יום שני , 25 מאי 2020

שאובי שוב הפתיע והכריז על "הפסקת אש" במאבק עם דוידי

חברי האופוזיציה האחים הרצל ומשה שאובי יצאו ביום שלישי האחרון בהצהרה לפיה הם ייתנו לראש העיר שקט "על מנת למנוע שנאת חינם". האם צעד זה יקרב אותם לקואליציה? גורמים באופוזיציה תוהים באשר למניע האמיתי של המהלך.

מה גרם לאחים הרצל ומשה שאובי שבחודשים האחרונים קיימו פעילות אופוזיציונית אינטנסיבית  נגד ראש העיר להכריז בישיבת מועצת העיר ביום שלישי האחרון על "הפסקת אש"? יתכן כי מדובר ברצון אמיתי לייצר אווירה טובה בעיר אבל העובדה שזאת כבר הפעם השנייה שהשניים יוצאים בהכרזה כזאת אחרי שרק לפני כשנה יצאו בהצהרה דומה לפני חגי תשרי והימים הנוראים. מאז, בעיקר הרצל שאובי ב-2 ראיונות שונים ל'דין וחשבון' תקף בחריפות את דוידי. "באמת לא ברורה ההתנהלות של שאובי שפתאום בישיבת מועצה שבה אמור היה לדרוש תשובות לשאילתות שהגיש הוא עושה פניית פרסה" נשמעה ביקורת מצד גורמי אופוזיציה באולם המליאה במתנ"ס ביום שלישי האחרון.  למרות הניסיון להציג סוג של צעד פוליטי מפתיע בסביבתו של ראש העיר שהגיב ב"הפתעה" נוכח בקשתו של שאובי לקבל את רשות הדיבור הגיעו להבנות מוקדמות על "הפסקת אש". מה התמורה לכך? בשלב הזה אף אחד לא ממש יודע לומר אבל יתכן מאוד שגם בקרב חברי הקואליציה היו מי שתכננו להשיב אש לטענות שמעלים האחים שאובי, כמו למשל הפנייה של משה שאובי שנחשפה בשבוע שעבר ב'דין וחשבון' ליועץ המשפטי לממשלה ובה ביקש את התערבותו בסאגת הסגנים בשכר והעלה טענה לאי חוקיות.

כאמור, כבר בראשית הישיבה קיבל הרצל שאובי את רשות הדיבור למסור הצהרה: "אני רוצה לשתף במה שאני חש בתקופה האחרונה, מצב של אקלים חברתי לא נעים בין חברי עירייה בתוך העיר, בתוך הישוב אקלים שיוצר תחושה של שנאת חינם שהיא לא במקום וכבר בעבר אני חשבתי על זה הרבה והגעתי למסקנה שצריך לעשות משהו" אמר הרצל שאובי בפתח דבריו, "אני חושב שחלק מהדברים בעיקר אחרי הישיבה האחרונה שהייתה שירדנו לפסים אישיים מכל הכיוונים ולא משנה עכשיו מי התחיל ומי אשם, אני קיבלתי על עצמי לעשות פסק זמן. הגשתי המון הצעות לסדר המון שאילתות על כמה דברים אני מבין שהדברים האלה קצת מציקים לכל מיני אנשים לכן אני רוצה להקפיא את כולם. להקפיא את כל השאילתות כל הבקשות של המסמכים. רק מה, אני אומר כתבתי מכתבים ואני רוצה שהתייחסו אליהם. מי שרוצה שיתייחס מי שלא רוצה שלא יתייחס יש דברים שקשורים בנושא סדר יום פריצת ביוב יש דברים שהם הצעות שלי אני בא ואני מבקש תכניות עבודה , כל מיני תכניות כל המטרה היא שתהייה שקיפות בעירייה כדי שהעסק יפעל נכון ואני מעיר על הדברים האלה אבל אני חושב שבאיזה מקום צריך לעשות קאט. אני עושה את הקאט הזה היום, היום ראש חודש ניסן נכנסים לימי ספירת העומר. זוהי התרומה הקטנה שלי, אני לא מבקש שום תמורה, שום טובה אישית, שום בקשה מיוחדת אנו לא מבקש שיפצו אותי, אני רוצה לתרום לשקט. אני חושב שאם זה יעזור וזה יתרום לשקט אז עשיתי את חלקי הקטן. אני מבחינתי כל ההצעות שהגשתי פה מקפיא אותם בשלב זה כל הבקשות והשאילתות וכל המסמכים האלה.יש רק דבר אחד חשוב לי שהוא עומד על הפרק בנוגע להתחשבנות של החשמל, אני חושב שזה נושא כואב. הייתה ועדה הייתה ישיבה יש מסמכים היו גם אגף שפ"ע שבדקו את כל המסמכים יש פה איזה הצעה לאשר אותה זה הדבר היחיד שאני מבקש להחזיר לסדר היום כדי לחסוך עוגמת נפש. מבחינתי הכל מוקפא ומבחינתי שגם יבוטל בשלב מסוים."

בתגובה להצהרתו של שאובי אמר ראש העיר דוידי:"אני רוצה להגיד, עיריית שדרות מתנהלת על פי חוק וגם כל נושא שהובא לידעתי אני פועל  על פי חוות דעת של היועמ"ש לעירייה גם בשאילתות וגם בהצעות לסדר מכוון נמסרו לי שני שאילתות מכיוון שאני מעוניין בנקיות מוחלטת ולמרות שאני אומר עוד פעם הצעות לסדר בעניין מה התקציב שעמד. למרות שהיועמ"ש נתן את חוות הדעת והוא אמר לא מדובר בעניין עובדתי שבתחום תפקידך כראש העיר לפיכך אין מקום להתייחס לשאילתה. אני רוצה להגיד בצורה כללית אני התמודדתי לראשות עיריית שדרות מתוך רשימה שממונה על ידי ליכוד העבודה והבית היהודי, למיטב ידעתי מבקר המדינה עורך ביקורת על הבחירות ועל המימון ולמיטב ידיעתי לא ניתנה הערה בכל מה שקשור לעיר שדרות לגבי מקורות זה התשובה. לגבי טיב יחסיי עם משפחת לרנר אני רוצה להעלות את זה בשמחה יש לי חברים ויש אנשים אני כמוכם , כמוני זה הנושאים האישיים שלי אני גם הצהרתי כחוק הצהרת הון אני לא מתבייש ואני שמח שהוזכרתי כי אני לא עברתי על שום עבירה ופעלתי שראש ממשלה ישים את שדרות על סדר היום ואני שמח שאם נתפסתי על זה אז מה אני יכול להגיד".

 

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.