יום שלישי , 14 יולי 2020

קונים מצבר לרכב במבצע

המצבר הוא אחד הרכיבים החיוניים יותר ברכב. זאת יודע כל מי שהמצבר שלו כבר שבק חיים פעם אחת, או התרוקן מכיוון שהוא שכח לכבות את אורות הרכב, והוא נאלץ להחליפו למצבר חדש. בזכות המצבר יכול הרכב להתניע, ובזכותו אנחנו יכולים ליהנות ממשב קריר של המזגן או מצלילי הרדיו. אבל כאשר זמנו של המצבר מגיע, אנו חוששים להחליף אותו בגלל המחיר שאנו עלולים לשלם.

מדוע לא כדאי לחכות עד לרגע האחרון כדי להחליף את המצבר?

מעוניינים לקנות מצבר לרכב במבצע? זה בהחלט אפשרי היום, אז מחיר אינו תירוץ. ישנם נהגים שמעדיפים להתעלם מאיתותי המצוקה של המצבר שלהם, ואינם מחליפים אותו עד לרגע האחרון, וזאת מבלי לתת את הדעת לכך שהרכב שלהם יכול להיעצר בפתאומיות או שהם יתקעו באמצע שם מקום מבלי היכולת להתניע. לפיכך, חשוב להיות ערניים לסימנים המעידים על שחיקת המצבר:

  • תאריך תפוגה – מצבר רגיל של רכב הפועל על חומצה ומים תקף למשך 3 או 4 שנים. על כל מצבר יש תאריך תפוגה שמומלץ לשמור, כדי לדעת מתי יש צורך להחליף אותו.
  • אורות עמומים – אם אתם מבחינים בלוח מחוונים עמום ברכב, שימו לב שרוב הסיכויים הם שמדובר בבעיה במצבר. העניין הוא שהמצבר הוא ספק הכוח המספק את החשמל לרכב. מצבר חלש פירושו שלוח המחוונים שלכם אינו מאיר כמו שצריך, ושאתם נאלצים להגביר את המזגן או הרדיו לעוצמות גבוהות יותר.
  • קושי בהתנעה – ולבסוף, הסימן המובהק והבעייתי ביותר הוא קושי בהתנעה או קולות תקתוק בזמן ההתנעה. אם אינכם רוצים להגיע למצב שבו אתם נותרים תקועים באמצע הכביש עם מצבר תקול, חשוב לפנות לחשמלאי רכב מקצועי.

היכן קונים מצבר חדש?

אם אתם צריכים להחליף את המצבר הישן שלכם בחדש, לא מומלץ לעשות באופן עצמאי. כזכור, המצבר עשוי מחומצה ואתם עלולים להיפגע אם תנסו להחליף אותו ללא מיגון. במקום זאת, פנו לחשמלאי רכב מנוסה ומקצועי שמכיר את כל המצברים ויודע להתאים את המצבר הנכון לרכב שלכם. החשמלאי יודע גם כיצד להחליף את המצבר בזהירות, תוך שהוא מקפיד על כללי הזהירות הנחוצים הכוללים חבישת כפפות ומשקפי מגן.

כמה זה עולה?

מחיר מצבר חדש משתנה בהתאם לסוג החברה שמייצרת אותו. כך למשל, ניתן למצוא מצבר סטארט אפ החל מ-379 שקלים, בעוד מצבר שנפ עולה כ-460 שקלים והלאה. מדובר במחירים אטרקטיביים, והכי חשוב – מי אמר שאי אפשר לקנות מצבר זול באיכות טובה?

לכתבה הבאה:

צילום אווירי: עולם ומלואו של שירותים מקצועיים

צילום אווירי הוא לא רק תחביב שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר בקרב מטיסי רחפנים חובבניים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.