יום רביעי , 3 יוני 2020

"שמח שחזרתי לשחק בבית שלי": ג'ניה רפפורט בריאיון

בעונה הקודמת, אחד משחקני הבית המוכשרים בשדרות, ג'ניה רפפורט הועזב בצורה משפילה לקבוצת מ.ס ב"ש שנאבקה על כרטיס העלייה. בקיץ האחרון כשהיה נדמה כי כף רגלו לא תדרוך עוד בשדרות הוא החליט דווקא להצטרף והפך לאחד השחקנים המשמעותיים של המאמן עופר טלקר.

כששואלים את השאלה מי השחקן שעושה את ההבדל העונה במכבי 'ציון' שדרות שנאבקת על כרטיס העלייה לליגה א' קשה מאוד לשים את האצבע על שחקן אחד כי בסיבוב השני ראינו בכל פעם שחקן אחד מתעלה, זאת כנראה גם הסיבה שטבלת כובשים השערים מתחלקת בין 14 שחקנים!, נתון קבוצתי בהחלט מרשים. מה שכן, אין וויכוח שהקשר ג'ניה רפפורט הפך לאחד השחקנים המשמעותיים שיחד עם  צח זלינגר הפך את הקישור האחורי ליעיל במיוחד גם בהגנה וגם בהתקפה. "אני חושב באמת שסוד ההצלחה של הקבוצה שלנו זה חדר ההלבשה" פוסק רפפורט השבוע אחרי שהיה אחד המצטיינים בניצחון הענק על מ.ס דימונה, "מעבר לזה אנחנו קבוצה מאוד מחוברת חברתית, אף שחקן לא מחשיב את עצמו מעל כולם, הביחד הזה הביא אותנו איפה שאנחנו נמצאים היום,  בנוסף אני חושב שיש לנו סגל רחב שבו כל שחקן יכול להיות שחקן הרכב וכל שחקן יכול להיות מחליף, גם אני למשל היו משחקים שעליתי מהספסל".

בליגה ב' דרום ב' כך נדמה עד המחזור האחרון שבו ניצחה שדרות את דימונה ניצחון מוחץ של 5:0 לא ממש מבינים את סיפור ההצלחה של שדרות, רק כעת חמישה מחזורים לסיום העונה מתחילים לקחת אותה בחשבון במאבק על כרטיס העלייה לליגה א'.

ג'ניה, אתם נקודה מהמקום הראשון למרות שלא ממש ספרו אתכם?

"אנחנו באמת לא מתעסקים בזה אם סופרים אותנו. אני יכול לומר שמתחילת העונה היה לי ברור שיש לנו קבוצה טובה שיכולה להיאבק בצמרת, אנחנו היינו עסוקים בעבודה קשה באימונים ובמשחקים, גם עכשיו אנחנו שומרים על צניעות ולא ממהרים לצאת בהצהרות כי אנחנו מאמינים שרק כך יתאפשר לנו להיות מרוכזים במטרות שלנו. אין ספק שאנחנו נמצאים במומנטום טוב, יש לנו קבוצה מאוד מחוברת וזה בא לידי ביטוי בתוצאות".

צילום: אורי גבאי, שדרונט

הילד כבר בן 30

רפפורט גדל במועדון ומגיל 17 משחק בקבוצת הבוגרים, עונת השיא שלו הייתה בתקופתו הראשונה של המאמן דורון ממן במועדון, עונת 2008-2009, אז הקבוצה בדומה לעונה הנוכחית בלי יותר מדי תוכניות מוקדמות התמודדה ראש בראש עד מחזור הסיום על כרטיס העלייה לליגה א' מול צפרירים חולון האגדית, רפפורט היה אחד המצטיינים בעונה. הוא המשיך להוביל את הקבוצה גם מספר עונות לאחר מכן אבל כשראה שהכדורגל המקומי בשלבי דעיכה ובלי יותר מדי שאיפות יצא לשחק בחוץ, בין היתר במדי מכבי עירוני נתיבות כשהייתה קבוצת צמרת בליגה א', בהמשך נדד להפועל ערד כששיחקה בליגה א', הפועל מרחבים בליגה ב' עד שלפני שנתיים חזר לשחק בשדרות.

