יום שני , 25 מאי 2020

שכונה חדשה נוספת בשדרות

נמשכת הבנייה המואצת בשדרות: ועדת המשנה לבניין ערים הפקידה לאחרונה בווועדה המחוזית לתכנון ולבנייה את הקמתה של שכונה חדשה בצפונה של העיר שדרות, שביעית במספר. ראש העיר, אלון דוידי: "אנחנו לא עוצרים וממשיכים בפיתוחה של העיר עם בניית שכונות חדשות והבאת זוגות צעירים לעיר".

ישיבה שהתקיימה בשבוע בוועדת המשנה לבניין ערים, בנוכחות ראש העירייה, אלון דוידי, התקבלה החלטה להמליץ לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה שבמשרד האוצר לאשר את הקמתה של שכונה חדשה בשדרות.

את תכנית הקמת השכונה שהוצגה בוועדה יזם משרד הבינוי והשיכון ומי שמתכננת אותה היא חברת "לייטרסדורף בן-דיין אדריכלים" ותנהל אותה חברת "אולניק חברה להנדסה", בשיתוף פעולה מלא עם אגפי העירייה הרלוונטיים ועובדיהם.

מדובר על כ-1,260 דונם (כולל שטחי פארק נחל שקמה), כאשר כ-600 דונם יהיו לפיתוח. בשכונה צפויות להיבנות כ-1,550 יחידות דיור.

גבולה הצפוני של השכונה יהיה כביש 333 החדש בצפון, כביש 34 במערב, כביש מס' 1 (כביש עירוני חדש) במזרח וגבולות העיר הקיימים בדרום. שטח השכונה, ששמה הזמני הוא מתחם 10, הוא בשטח השיפוט של מועצה אזורית שער הנגב, אך בזכות מאבקו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, יעבור השטח לשטחה המוניציפאלי של שדרות.

שטח התכנית מהווה ממשק של העיר עם פארק שקמה מצפון ובעל ערכיות נופית סביבתית גבוהה. הבינוי המתוכנן חובק את הערוצים הקיימים בשטח – שיוותרו פתוחים כשרשרת פארקים ויפותחו כגני בוסתן. לאורכם ייפרס מערך שבילים ומסלולי אופניים אשר יתחברולשטח הפתוח מצפון.

השכונה מתוכננת למיתון תנועה: כביש חיץ מס' 5 – ברוחב 20 מ', מאפשר תחבורה ציבורית, שביל אופניים ומדרכות רחבות. חלק מהבניינים שייבנו בשכונה יהיו בני 6 קומות וחלקם 8 קומות. בשכונה יהיו גם בתים בשיטת "בנה ביתך" וכן בניה צמודת קרקע.

לאורך הצירים המרכזיים של השכונה יוקמו מבני מסחר ומבני ציבור.

בימים אלה נבנות ברחבי העיר שדרות שש שכונות מגורים: שכונת המוזיקה, שכונת האחוזה, שכונת נאות שקמה, שכונת כלניות, שכונת בן-גוריון ב' ומתחם 9 (שם זמני) – שכונה שהתב"ע שלה אושרה והשיווק שלה החל.

במסגרת השכונות החדשות ייבנו פארקים ייחודיים, כולל שילוב מזרקות וייבנו בתי-ספר חדשים וממוגנים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ציין, כי הוא מתנה כל בנייה של שכונה חדשה בעיר בפיתוחה ושיפוצה של שכונה ותיקה. עוד אמר דוידי:: "העיר שדרות עוברת בימים אלה מהפך של ממש. בזמן שבמשך 10 שנים שווקו כאן 150 יחידות דיור, רק בשנתיים האחרונות שיווקנו 2,000 יחידות דיור. אני מחזיר את שדרות לתושבים כי אכפת לנו מהם ואנחנו רוצים איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר ותושבים חדשים שיחזקו את העיר. נמשיך לבנות ולפתח עם שכונות חדשות, בתי-ספר, גני ילדים, פארקים וגני משחקים לרווחת התושבים".

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.