יום שישי , 29 מאי 2020

תלמידי 'גוטוירט' מאמצים אורח חיים בריא

בי"ס תיכון בשדרות הקדיש את השבוע שעבר למגוון פעילויות ספורט במסגרת יוזמה של צוות המורים בראשות זהבה כהן בשותפות עם חברת 'עוף עוז'. התלמידים נהנו משיעורי תזונה, הרצאות של מומחים והפנינג לשחרור השרירים.

בשבוע שעבר התקיים שבוע "אורח חיים בריא" אינטנסיבי ומפתיע בתיכון גוטוירט. בית הספר התמלא בפלאקטים, סיסמאות וביטויים שמחזקים את החשיבות של אורח חיים פעיל ובריא.באותו השבוע התלמידים בחטיבת הביניים נחשפו למגוון פעילויות שמטרתם קידום והטמעת אורח חיים בריא מלא בתנועה, שמחת חיים ותזונה נבונה. היוזמה הענקית היא של זהבה כהן מורה למתמטיקה ומחנכת י'4 והמורים לספורט כמובן הם גייסו לטובת העניין את תלמידי שכבה י' שהעבירו פעילויות ושיעורי תזונה בכיתות חטיבת הביניים. תלמידי י' שחקו משחקי חברה תוך הטמעת מושגים בתזונה נכונה ובנוסף הראו ודיברו על כמות הקלוריות והנתרן במזון שאנו אוכלים. "התלמידים לא היו מודעים להשפעות של הנתרן במזון,שזה בעצם כמויות של מלח שמשמשות גם כחומר משמר וזה ה"מחיר" הבריאותי שאנו משלמים על אוכל מעובד מהשקיות" מספר אלכס מליכוב י'4 "האמת שגם אנחנו בעצמנו לא ממש היינו מודעים לסכנות של הנתרן" מספרת רותם דהן י'4 שניהם תלמידי החינוך של זהבה. במהלך כל השבוע התקיימו ארוחות בוקר של בריאות בכיתות, היו ההוכחה שאפשר לשבוע ולהתענג גם על סלטים עשירים, טוסטים ולחם מלא ומים. ארוחות בוקר ללא מיצים ובורקסים. הטורנירים של הכדורגל לבנים והמחניים לבנות הכניסו אווירה תחרותית. כולם שתפו פעולה, כולם נהנו.

הרצאות ומפגשים מרתקים באודיטוריום:

במהלך השבוע התקיים מפגש אחד עם תזונאית  שחיזקה את המודעות לכך שהאדם צריך להקשיב לגוף שלו ולאכול מאוזן. גם אחות בית הספר הסתובבה בין בכיתות והסבירה על משולש המזון. אביאל בן זקרי מחזיק תיק הספורט בעירייה דאג לתרום חלק משמעותי בשבוע החשוב הזה והפגיש את התלמידים עם מודי שסיפר את סיפור חייו היוצא דופן, הוא אדם, שתמיד עסק בספורט אך יום אחד תקפה את גופו מחלת הלוקמיה )סרטן הדם(, הוא סיפר כיצד בזמן הטיפולים הכימותרפיים החל לרוץ על מסוע שהיה במחלקה האונקולוגית. הוא רץ במשך חודש ימים כנגד כל הסיכויים במהירות הגבוהה ביותר וניצל בסופו של דבר ממחלת הסרטן. התלמידים היו המומים ומרותקים. המסר היה חד משמעי "ספורט כדרך מצילת חיים". אביאל בן זקרי מחזיק תיק הספורט הבטיח שבכוונתו להמשיך ולקדם את תחום הספורט ואורח החיים הבריא בגוטווירט.

יום שיא הפנינג ספורט ענק

ביום חמישי הגיע שבוע הספורט לשיאו בהפנינג ענק ומושקע שכלל גיוס של נותני חסויות ותרומות שונות. כל שכבה בילתה שעתיים במתקנים הספורטיביים כמו: תיפוף בעמידה על כדורי יוגה עם מוסיקה קצבית שהכניסה הרבה עליצות בקרב התלמידים והמורים. עמדות אגרוף, מסלול מכשולים תחרותי שבו לא חששו להתחרות מורים עם תלמדים, עמדת טרמפולינות שדורשת קורדינאציהועמדת זומבה מטורפת. המתקנים הם במימון חברת "עוף עוז" שדרות, מימון שגייסה זהבה כהן מבעלה שעובד בחברה ,לטובת היוזמה הבריאה. תלמידי י' הקימו עמדה מפנקת של פירות הדר, תפוזים סחוטים וקלמנטינות מקולפות סודרו בצלחות, תרומה משמעותית של בני אביטן חקלאי מהישוב מבועים. לכל התורמים נוקיר תודות רבות.

בשיחה עם זהבה כהן שמענו ממנה על היוזמה המבורכת.

 

מתי ומדוע החלטת על היוזמה?

"המיזם צמח במסגרת השתלמות שבה השתתפתי, "מורה יוזם" שבה חיפשנו רעיון ליוזמה משמעותית ורלוונטית, במסגרת תכנית הלימודים של משרד החינוך שמים דגש על מקצועות הליבה כמו: תנ"ך, מתמטיקה ואנגלית  ולעיתים התחושה כי תחום אורח החיים הבריא נשכח מבני הנוער גם בשל ההתעסקות האינטנסיבית  שלהם בטלפונים החכמים, התעסקות שדורשת כפיפות פיזית שמקשה את הגוף והנפש ומנוונת אותו"

מה הכי רגיש אותך בשבוע זה?

"ריגש אותי מאוד שהתוכנית יצאה לפועל במלואה וזאת בזכות התמיכה והשיתוף פעולה של בעלי, אדי מנהל בית הספר וצוות המורים, לינדה ואבי טובול, ריגשו אותי תלמידי השכבה שלי שהשקיעו והפגינו יכולות הדרכה בכיתות חטיבת הביניים, בשבילו השבוע הזה, הוא הגשמת חלום!"

               

 

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.