יום רביעי , 27 מאי 2020

שדרות מציגה: "הפנינג שוק איכרים"

עיריית שדרות תקיים לראשונה הפנינג של "שוק איכרים" אחת לשבועיים עם 25 דוכנים שונים במימון מלא של משרד החקלאות. באירועים יימכרו מגוון רחב של פירות וירקות במחיר שלא יעלה על המחיר הסיטוני העדכני של מחירון "תוצרת הארץ" המתפרסם באינטרנט. בנוסף, יוצבו דוכנים נוספים עם תוצרים של אמנים משדרות.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר הודיע השבוע לעיריית שדרות כי קיבל את בקשתה במסגרת "קול קורא" להקמת שוק איכרים לשיווק ישיר של תוצרת חקלאים לשנים 2018-2019. המשרד אישר מענק בסך 741,600 ₪ לתקופה של שנתיים שתתחיל ביום הפעלת השוק. הגוף שיהיה אמון על הפעלת השוק ותפעולו הוא הקרן לפיתוח שדרות, בניהולו של מיכאל סימן טוב.

בבקשתה, התחייבה העירייה כי בשוק, שגודלו כ-6,000 מ"ר, יוצבו 25 דוכנים, יהיו בו למעלה מ-20 זנים של פירות וירקות, יתאפשר מערך הזמנות מקוון, עודפים מהשוק יימסרו לעמותות חסד, פינוי הפסולת יהיה סביבתי ובשוק יוצב לוח מחירים אלקטרוני.

בשוק האיכרים יימכרו סוגים רבים של פירות וירקות ובהם כאלה שמשרד החקלאות הגדיר כ"סל בסיסי". מחירם לא יעלה על המחיר הסיטוני העדכני של מחירון "תוצרת הארץ" המתפרסם באינטרנט. מהחקלאים שיציבו את הדוכנים לא ייגבה תשלום עבור הצבה או הקמה של דוכן באירועי שוק האיכרים, גם לא בעבור חשמל, דמי ניהול, מים, ארנונה, שירותי ניקיון, שירותי פינוי פסולת ודמי שירות.

 

אחת לשבועיים- שוק איכרים אטרקטיבי. השוק העירוני בשדרות. צילום: עיריית שדרות

העירייה והקרן לפיתוח קיבלו החלטה לתת אפשרות לאמנים מקומיים להציב דוכנים עם מרכולתם וכן מוצרי מזון נוספים של אמנים מהאזור, כמו ריבות, זיתים וכו'.

בקרן לפיתוח מבקשים להפוך את השוק לחוויה תרבותית שתכלול הופעות אומנים מקומיים, דוכני בירה ואוכל ותהווה מקום בילוי לתושבי העיר והאיזור.

מנכ"ל הקרן לפיתוח שדרות, מיכאל סימן טוב, הוסיף, כי "רק בשבוע האחרון ראינו את בעלי המסעדות המקומיות מרוצים מאוד מכמות המבקרים העצומה בפסטיבל הבלוז שהגיעו לאכול במסעדות בעיר. בכוונתנו שגם שוק האיכרים יהווה מקפצה לעסקים הקטנים בעיר. התחלנו פעולות משמעותיות בתחום התיירות בעיר והשוק מהווה עוגן מרכזי בתוכנית העבודה שלנו למען העסקים ולמען תושבי העיר".

לכתבה הבאה:

שר הביטחון בני גנץ סייר בשדרות ואוגדת עזה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, ח"כ בני גנץ, הגיע ביום שלישי השבוע למפגש ראשון עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.