בעונה שעברה תחת שרביטו של המאמן דורון ממן זה היה אמור להיות שיתוף פעולה פורה אחרי ההצלחה ההיא ב-2009 אבל מהרגע הראשון ממן משום מה לא לקח אותו בתוכניות מה שהוביל בסופו של דבר למתיחות גדולה. ממן ביקש מהנהלת הקבוצה לשחרר אותו, כאשר השחקן סרב לוותר על החוזה, שלח אותו ממן להתאמן עם קבוצת הנוער. רפפורט לא התרגש יותר מדי מהניסיון להשפילו על מנת שיעזוב ועלה להתאמן עם הנוער. בסופו של דבר הסאגה המביכה הגיעה לסיומה עם שחרור הכרטיס שלו תמורת ויתור על החוזה לטובת קבוצת מ.ס ב"ש שם הוא פרח וסייע לקבוצה להיאבק על כרטיס העלייה השני דרך הפליאוף.

על פניו לי לפחות היה נדמה כי אחרי מה שעברת לא תרצה לחזור לשדרות, האומנם?

"מבחינתי מה שהיה בעונה שעברה נשכח כי הבעיה לא הייתה עם הנהלת הקבוצה אלא עם המאמן שלא התנהג אליי בצורה מכובדת. ברור שרציתי להצליח מאוד עם שדרות, אחרי הכל זאת הקבוצה של העיר שלי אבל דברים לא הסתדרו וקרה מה שקרה".

לא היו לך טענות להנהלת הקבוצה שלא נתנה גיבוי?

"לא כי שוב הבעיה הייתה המאמן שהחליט לשחרר אותי וזה בסדר, זה הכדורגל. כמו שאתה יודע בשדרות מאז ומעולם הקפידו לא להתערב למאמן מבחינה מקצועית ומבחינתם כיבדו את רצונו של המאמן, כמובן שהדרך לא הייתה נעימה אבל באמת שאין לי טינה או כעס, עברתי לקבוצת מ.ס ב"ש איתה עברתי עונה מוצלחת וברגע שהסתיימה העונה הכל היה פתוח מבחינתי".

מה החזיר אותך לשדרות?

"בסופו של דבר לפני מספר שנים עזבתי את שדרות כי רציתי לשחק בקבוצה ששואפת למעלה ולא קבוצה שרוצה לשרוד, בקיץ כאשר הבנתי שעוברים לשחק באצטדיון זה כבר שינה אצלי המון, ברגע ששמעתי שהגיע מאמן כמו עופר טלקר היה לי ברור שאני חוזר לשחק בשדרות, בכל זאת, מדובר בעיר שלי, הרבה שנים חיכינו למתקן איכותי לתנאים ברמה גבוה כך שאפילו זה היה טבעי. אני בין הראשונים שהצטרפו לאימונים יחד עם השחקנים המקומיים, בהתחלה אולי זה לא היה משהו, בקושי 12 שחקנים, בלי יותר מדי שמות אבל ברגע שהתחילו להצטרף שחקנים היה לי ברור שהולכת להיות קבוצה טובה עם מטרות ולא עוד עונה להעביר את הזמן. שמח שחזרתי לשחק בבית שלי ולתרום להצלחת הקבוצה".

מתי הבנת שנבנית קבוצה טובה, כי ההתחלה בליגה הייתה מאוד מקרטעת?

"קודם כל הקבוצה נבנתה לאט ובטוח, המאמן עופר טלקר יכול היה להביא שמות מפוצצים אבל בליגה ב' זה לא מבטיח לך הצלחה. לשמחתנו עופר היה מאוד פתוח ואפשר לנו לעזור לו במציאת שחקנים כי אנחנו מכירים את הליגה, כשיש שחקנים שכבר מכירים ושיחקו ביחד זה הרבה יותר נוח,  צריך לזכור שאין יותר מדי אופציות בדרום, אני חושב שהגיעו לקבוצה השחקנים האיכותיים, אומנם ההתחלה במשחקים לא הייתה טובה אבל לי הייתה הרגשה שמתגבשת קבוצה איכותית, עם הזמן הצטרפו עוד שחקנים ולשמחתי בסיבוב השני רואים את התוצאות".

