יום ב' | 01.02.21 | 14:00

שדרות הצדיעה לבעלי צרכים מיוחדים בתהלוכה ססגונית

במסגרת מיזם  חודש "פברואר יוצא מהכלל" ביוזמת החברה למתנ"סים ועיריית שדרות קיבלה היום (ב') העיר המון צבע עם תהלוכה ססגונית.  

המסורת בשדרות למען בעלי הצרכים המיוחדים נמשכת זו השנה השלישית, גם השנה על אף מציאות הקורונה מקיימים עיריית שדרות והמתנ"ס המקומי שלל פעילויות שיצאו היום לדרך בתהלוכה צבעונית במיוחד עם מכוניות וינטאז' ברחבי העיר. נציין כי עוד קודם שדרת העצים ליד הספרייה העירונית נצבעה כולה בצבעים מיוחדים כחלק מההזדהות.

 התהלוכה הססגונית היום בשדרות שפתחה את חודש פברואר יוצא מהכלל. צילום: שרי אביב

עיקרו של חודש זה שמתקיים שנה שלישית בשדרות הוא לשים דגש על הכלה, סובלנות, אחדות וסבלנות. במהלך החודש הזה אנו נכיר מקרוב יותר את עולמם של בעלי הצרכים המיוחדים וכך אנו נקדם את השוויון בחברה שלנו. כאמור, בדרך כלל מתקיימים מגוון פעילויות ואירועים ברחבי העיר, אך השנה בשל משבר הקורונה יציינו את החודש באמצעות הרצאות, סדנאות, סרטים ואירועים שיתקיימו במרחב הווירטואלי וגם מחוץ לחלון שלכם – הכול בהתאם להגבלות.

כמו כן, יתקיימו סדנאות למציאת עבודה לבעלי צרכים מיוחדים, סדנאות יצירה ואף סרט שחושף את סיפורו המרגש של אלנתן שפנגלט, תושב שדרות על הספקטרום האוטיסטי. בנוסף, יתקיים גם מופע אישי ומרגש של אתי דויטש, תושבת שדרות המתמודדת עם אוטיזם קל, הרצאה על סיפור אישי ועוד.

 המון צבע לעיר. צילום: שרי אביב

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "פברואר יוצא מן הכלל הינו מיזם ארצי של החברה למתנ"סים ובעיר שדרות אנו מקדמים את המודעות ואת קבלת האחר. אני רוצה להודות לכל הפועלים סביב יצירת חודש זה ולהזמין אותכם התושבים לקחת חלק משיח אחר ושונה. שיח של כבוד, שוויון ואחדות".

בתוך כך, נוער שדרות התגייס להנגשת העיר והוא ייצא יחד עם תושבים בעלי צרכים מיוחדים מתוכניות וגילאים שונים כדי למפות את העיר ולהעביר דו"ח לאגף ההנדסה על מנת שיוכלו להנגיש את המקומות הנדרשים.

כאמור, תתבצע גם חלוקת שי להורים ולילדים בעלי צרכים מיוחדים. בין הנושאים והפעילויות הרבות ניתן יהיה למצוא גם סרטונים ברשת אודות הקשיים שחווים צעירים בעלי צרכים מיוחדים, פעילויות חינוכיות בכל תנועות העיר בעיר, מפגש מרתק של סינמטק שדרות אודות סיפורם האמיתי מאחורי הגיבורים המיוחדים של הוליווד ועוד מגוון רחב של תכנים. מידע אודות הפעילויות, הזמנים, התאריכים וקישורים ניתן למצוא באתר המתנ"ס העירוני ובאתר העירייה.

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.