יום א' | 4.7.21 | 19:58 | צילום: אורי גבאי

שני, אימו של עידו ז"ל: "אנחנו בוחרים להיאחז בתקווה, בוחרים להיאחז בחיים"

פחות מחודשיים אחרי הטרגדיה הקשה התייצבו הוריו של הילד עידו אביגל במקום שבו מצא את מותו מרסיסי רקטה שחדרו את חלון הממ"ד כדי לחנוך ביוזמת בי"ס גיל-רבין ועיריית שדרות את ספסל החברות. צפו בדברים המרגשים שאמרה האם שני אביגל. 

 

עשרות מתושבי שדרות התאספו לפני שעה קלה ברחוב משעול סטרומה שבו התרחשה הטרגדיה הגדולה במבצע שומר החומות עת קיפח את חייו הילד בן החמש עידו אביגל שנכנס ללב של כולנו עם החיוך הכובש.

 עידו אביגל ז"ל. הנצחה מרגשת.

מאז מותו נעשו לא מעט מחוות מרגשות להנצחתו של הילד המתוק אבל הערב זו הייתה הפעם הראשונה שבה גם נכחו הוריו שני ואסף אביגל שהגיעו מלווים בבני משפחתם וזכו לחיבוק חם מתושבי השכונה שהיו עדים לאותו ערב יום רביעי הקשה.

 הפינה לזכרו של עידו אביגל ז"ל שנחנכה הערב במקום שבו נהרג. צילום: אורי גבאי

ביוזמת בי"ס גיל רבין שם מתחנכת אחותו של עידו הוקמה פינת חמד נפלאה שהתחברה ליוזמה של העירייה להקים את ספסל החברות בכל גני הילדים בעיר לזכרו.

בפינה לזכרו, במקום שבדיוק איבד עידו את חייו, נשתל עץ זית שנתרם על ידי תורם אלמוני, לצד פרגולה שתרם ישראל סוויסה מפרגולות זוהר, הוצב ספסל החברות הצבעוני עם הכיתוב שלדברי אימו שני הכי אפיין את עידו "ואהבת לרעך כמוך".

 צוות בי"ס גיל רבין והתלמידים ביוזמה מרגשת. צילום: אורי גבאי

לאחר שתלמידי בי"ס התכבדו יחד עם האם שני להשלים את הנחת חלוקי הנחל, התכבדו ראש העיר אלון דוידי וסגנו אלעד קלימי להסיר את הלוט מעל השלט שהוצב במקום.

 שני אביגל מניחה חלוקי נחל בפינה לזכרו של עידו. צילום: אורי גבאי

"אני חושב שהערב הזה, זה הייחודיות של העיר שדרות שהיא משפחה אחת שלמה, לא סתם זו היוזמה השלישית שנעשית בעיר לזכרו של עידו" ציין ראש עיריית שדרות אלון דוידי, "אני יודע שאנחנו לעולם לא נוכל למלא את החלל כי אתם קיפחתם קורבן גדול וקשה, אני איבדתי אבא וזה טבעי שבנים מאבדים הורים אבל לא טבעי לאבד ילדים. אתם המשפחה שלנו ואנחנו נמשיך לחבק אתכם ולעשות כל מה שרק אפשר כדי לתמוך ולהנציח את זכרו של עידו. אני חושב שכל מי שראה את התמונות שלו ומכיר אתכם מבין שאתה משפחה מדהימה, מאחל לכם רק טוב ומקווה שנצליח למלא במעט את החלל שנוצר במשפחתכם".

 ראש עיריית שדרות אלון דוידי בטקס לצידם של שני ואסף . צילום: אורי גבאי

לאחר מכן, ריגשה האם שני את כל הנוכחים בדבריה. "אומנם פה נלקחו החיים של עידו אבל חוץ מזה יש משמעות גדולה למקום הזה כי הוא מאוד אהב לבוא לאחותי ולשחק כאן, היו פה הרבה רגעים שמחים וטובים, מבחינתי העץ הזה מסמל את כל הרגעים הטובים שהיו פה, רגעים שאותם משתדלת להיאחז בהם ולא ברגעים האחרונים שאני זוכרת" סיפרה שני והמשיכה: "כשהגעתי חשבתי על זה שהספסל משקיף על הבניין והרסיסים וזה ממש תמונה של כמה תקווה יש פה ומה נלקח מאיתנו, אנחנו בוחרים להיאבק בתקווה, אנחנו בוחרים להיאחז בחיים".

 טקס הסרת הלוט. צילום: אורי גבאי
 מנהל בי"ס גיל רבין מחבקת את שני אביגל. צילום: אורי גבאי
 רחוב סטרומה שבו התרחשה הטרגדיה. צילום: אורי גבאי

About אורי גבאי

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.