"

צילום: אורי גבאי, שדרונט

הכל מתנהל ברמה מקצועית גבוהה"

אם יש משהו שרפפורט מביא איתו לקישור האחורי מלבד שליטה נהדרת בכדור, מהירות ופיזיות, נדמה כי הוא מביא המון נשמה, יש שיגידו נשמה של שחקן בית. בעבר אנחנו זוכרים אותו כשחקן שמגיע מאגף ימין ועושה לא מעט צרות להגנת היריבה אבל בשנים האחרונות הפך לשחק קישור שעושה לא מעט הגנה, במשחק האחרון נגד דימונה ראינו אותו נותן את כל הלב במגרש, אם אפשר בכלל לקרוא למגרש בב"ש מגרש.

תסביר איך עשית את המעבר משחקן התקפי לשחקן שעושה הגנה?

"קודם כל אני משחק בכל תפקיד שהמאמן מבקש, מבחינתי בכל עמדה שאשחק אתן מעצמי 100 אחוז. זה נכון שהייתי שחקן התקפי שמשחק בכנף אבל כבר מספר עונות שאני משחק בקישור האחורי, אני אוהב את שני התפקידים. הרבה פעמים זה תלוי בהרכב, ליד מי אני משחק, כשיש לידי שחקן כמו מתן עם יכולת התקפית אני יותר אחורי, כשאני משחק עם צח אני יותר קדימה".

ברמה האישית אתה נמצא בתקופה טובה?

"כן אני מרגיש בכושר טוב. אני באמת חושב שמה שעוזר לי להציג יכולת טובה הם החברים שמשחקים איתי, יש תיאום ועבודת חיפוי טובה".

מה סוד ההצלחה של הקבוצה לדעתך?

"אין בכלל ספק שבראש ובראשונה ההתנהלות סביב המועדון, הכל מתנהל ברמה מקצועית גבוהה, אם זה ישראל בטיטו שדואג שלא יחסר לנו כלום מבחינת ציוד, אם זה כבר אביחי גו'רנו שנותן את הלב לקבוצה. זה ממשיך במאמן שלנו שתורם לנו המון מניסיונו אבל מעל הכל יש חבר'ה טובים מבחינה חברתית, סוד ההצלחה שלנו טמון בחדר ההלבשה. באופן כללי יש לנו גם סגל רחב ואיכותי, אם במשחק נגד דימונה אנחנו חסרים שחקנים כמו דור אלקבץ ומתן כהן ומהספסל עולים שחקנים סופר איכותיים כמו עופר אברה ואופיר נסימי זה מסביר לך כמה אנחנו קבוצה איכותית".

אין איזו תחושת פספוס שאיבדנו נקודות שהיום אנחנו צריכים?

"ברור שיש את המחשבה על המשחקים שבהם איבדנו נקודות אבל מה זה ייתן אם נגיד על המשחק הזה והזה חבל שהפסדנו נקודות. אני רוצה לקוות שבסופו של דבר לא נגיד שהנקודות שאיבדנו היו בעוכרינו. זה הכדורגל".

אנחנו מגיעים לפיניש של העונה במומנטום טוב. מה צריך שיקרה?

"אנחנו לא צריכים לעשות יותר מדי חישובים, כמו שהקפטן שלנו אמר כל משחק זה גמר גביע. אנחנו עולים לנצח כל משחק ומה שצריך לקרות יקרה".

זה רק נקודה?

"נכון אבל כרגע הדברים לא תלויים בנו, זאת אומרת אנחנו צריכים לנצח אבל אנחנו גם צריכים שקרית מלאכי תאבד נקודות אבל שוב נקודת המפתח שלנו זה להיות מרוכזים במטרה שלנו ובמשחק הקרוב הקשה נגד ירוחם לנצח. אם הדברים יהפכו להיות תלויים בנו כמובן שניתן הכל כדי להשלים את המשימה לעלות ליגה. בינתיים בוא לא נדבר יותר מדי ונמשיך להתמקד במטרה שלנו הקרובה לנצח את ירוחם".

לכתבה הבאה:

תם ולא הושלם: שדרות נשארת בליגה ב', אופקים-מרחבים העפילה לליגה ב'

בעקבות החלטת ההתאחדות לסיים את העונה בליגות הנמוכות, מכבי ציון שדרות תמשיך עונה נוספת בליגה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.