יום חמישי , 28 מאי 2020

תופעת הליצנים הגיעה לשדרות

בטח יצא לכם לשמוע לא מעט בימים האחרונים על ליצנים שמטילים אימה ברחובות הארץ, תופעה שמגיעה בעקבות הסרט "it" המוקרן בימים האחרונים גם בישראל. במשטרת ישראל לא מקלים ראש וטוענים כי מי שייתפס ייעצר ויחל עימו הליך פלילי.

בשבוע האחרון הגיעה לישראל "תופעת הליצנים", ברחבי העולם כבר מזה שבועות קצרים התופעה הפכה למטרד של ממש ואף נרשמו 3 מקרים קשים בהם נורו 2 ליצנים ואחד נדרס ומאושפז במצב קשה. אם לא יצא לכם לשמוע או לראות ליצנים מסתובבים ברחובות ככל הנראה לא הייתם בארץ בשבועות האחרונים. כאמור, בהשראת סרט האימה "IT" מסתובבים אזרחים המחופשים לליצנים ומטילים אימה ברחובות העולם, התופעה "עשתה עלייה" גם לישראל ובערים רבים מדווחים על פאניקה והיסטריה של נערים להסתובב ברחובות. אמש והיום גם תושבי שדרות "זכו" לביקורם של הליצנים, כאשר נמצאו בסמוך לאחד מבתי הספר בעיר. מה שיצר פאניקה גדולה בקרב התלמידים שסירבו לצאת מהכיתות.

בימים האחרונים מופצת בקרב בני נוער בארץ רשימת ערים ותאריכים שבהם ה"ליצנים" אמורים לפעול: 3 באוקטובר בנתיבות, 4 באוקטובר בחדרה, 6 באוקטובר בתל אביב, 7 באוקטובר בחיפה, 8 באוקטובר באשקלון, 9 באוקטובר בקריית מלאכי, 10 באוקטובר באשדוד, 11 באוקטובר ברחובות וב-12 באוקטובר בפתח תקווה, ברמלה, בנס ציונה, ביבנה ובעפולה.

עד כה נרשמו מספר אירועים חריגים בניהם בלוד, בבאר שבע ובבת ים. במהלך הימים האחרונים התקבלו במוקד 100 ובמוקד 110 של המשטרה, דיווחים רבים אודות נערים העטויים במסכות של ליצנים ומפחידים עוברי האורח תמימים בשטחים ציבוריים. ככל הנראה מעשים אלו, הינם בהשראת סרטונים וטרנד בינלאומי שצבר תאוצה ברשתות החברתיות ושכולל סרטונים הכוללים הפחדה ואיומים ע״י חשודים העוטים מסכות של ליצנים. שוטרי משטרת ישראל עיכבו לחקירה נערים רבים שהבהילו אזרחים ברחבי הארץ והפרו את שגרת חיי הציבור.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה : "משטרת ישראל תמשיך למנוע הפחדת הציבור והטרדתו תוך הפרת הסדר הציבורי ושיבוש שגרת החיים. מעשים מעין אלו יתקלו באכיפה בלתי מתפשרת."

מעיריית שדרות נמסר בתגובה :"העירייה התוודעה למקרים הבוקר ודיווחה עליהם במיידית לתחנת שדרות. אנו, בעירייה, מתכוונים לשתף פעולה עם המשטרה, עם יחידת השיטור העירוני ותכנית "עיר ללא אלימות" למען מיגור התופעה במיידי.
בין השאר, יתוגבר השימוש במצלמות האבטחה הפזורות ברחבי העיר, יחידת השיטור העירוני תבצע סיורים יזומים ותגביר ערנות במקומות מועדים לפורענות והנחיית צוותי השטח והצוותים המקצועיים להעלאת הנושא למודעות ומתן מענה בעת הצורך.
העירייה קוראת להורים ולילדים לגלות ערנות ולדווח למשטרה על כל ילד או נער המבצע מעשה מסוג זה שתואר"."

 

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.