צילום שאטר סטוק

צמידים מיוחדים: סקירת כל סוגי הצמידים הכי מיוחדים שיש!

הממצא הקדום ביותר של צמיד, מוערך לפני כ- 25,000 שנה והוא התגלה במערה שבמונקו. המדובר בצמיד פשוט למדי אשר עשוי מעצמות דגים. מה סימן אותו צמיד עבור מי שלבש אותו? אולי מדובר בסממן של כבוד שענד ראש הכפר, או צייד מכשפות של שבט קדום? אולי בכלל הצמיד היה שייך לנסיכה שלבשה אותו לאחר שקיבלה אותו במתנה מבעלה? כנראה שלעולם לא נדע את הסיבה האמיתית לפשר אותו צמיד ראשוני וקדום. אולם מה שבטוח הוא, שמאז ועד היום- נותרו הצמידים בתודעה האנושית כסממן של קישוט יוקרתי ונחשק. ישנם כל כך הרבה צמידים מיוחדים שמקשטים באופן מרהיב את היד, אז בואו נסקור את התכשיט הכיפי והמפנק הזה על כל סוגיו המיוחדים!

צמידים מיוחדים מקום ראשון- צמיד הטניס הידוע

בראש רשימת הצמידים המיוחדים שלנו מככב צמיד הטניס ה"ידוע לשמצה". האם ידעתם שצמיד הטניס קיבל את שמו בשנת 1987 כאשר טניסאית עבר בשם כריסטין אווארט, איבדה את צמיד היהלומים שלה במהלך משחק טניס? (אפשר רק לתאר את רמת הבאסה שהיא הרגישה בסוף אותו משחק טניס) מאפייני צמיד הטניס היוקרתי והנחשק הם החוליות הרבות שמהן הוא מורכב (כ- 50 ערך) כאשר בכל חוליה משובץ יהלום. את החוליות מרכיבים מראש במפעל שמומחיותו היא יצור צמידים. חשוב לציין שכשמדובר בצמיד טניס, יש חשיבות רבה לסימטריית החוליות. צמיד טניס אשר לא יורכב באופן סימטרי ייפסל בבקרת האיכות של דיימונד פקטורי וייאלץ להישלח לפירוק, התכה והרכבה מחדש!

צמידים מיוחדים מקום שני- צמיד הזהב המהפנט והקשיח

אז המקום השני במצעד- 'צמידים מיוחדים' שייך ללא אחר מ-צמיד הזהב הקשיח והמהפנט. צמיד זהב הוא צמיד מלא 'אופי'. לא כל אחד או אחת ילבשו אותו- אבל תהיו סמוכים ובטוחים שכאשר אתם רואים צמיד זהב קשיח על ידי אישה או אפילו גבר- הרי שמדובר באדם נוטף כריזמה!  צמיד קשיח תפס את מקומו כמעין סמל סטטוס בקרב נשים וגם בקרב גברים. בחירת צמיד קשיח היא אישית וחשוב לוודא שיהיה נוח וכמובן, מהמם! על אף שלא מדובר במתכת החשובה ביותר, זה המקום לציין כי זהב הוא בעל ערך רב ומדורג כמתכת המבוקשת ביותר כשזה מגיע לתכשיטים. למעשה, הוא כל כך מבוקש עד כדי היותו גורם מס' 1 למלחמות בין מדינות, עד לפני 150 שנים.

צמידים מיוחדים מקום שלישי- צמידי אבני חן מותאמות אישית

אז את המקום האחרון (והחביב) שלנו במצעד 'צמידים מיוחדים' מקבל הצמיד הכי מיסטי ומיוחד שיש- צמיד אבני החן! לכל מזל שבגלגל המזלות יש כמה אבנים אשר מתאימות לו הנקראות אבנים אסטרליות. אבנים אסטרליות אבני החן אשר משובצות בצמידים, המתאימים לקבוצת הכוכבים הייחודית שבה נולדנו. הן מייצגות את אחדות היקום ומשמשות כקשר בין כדור הארץ לכוכבים. לכל אחד מהמזלות שבגלגל המזלות משוייכות מספר אבני חן וכל אחת מהאבנים הללו מכסה גם מגוון רחב של תכונות.

לסיכום, זה לא משנה אם את אישה של יהלומים, זהב או אבני חן- העיקר שתבחרי את הצמיד שיהיה הקישוט הכי יפה ומחמיא ליד שלך! כי זו בעצם כל הפואנטה של צמידים מיוחדים, לא?

צילום שאטר סטוק

לכתבה הבאה:

מה עושים כשאין וטרינר קרוב?

מחלות ואפילו מצבי חירום רפואיים אצל חיות מחמד, אינם דברי נדיר. למרות העובדה שניתן למצוא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.