יום שלישי , 14 יולי 2020

אות כבוד: תעודת הצטיינות לקובי הרוש

 הרבש"צ המיתולוגי של העיר שדרות, קובי הרוש, קיבל ערב החג תעודת הצטיינות ממפקד אוגדת עזה, תא"ל יהודה פוקס. הרוש משמש במשך 17 שנה כרכז הביטחון של העיר, השתתף בכל המבצעים ואירועי הלחימה בגזרה ומפקד על כיתת הכוננות בשדרות.

 

ערב מרגש ביותר היה ביום שני השבוע במחנה רעים, בו שוכנת אוגדת עזה. הרבש"צ (רכז ביטחון שוטף צבאי) של שדרות, קובי הרוש, קיבל מידי מפקד אוגדת עזה, תא"ל יהודה פוקס, את תעודת ההצטיינות. "תעודת הצטיינות מוענקת לסרן במיל' קובי הרוש בהערכה והוקרה על הצטיינותך במילוי התפקיד תוך גילוי אחריות, מקצועיות ודוגמה אישית. יישר כוח!", נכתב בתעודה עליה חתום תא"ל פוקס.

הרוש (59), יליד חיפה ותושב שדרות מאז היותו בן 10, שימש בעברו כנהגו האישי של ראש הממשלה אריאל שרון ז"ל. לאחר מכן הצטרף למערך הביטחון של העיר שדרות כרכז ביטחון.

מאז שהחל בתפקידו לא זכה הרוש לשקט בגזרה מכיוון שמיד החל הירי מרצועת עזה לעבר ישראל. תחילה של הפצמ"רים, לאחר מכן רקטות הקסאם, הכנסת מערכת ההתרעות "שחר אדום" לעיר, המיגוניות, מערכת "כיפת ברזל" וכמובן שלושת המבצעים הגדולים בשנים אלו – "עופרת יצוקה" (2008), "עמוד ענן (2012) ו"צוק איתן" (2014). כלי התקשורת והפוליטיקאים הרבים מכירים היטב את הרוש כמי שמגיע ראשון לכל זירת אירוע, לאו דווקא בעיר שדרות, אלא בכל הגזרה, בוחן את קוטר הקסאם וסוגו ובקשר מתמיד עם כוחות הצבא והמשטרה להמשך תפעול האירוע.

מגיע לו! קובי הרוש

שמו של הרוש יצא למרחוק וגם אורחים מחו"ל מודעים לכך שכשהם מגיעים לשדרות, הם מחפשים את קובי הרוש, שומעים ממנו הסבר על סוגי הקסאמים השונים בכניסה לתחנת המשטרה בעיר ומגיעים יחד איתו לגבעת התצפית הגבוהה שבקצה המערבי של העיר, שאף זכתה לשם "גבעת קובי", על שמו של קובי הרוש. אותן משלחות שמגיעות צופות במתרחש ברצועה מהצד האחד ונהנים ממראות ההתפתחות של העיר שדרות מן הצד השני.

בטקס באוגדה הוענקו תעודות הצטיינות לקצינים וחיילים מהאוגדה ולשני רבש"צים בלבד, כאמור אחד מהם הוא קובי הרוש.

התעודה שהוענקה לרבש"צ שדרות קובי הרוש

הרוש אמר אחרי הטקס: "אין התרגשות גדולה יותר מזו שחוויתי לראות את בני, קצין בדרגת רב-סרן, יושב בקהל ומביט בי במבט של גאווה. אני גאה למלא את שליחותי לתושבי עירי שדרות במשך שנים רבות ומודה למפקד האוגדה ומפקד החטיבה על התעודה שקיבלתי, מודה לחיילי צה"ל ששומרים ומגנים עלינו יום וליל, מודה למנהיגות הטובה של העיר שדרות שמאמינה בצמיחה ופיתוח ולא במסכנות והישרדות ומאחל לכולנו ימים של שקט ושגרה".

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.