יום שני , 25 מאי 2020
ישיבת התקציב. צילום: מנדי ריזל
ישיבת התקציב. צילום: מנדי ריזל

אושר תקציב 2017

חברי מועצת עיריית שדרות אישרו אמש את תקציב העירייה לשנת 2017. התקציב לשנה זו גדל בכ-20 מיליון שקלים מהשנה הקודמת ועומד על סך של 267 מיליון שקלים. ראש העיר, אלון דוידי: "אני מברך את חברי המועצה, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה, על תמיכתם בתקציב העירייה"

בישיבת מליאה שהתקיימה אתמול בערב במתנ"ס העירוני, אושר תקציב עיריית שדרות לשנת 2017. מתוך 12 חברי מועצה שנכחו בהצבעה, 11 הצביעו בעד ואחד נמנע.

"לאחר שיצאנו מתכנית ההבראה, אותה ביצענו בהצלחה מרובה והצלחנו להפחית את גירעונה המצטבר של העירייה מ-120 מיליון בתחילת הקדנציה ל-25 מיליון שקלים, אנו ממשיכים בתכנית העבודה שלנו לטובת התושבים" אמר אלון דוידי. לדברי ראש העיר, "קיים גידול משמעותי בתקציב העירייה מהשנה שעברה ולא בכדי. אנו משקיעים את מיטב המשאבים בחינוך ילדינו, במתן השירות המיטבי ביותר לתושבים ובשמירת העיר נקייה, יפה ומגוננת".

"אני רואה את תחום הרווחה כזכות שניתנה לי לטפל באותם תושבים הזקוקים לכך ולא כעול ומברך על הגדלת התקציב גם לאגף הרווחה השנה בכ-10 מיליון שקלים"

השנה צפוי גידול משמעותי בתקציב החינוך של כ-15 מיליון שקלים, שיופנה לטובת שיפור איכות הלמידה בבתי-הספר היסודיים והתיכוניים, התמקדות בנושא מבחני המיצ"ב, כאשר גולת הכותרת היא חיזוק תחומי האנגלית, המתמטיקה והמדע בקרב התלמידים. כמו כן, העירייה תשקיע בהקמת פארק מדע בעיר שיתכלל את כל התחומים הרלוונטיים לטובת ילדי שדרות. ראש העיר גם יזם מתן מלגות לאברכים ולסטודנטים בסכום של 700 אלף שקלים וכן תמיכות לגופים ולארגונים בעיר.

על ההשקעה בתחום הרווחה אמר דוידי: "אני רואה את תחום הרווחה כזכות שניתנה לי לטפל באותם תושבים הזקוקים לכך ולא כעול ומברך על הגדלת התקציב גם לאגף הרווחה השנה בכ-10 מיליון שקלים".

בנוסף, לקראת סוף שנת 2016 הקימה עיריית שדרות את אגף השירות לתושב, שכל כולו למען תושבי העיר. "בנוסף, הקמנו מחדש את אגף הדוברות שלא היה קיים תקופה ארוכה, כדי לתת מענה לתקשורת של העירייה מול התושבים, מול אמצעי התקשורת ומול גורמי חוץ".

בחודשים הקרובים יחנך פארק הילדים שהוקם בהשקעה של למעלה מ-10 מיליון שקלים וכן  פארק קנדה שעלותו כ-9 מיליון שקלים. כמו כן, תשפץ העירייה את פארק עזריאלי ותקים ותשפץ 20 גני שעשועים בעיר.

השנה מקבל גם תחום הספורט העירוני תנופה, עם שיפוצם של אולם היאבקות חדש ואולם איגרוף חדש וכן אולם ספורט בשכונת ניר-עם. גולת הכותרת בתחום זה היא המשך בנייתו של אצטדיון הכדורגל החדש והמאובזר בעיר בעלות של כ-6 מיליון שקלים. האצטדיון ישתרע על 10 דונמים ויכלול 500 מקומות ישיבה. דוידי: "כחלק מהתחייבותי לתושבי שדרות, אמשיך להשקיע בספורט העירוני ואפעל להקמתן של קבוצות ייצוגיות בכל הגילאים ובענפי הספורט השונים".

גם תחום ניקיון העיר הוצב השנה במרכז, עם מנהל אגף שפ"ע חדש שמונה לאחרונה. בשנה הקרובה תשקיע עיריית שדרות למעלה מ-20 מיליון שקלים בתחום שיפור חזות העיר, פינוי האשפה והוספת פחים מוטמנים נוספים.

כחלק משינוי ושיפור חזות העיר, עיריית שדרות שמה דגש על השכונות הוותיקות ועל המרכזים המסחריים הוותיקים בעיר. בקרוב מאוד יחל שיפוצו של המרכז המסחרי הישן בעלות של 3.5 מיליון שקלים ובהמשך תשפץ העירייה גם את השוק הישן והסביבה הסמוכה אליו.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.