר פרץ מגיע להצביע בבחירות האחרונות בשדרות. צילום: יחצ העבודה

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

צפו: ליאנה חזן משדרות משחזרת את ניסיון הרצח שלה

הבוקר (שישי) התארחה במהדורת 'זמן מקומי' של שדרונט,  תושבת שדרות שהותקפה באכזריות בחודש יולי על-ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.