שבת , 15 אוגוסט 2020
ההפגנה אתמול בצומת הכניסה לשדרות. מימין: אחד המפגינים שהותקף.

צעיר משדרות נעצר בחשד לתקיפת מפגינים משער הנגב

עשרות מתושבי שער הנגב התקבצו אתמול לפנות ערב להפגין נגד ראש הממשלה נתניהו. למקום הגיעו גם צעירים משדרות שלא אהבו את המחאה, כמה מהם הדפו אותם באלימות. האם האירוע יכול לערער את יחסי השכנות הטובה ?

המחמאות הפוליטיות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו שמתקיימות ברחבי ישראל בשבוע האחרון הגיעו גם לצומת הכניסה לשדרות מה שהביא לחיכוך עם כמה צעירים שהתארגנו מבעוד מועד להתייצב שם מנגד אלא שמהר מאוד, כך לטענת המפגינים, מרביתם מישובי שער הנגב זה גלש לאלימות, אחד מהם אף הותקף באמצעות כלי חד בפניו.  "אם זאת מחאה על המצב הכלכלי אנחנו איתם אבל אם זאת מחאה פוליטית אנחנו לא מוכנים לזה בבית שלנו" הסביר אחד המוחים מנגד תושב שדרות שגינה את האלימות שבאה אחר כך. "הייתה לנו כוונה ברורה  לסלק אותם מן הצומת בצורה לגיטימית אבל בשום אופן לא באלימות".

 אחד המוחים. המתנגדים משדרות הבהירו "כן למחאה כלכלית, לא למחאה פוליטית"

כאמור, לטענת המפגינים שהתייצבו עם שלטים כמו "ביבי לחל"ת" והניפו דגלים שחורים, הכל התנהל בהתחלה כשורה עד שהתחילו להתאסף בצומת כמה צעירים משדרות ש"הוזעקו" למחות נגד אלא שבשלב מסוים, חצו כמה מהצעירים את הכביש והחלו להשמיע איומים לעברם. "הגענו להפגין בערך 30 אנשים, כולל הילדים. בשלב כלשהו הגיעו למקום בין 15 ל-20 צעירים. הם עמדו עם הרכבים בצד והתנפלו עלינו. הם הכו את המפגינים באגרופים ובבעיטות, קרעו את השלטים ודחפו אותנו לכביש. חבר שלי, ישי לוז, ספג מכות. הם סגרו סביבו במעגל והתנפלו עליו, הכול לעיני הילדים שלנו", סיפר ניר סעד,  מקיבוץ גבים שנפצע בצווארו.

 ניר סער מקיבוץ גבים שהותקף אתמול בהפגנה בצומת שדרות.

למקום ההפגנה התייצבו שוטרי משטרת שדרות להפריד בין הניצים, לאחר מכן נפתחה חקירה ובעזרת מצלמות האבטחה הרבות שפזורות באזור הצליחו במשטרה לזהות כמה חשודים שמעורבים בתקיפת המפגינים. אחד החשודים, צעירבשנות ה-20 המאוחרות לחייו נעצר כבר אתמול בלילה בחשד שהיה מעורב בתקיפה אתמול בערב בצומת ניר עם והעבירו אותו לחקירה בתחנת המשטרה בשדרות. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו ובמקביל נמשכות הפעולות לאיתור המעורבים האחרים. "המשטרה תפעל באפס סובלנות כלפי גילויי אלימות מכל סוג שהוא" הגיבו במשטרה.

בתוך כך, העימות אתמול בצומת שדרות עורר אכזבה רבה מצד השכנים משער הנגב שהופתעו נוכח היחסים הטובים שהשתפרו פלאים בשנים האחרונות עם תושבי שדרות. "מותר להם לא להסכים איתנו אבל להתנהג באלימות" הגיבו תושבים משער הנגב.

ניר סער שהותקף הוא פיזיוטרפיסט במקצועו במרכז ההידרותרפי בשער הנגב "ניר לא יגיע לעבודה היום" סיפרה הבוקר עידית צדק, "  ניר שלנו יצא להפגין עם ילדיו בשער הנגב. רצה ללמדם אזרחות טובה. הפגנה חוקית. הוא הותקף ונידקר באכזריות בצוארו על ידי מי שהתנגד לדעותיו. כל זה לעיני ילדיו. מה נהייה מאיתנו? היום זה ניר מחר זה אני/אתה/את. ניר שעשרות מטופלים זוכים לטיפול המסור שלו. טיפול ללא אפלייה כלשהיא. איך להגיב? מה לעשות? בוודאי שלא ניתן לעבור על כך לסדר היום".
גם ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין התייחס בזעזוע למה שקרה בצומת שדרות. "המועצה מגנה בתוקף כל גילוי אלימות, מכל סוג. הזכות להפגין היא אחת מזכויות היסוד של חברה דמוקרטית ושער הנגב היא מרחב בטוח לכל הדעות. אין מקום לאלימות הברוטלית שראינו הערב ולא ניתן לקומץ פורעי חוק לפגוע בזכות הדמוקרטית של תושבי שער הנגב"

 

 

לכתבה הבאה:

בלון גרם לדליקה גדולה בשדות נגב: תושבים של אחד הישובים פונו מבתיהם

גגהתקפת בלוני הנפץ לעבר ישובי העוטף נמשכה וגורמת לעוד ועוד דליקות נרחבות. בשדות נגב נחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.